2019 Cinayet Süsü - Film Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
0930047.jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg

Cinayet Süsü

Tür:
Polisiye, Komedi
Yönetmen: Ali Atay

Oyuncular:
Uğur Yücel
Cengiz Bozkurt
Binnur Kaya

Filmin Özeti:
Cinayet Süsü, gizemli bir seri katil vakasını çözmeye çalışan cinayet büro ekibinin maceralarını konu ediyor. Başkomiser Emin, komiser Salih, komiser Asuman ve komiser yardımcısı Alaattin'den oluşan Cinayet Büro ekibi ilginç bir vaka ile karşı karşıyadır. Birbiri ardına işlenen cinayetleri araştıran ekip, hiçbir delil ve ipucuna ulaşamaz. Cinayetlerin gittikçe artması, basının ve halkın olayla fazlasıyla igilenmesi, buna rağmen ekibin hiçbir ilerleme katedememesi Başkomiser Emin ve arkadaşları üzerinde büyük bir baskı oluşturur. Bu sırada Emniyet Genel Müdürü, davanın çözümünde yardımcı olması için “suç uzmanı” Dizdar Koşu'yu Emin'in ekibine atar. Üzerlerindeki baskıdan dolayı iyice ezilen Emin ve ekibi, karşılaştıkları en tuhaf seri cinayet zincirini çözebilmek için her yönteme başvurur. Bu kedi fare oyununda katili mi pes edecektir yoksa polisler mi?

Filmin Fragmanı:

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Çok eğlenceli bir iş olmuş, baştan sona eğlenerek izledim filmi. Sonunu da çok iyi bağladılar, beklemiyordum böyle bir son. Filmin yıldızı açık ara 'Dizdar' karakteriyle Feyyaz Yiğit'ti, beni en çok o güldürdü. Cengiz Bozkurt da 'Salih' karakteriyle epey güldürdü, kadro epey iyiydi zaten. Şans vermenizi öneririm, sinema atmosferinde daha iyi oluyor bu tarz filmler. :)

8/10

• Beğendim
Reactions: bazinga and Aserat

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,154
Puanı
1,061
Çok eğlenceli bir iş olmuş, baştan sona eğlenerek izledim filmi. Sonunu da çok iyi bağladılar, beklemiyordum böyle bir son. Filmin yıldızı açık ara 'Dizdar' karakteriyle Feyyaz Yiğit'ti, beni en çok o güldürdü. Cengiz Bozkurt da 'Salih' karakteriyle epey güldürdü, kadro epey iyiydi zaten. Şans vermenizi öneririm, sinema atmosferinde daha iyi oluyor bu tarz filmler. :)

8/10
facebooktan yazmanı bekliyorum :A :A :A :A

• Güldürdün
Reactions: Yiğitt

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Perşembe günü dersimiz erken bitince izledim filmi. Şu film yorumlarını yazmayı unutmamam lazım artık. :A

Neyse filme dönecek olursak, uzun zamandır bekliyordum Ölümlü Dünya’yı defalarca izleyen biri olarak.

Çok büyük beklentiye girenler için belki biraz hayal kırıklığı yaratabilir, ki beraber izlediğim arkadaşlarımda öyle oldu.

Bana göre Ölümlü Dünya’nın bir tık altında ama güzel bir film olmuş. :D Birçok yerde kahkaha attım. :F

Meşhur chat sahnesinde bir ara nefes alamaz oldum. :F Cengiz Bozkurt ve Feyyaz Yiğit cidden çok iyiydi. :F Aynı şekilde sorgu sahnesi de harikaydı. :F Hem kadının olduğu, hem de iyi polis-daha iyi polis sahnesi :F

Asuman ve Dizdar’ın tüm sahneleri harikaydı. :F Evdeki kavgaları, altımda bomba var muhabbeti ve düğün konvoyunun arasına girip konvoyun peşinden gelmeleri baya iyiydi. :F

Sonunu da çok beğendim gerçekten. Çok farklı buldum. Mehmet Özgür kısacık var ama harikaydı. Son sahneler çok güzel bağlanmıştı. Çöplüklerde bu kadar ölünün olmasına değinmeleri vs. yaratıcıydı.

Oyunculukları (özellikle Binnur Kaya, Cengiz Bozkurt ve Feyyaz Yiğit) görüntüleri ve kullanılan müzikleri ve jeneriği ayrı bir güzel olan bir film olmuş. Yer yer filmden kopsam da çok güldüren diyalogları ve sahneleriyle güzel bir vakit geçirdim.

7.5/10

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
Netflix'e gelince bugün izleme fırsatı buldum. Bu tarz komedi en sevdiğim. ZatenAli Atay olunca o Leyla ile Mecnun'un komedi tadını hiss ediyorsun.

Oyunculuklar zaten zirveydi. Binnur Kaya'yı çok özlemişim, kadın döktürmüş, en fazla onun sahnelerini beğendim ben. :D

Komedi diye birşey beklerken ara ara çok kaba ve saçma konuşmaların olduğu sahneler beni mutlu etmedi açıksası. Ama genel olarak güzeldi.
Filmin sonunu öyle bir konuya bağlamalarını beklemiyordum. Grupun içinden birisi ile ilgili birşey çıkar diye düşünmüştüm.
Ayrıca şu Ankaradan gelen ekip falan o konular yatım yamalak havada kaldı anlamadım. :D

Genel olarak gönülden 10 üzerinden 8-i hakediyor. :D

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Eğlenceli bir komediydi ben beklediğimi buldum. Ölümlü Dünya bir tık daha iyiydi ama bunda da bir sürü çok iyi sahne vardı.

En çok düğün konvoyuna güldüm. :A

Bazı argoyu ya da absürtlüğü abarttıkları sahneler hoşuma gitmedi.

Sonu da çok iyiydi bence bu filmden böyle bir son beklemiyordum.

Şu Cengiz Bozkurt'un yanındaki adam yerine daha komik bir oyuncu güzel olabilirmiş, baya bombaydı o karakter de değerlenememiş yeterince. :D

7/10

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,553
Puanı
1,060
Şahane bir ekiple şahane bir film çıkmış ortaya. Sonu hiç beklemediğim bir şekilde oldu fakat güzel bağlamışlar, tatmin ediciydi. Bir ara ucu açık bitecek netlik kazanmayacak diye korktum.

Binnur Kaya-Feyyaz Yiğit harika bir ikili olmuşlar epey güldürdüler beni, aralarındaki ilişki seviyesiz olsa da. :A Binnur Kaya mükemmel bir oyuncu, her rolün üstesinden geliyor. Feyyaz Yiğit'i pek sevmem ama yanında Binnur Kaya olunca göze batmadı aksine güldürdü.

Cengiz Bozkurt'un karakteri abartılı geldi pek sevemedim. Uğur Yücel de biraz geri planda gibiydi. Alaaddin karakteri için daha iyi bir oyuncu bulunabilirdi. Konuk oyuncular bile çok özenli seçilmiş.

Chat sahnesinde gülmekten karnım ağrıdı, filmin en komik sahnesi olmaya aday.

8/10

• Beğendim
Reactions: Özgür