Yaşam Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

cookies

Banlı
6 Ekim 2012
29,316
17,916
1,060
22
Yayılma hızı dehşete düşürücü gerçekten ve korkutmuyor değil. Çünkü Türkiye'de prezervatif kullanımı yaygın değil, insanlar cinsel ilişki ile ilgili bilgiye sahip değil. :(
N11 de falan indirime giriyolar arada prezervatifler :bhr:
Cinsel ilişkiye giren yok ki forumda? :A Odada uyuyan olmasa Arthur Fleck gibi yerlere yatarak kahkahayı basacağım şimdi. :A :F
Kim demiş yok diye :A

blacklion

Favori Üye
30 Ekim 2019
3,695
3,358
390
Konu yeniden açık. :Z

Bu arada bu hastalıkların virüs olan kısımları değil ama bakteri grubundakiler halka açık tuvaletlerden de bulaşabiliyor. Yani illaki iki kişi arasında cinsel ilişki olması gerekmiyor. O yüzden mümkün olduğunca alaturka ve temiz tuvaletler kullanmak lazım... Konuyla ilgili kısa bir videoyu da ilk mesaja ekledim.

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

The_Erinch

Favori Üye
24 Kasım 2019
2,218
1,346
184
Manisa
@blacklion Sen zaten konu başlarında hastalıklar konusunda detaylı bilgi vermişin.
Ama ülkemizde çoğunun bilinmediğine yada öğretim kurumlarında yeterli bilgi verilmediğine;ailelerin çocuklarına bilgi paylaşmadığına eminim.
Ülkemizde ekranda öpüşen biri gözükünce kanal değiştiren aileler mevcut.Bunlardan kaçarken hayatın gerçeği olan cinsellik ve cinsel hastalıklar hakkında nasıl eğitim olsun ki.
Atın ölümü arpadan olsun...........
Cinsel ilişkide korunmak önemli.Utanmayın;her erkeğin cüzdanında kondom mevcuttur. İsterken,alırken utanıyorsanız internettende gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Ucuz olsun diye uyduruğada kaçmayın lütfen.

Eşcinsel ilişklerde hastalık daha çok bulaşır olayına bir tarafımla gülüyorum; sadece ters ilişkide hijyenden kaynaklı böyle hurafaler atılabilir ama neticede korunmak,gerekli hijyen koşullarının sağlanmasıyla bunlar önlenebilir.

KOnuşmaya;danışmaya çekinmeyin...ileride çocuklarınızla adam akıllı konuşun,anlatın,bilgi verin.
Ayyy ayıp,yasak,günah.... Bu kafalar varsa etrafınızda arının bu kişilerden.
Cinsellik hayatın içindedir.

• Beğendim
Reactions: blacklion

blacklion

Favori Üye
30 Ekim 2019
3,695
3,358
390
@blacklion Sen zaten konu başlarında hastalıklar konusunda detaylı bilgi vermişin.
Ama ülkemizde çoğunun bilinmediğine yada öğretim kurumlarında yeterli bilgi verilmediğine;ailelerin çocuklarına bilgi paylaşmadığına eminim.
Ülkemizde ekranda öpüşen biri gözükünce kanal değiştiren aileler mevcut.Bunlardan kaçarken hayatın gerçeği olan cinsellik ve cinsel hastalıklar hakkında nasıl eğitim olsun ki.
Atın ölümü arpadan olsun...........
Cinsel ilişkide korunmak önemli.Utanmayın;her erkeğin cüzdanında kondom mevcuttur. İsterken,alırken utanıyorsanız internettende gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Ucuz olsun diye uyduruğada kaçmayın lütfen.

Eşcinsel ilişklerde hastalık daha çok bulaşır olayına bir tarafımla gülüyorum; sadece ters ilişkide hijyenden kaynaklı böyle hurafaler atılabilir ama neticede korunmak,gerekli hijyen koşullarının sağlanmasıyla bunlar önlenebilir.

KOnuşmaya;danışmaya çekinmeyin...ileride çocuklarınızla adam akıllı konuşun,anlatın,bilgi verin.
Ayyy ayıp,yasak,günah.... Bu kafalar varsa etrafınızda arının bu kişilerden.
Cinsellik hayatın içindedir.
Cinsellik bir ihtiyaçtır ve hastalıkların birçoğu zaten temiz olmayan ortamlardan ürüyor, bulaşıyor. Hem kişisel temizlik hem de ne olursa olsun kondomu hayatımızın bir parçası haline getirmemiz gerek. Tabi tek eşlilik olan durumlarda iki tarafta sağlıklıysa kondomsuz ilişkilerde olabilir ama bence evlilik öncesi her cinsel ilişki kondomla olmalı, bu görüşteyim ben...

Eğitimle ilgili konularda da haklısın, zaten verilmediği için bu hastalıklar her geçen yıl daha da artıyor. Bilinçli bireyler olarak en azından biz çevremizi bu konularda bilgilendirerek hastalıklara karşı negatif olan algıyı kırabiliriz. Corona diyorlar ama bunlar çok daha ciddi ve ölümcül hastalıklar mesela...