2021 C'mon C'mon - Film Yorumları

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
MV5BMzkwZWJhOTUtZTJkMC00OWQ5LTljZDctYzgxNWFiYjEyZjZiXkEyXkFqcGdeQXVyMDA4NzMyOA@@._V1_FMjpg_UX1000_.jpg

C'mon C'mon

Tür:
Dram
Süre: 108 dakika

Yönetmen: Mike Mills
Senaryo: Mike Mills

Oyuncular:
Joaquin Phoenix
Gaby Hoffmann
Woody Norman

IMDb Linki

Puanlar:
Metacritic: 84/100

Filmin Fragmanı:

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.​

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,570
Puanı
1,060
Siyah beyaz oluşu ve akıcılık sorunları dışında fena bir film değildi. Soft bir senaryosu var ve bu senaryo üzerine daha iyi ve daha etkili bir film çıkabilirmiş. Adının nereden geldiğini de filmin sonunda görebiliyoruz. Küçük çocuk rolünün üstesinden başarıyla gelmiş, filmin yıldızı kendisiydi.

Filmde Amerikalı çocuklarla dünyanın geleceği hakkında röportajlar yapan Johnny'nin bir süreliğine yeğenine bakmak zorunda kalışını ve bu süre zarfında aralarındaki bağın nasıl gelişip kuvvetlendiğini izliyoruz.

6/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
C'mon C'mon, kız kardeşi olan Viv'in çocuğu, yeğeni Jesse ile vakit geçirmeyle başlayan radyo gazetecisi olan Johnny'nin hikayesini anlatıyor. Viv, eşi Paul'un rahatsızlığı sonrası Jesse ile ilgilenmesi için Johnny'i arar. Johnny, Los Angeles, New York ve New Orleans ile macera yaşar Jesse ile. Zeki ama bipolar bozukluğu rahatsızlığından olan, hassas Jesse ile uğraşması Johnny için biraz zor olacaktır ama aralarında da zaman içerisinde bağ da oluşacaktır.

Renksiz ama Johnny ile Jesse'nin sahneleri renkli. Joaquin Phoenix ile Woody Norman'ın sahneleri eğlenceliydi. Çok iyi ikiliydi, uyumluydular. Sessiz sessiz, sakin sakin ilerleyen ama etkileyiciliği olan bir filmdi. En önemli şeylerden birisi de, çocukların dünyasını görüyoruz daha çok yetişkinlerin dünyasından çok ve bu da önemli bir şey. Filmdeki röportajlarla çocukların zihinlerine de girildi, çocukların dünyası aktarıldı. Tabii ki derinlemesine karakterler göremedik filmde ama küçük küçük karakterlerin geçmişiyle ilgili ipuçları verildi. Daha çok odak noktası yetişkin ve çocuktu. Kısacası özellikle başroldeki iki oyuncunun performansıyla izlenesi bir film çıkmış ortaya,

7/10

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: mesmeso and bazinga

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
  • Güldürdün
Reactions: MEnes and serhatt

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
El insaf be sanki her filme 2 veriyorum. :A Sevdiğin bir filme kötü verdim diye çirkinleşme. :A
2-3 puan verdiğin 4-5 film görmüştüm sanki. :A @Forumdash da o konuda şov yapıyor ama o kadar da 2-3'e inmiyor, genelde 4-5 arası. :A Sen, @Forumdash ve @bazinga üçlüsü şov yapıyor. @Tolstoyevski masum kalıyor düşün aranızda, o da gömüyor ama bu kadar da değil ama gerçi pek film izlemiyor sanırım şu sıra. :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
2-3 puan verdiğin 4-5 film görmüştüm sanki. :A @Forumdash da o konuda şov yapıyor ama o kadar da 2-3'e inmiyor, genelde 4-5 arası. :A Sen, @Forumdash ve @bazinga üçlüsü şov yapıyor. @Tolstoyevski masum kalıyor düşün aranızda, o da gömüyor ama bu kadar da değil ama gerçi pek film izlemiyor sanırım şu sıra. :A
İzliyorum ama Oscar’a biraz ara verdim, sürekli güncel filmler izlemek bayıyor bir yerden sonra :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,570
Puanı
1,060
Her alanda şov yapmazsam içim rahat etmez, alış bunlara. :A

• Güldürdün

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
  • Güldürdün

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
İzliyorum ama Oscar’a biraz ara verdim, sürekli güncel filmler izlemek bayıyor bir yerden sonra :A
O yorumlarını göremiyoruz da, bıraktığını düşünmeye başlamıştım. :A Matrix ve Scream serilerini izleyecektin en son, Scream hatta @Dosi ile izlenecekti. Ben de düşünüyordum gerçi izlemeyi. :A
Her alanda şov yapmazsam içim rahat etmez, alış bunlara. :A
Düşük puan vermek şov sayılmaz da neyse, senin için şov olsun. :A
Soho için mi bu sitemin :A:A
Genel olarak. :A

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,570
Puanı
1,060
O yorumlarını göremiyoruz da, bıraktığını düşünmeye başlamıştım. :A Matrix ve Scream serilerini izleyecektin en son, Scream hatta @Dosi ile izlenecekti. Ben de düşünüyordum gerçi izlemeyi. :A

Düşük puan vermek şov sayılmaz da neyse, senin için şov olsun. :A

Genel olarak. :A
Şov olduğunu kendin söyledin, nedir bu çelişki. :A

• Güldürdün

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tam yorum: cmon-cmon-2021

Yine yorum yapana kadar hakkımızda bir takım söylemler dönmüş. :A

Mike Mills'in önceki izlediğim iki işini hiç fena bulmamıştım. O nedenle izlediğim üçüncü filminde bu kadar hayal kırıklığı yaratmasına şaşırdım.

Film beni çok yordu. İzleyiciye soluklanma şansı tanımadan her anına diyalog yazmış yönetmen. Bir filmin kapanış jeneriğinde bile hala diyaloglar akmaya devam edebilir mi ya, insan gerçekten hayret ediyor. :A

Siyah beyaz filmlere tamamen karşıyım diyemem ama son dönemde iyice görüntü yönetmenliği şovmenliğine döndü bu iş. Siyah beyaz kontrastının sunduğu çok güzel görüntüler var filmde ama bu daha çok fotoğrafçılığın konusu olmalı. Bu seneki ödül filmleri arasında 5-10 tane siyah beyaz film var. Hatta önümüzdeki haftaki programımda da iki tane siyah beyaz film var. Bu abartı değil de nedir. Haklı gerekçeleri olsa tamam ama bu şekilde sinema ruhunu öldürüyor. Filme adapte olmayı zorlaştırıyor. (Eski tarihli filmlerde bu olmuyor, çünkü zamanın imkanları öyleymiş diyip o gözle izliyorsun. Fakat yeni filmlerde renkli izleyebileceğim şeyi neden siyah beyaz izliyorum diye sorguluyorsun.)

3/10