2019 Cinayet Süsü - Film Yorumları

Sherlock

Moderatör
7 Eylül 2016
18,386
21,119
860
İstanbul
0930047.jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg


Cinayet Süsü

Tür:
Polisiye, Komedi
Yönetmen: Ali Atay

Oyuncular:
Uğur Yücel
Cengiz Bozkurt
Binnur Kaya

Filmin Özeti:
Cinayet Süsü, gizemli bir seri katil vakasını çözmeye çalışan cinayet büro ekibinin maceralarını konu ediyor. Başkomiser Emin, komiser Salih, komiser Asuman ve komiser yardımcısı Alaattin'den oluşan Cinayet Büro ekibi ilginç bir vaka ile karşı karşıyadır. Birbiri ardına işlenen cinayetleri araştıran ekip, hiçbir delil ve ipucuna ulaşamaz. Cinayetlerin gittikçe artması, basının ve halkın olayla fazlasıyla igilenmesi, buna rağmen ekibin hiçbir ilerleme katedememesi Başkomiser Emin ve arkadaşları üzerinde büyük bir baskı oluşturur. Bu sırada Emniyet Genel Müdürü, davanın çözümünde yardımcı olması için “suç uzmanı” Dizdar Koşu'yu Emin'in ekibine atar. Üzerlerindeki baskıdan dolayı iyice ezilen Emin ve ekibi, karşılaştıkları en tuhaf seri cinayet zincirini çözebilmek için her yönteme başvurur. Bu kedi fare oyununda katili mi pes edecektir yoksa polisler mi?

Filmin Fragmanı:
 

Yiğitt

Emekli
9 Aralık 2013
72,382
43,509
1,061
Ankara
Çok eğlenceli bir iş olmuş, baştan sona eğlenerek izledim filmi. Sonunu da çok iyi bağladılar, beklemiyordum böyle bir son. Filmin yıldızı açık ara 'Dizdar' karakteriyle Feyyaz Yiğit'ti, beni en çok o güldürdü. Cengiz Bozkurt da 'Salih' karakteriyle epey güldürdü, kadro epey iyiydi zaten. Şans vermenizi öneririm, sinema atmosferinde daha iyi oluyor bu tarz filmler. :)

8/10
 
  • Beğendim
Reactions: bazinga and Aserat

blacklion

Favori Üye
30 Ekim 2019
4,367
4,083
390
Komedi filmlerinde fragman dolu dolu olmalı bence, bu filmin neden öyle degil onu anlayamıyorum. Bir film fragmaniyla tavlar izleyiciyi...

Ama film hakkindaniyi yorumlar var. Ali Atay'ı severim, Ölümlü Dünya'da hayal kırıklığına uğramıştı beni. Bu film çok daha iyidir eminim ama sinemaya gitmeye değer görmüyorum. Yerli filme alerjim var. ?
 

xemrexxx

Favori Üye
18 Mart 2012
164,818
101,615
1,061
İstanbul
Çok eğlenceli bir iş olmuş, baştan sona eğlenerek izledim filmi. Sonunu da çok iyi bağladılar, beklemiyordum böyle bir son. Filmin yıldızı açık ara 'Dizdar' karakteriyle Feyyaz Yiğit'ti, beni en çok o güldürdü. Cengiz Bozkurt da 'Salih' karakteriyle epey güldürdü, kadro epey iyiydi zaten. Şans vermenizi öneririm, sinema atmosferinde daha iyi oluyor bu tarz filmler. :)

8/10
facebooktan yazmanı bekliyorum :A :A :A :A
 
  • Güldürdün
Reactions: Yiğitt

Özgür

Moderatör
28 Aralık 2011
21,376
17,602
1,059
Perşembe günü dersimiz erken bitince izledim filmi. Şu film yorumlarını yazmayı unutmamam lazım artık. :A

Neyse filme dönecek olursak, uzun zamandır bekliyordum Ölümlü Dünya’yı defalarca izleyen biri olarak.

Çok büyük beklentiye girenler için belki biraz hayal kırıklığı yaratabilir, ki beraber izlediğim arkadaşlarımda öyle oldu.

Bana göre Ölümlü Dünya’nın bir tık altında ama güzel bir film olmuş. :D Birçok yerde kahkaha attım. :F

Meşhur chat sahnesinde bir ara nefes alamaz oldum. :F Cengiz Bozkurt ve Feyyaz Yiğit cidden çok iyiydi. :F Aynı şekilde sorgu sahnesi de harikaydı. :F Hem kadının olduğu, hem de iyi polis-daha iyi polis sahnesi :F

Asuman ve Dizdar’ın tüm sahneleri harikaydı. :F Evdeki kavgaları, altımda bomba var muhabbeti ve düğün konvoyunun arasına girip konvoyun peşinden gelmeleri baya iyiydi. :F

Sonunu da çok beğendim gerçekten. Çok farklı buldum. Mehmet Özgür kısacık var ama harikaydı. Son sahneler çok güzel bağlanmıştı. Çöplüklerde bu kadar ölünün olmasına değinmeleri vs. yaratıcıydı.

Oyunculukları (özellikle Binnur Kaya, Cengiz Bozkurt ve Feyyaz Yiğit) görüntüleri ve kullanılan müzikleri ve jeneriği ayrı bir güzel olan bir film olmuş. Yer yer filmden kopsam da çok güldüren diyalogları ve sahneleriyle güzel bir vakit geçirdim.

7.5/10
 

Ahmed

Emekli
12 Eylül 2013
22,825
14,273
1,060
Los Angeles, CA, USA
Netflix'e gelince bugün izleme fırsatı buldum. Bu tarz komedi en sevdiğim. ZatenAli Atay olunca o Leyla ile Mecnun'un komedi tadını hiss ediyorsun.

Oyunculuklar zaten zirveydi. Binnur Kaya'yı çok özlemişim, kadın döktürmüş, en fazla onun sahnelerini beğendim ben. :D

Komedi diye birşey beklerken ara ara çok kaba ve saçma konuşmaların olduğu sahneler beni mutlu etmedi açıksası. Ama genel olarak güzeldi.
Filmin sonunu öyle bir konuya bağlamalarını beklemiyordum. Grupun içinden birisi ile ilgili birşey çıkar diye düşünmüştüm.
Ayrıca şu Ankaradan gelen ekip falan o konular yatım yamalak havada kaldı anlamadım. :D

Genel olarak gönülden 10 üzerinden 8-i hakediyor. :D
 
  • Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
82,028
37,235
1,060
Eğlenceli bir komediydi ben beklediğimi buldum. Ölümlü Dünya bir tık daha iyiydi ama bunda da bir sürü çok iyi sahne vardı.

En çok düğün konvoyuna güldüm. :A

Bazı argoyu ya da absürtlüğü abarttıkları sahneler hoşuma gitmedi.

Sonu da çok iyiydi bence bu filmden böyle bir son beklemiyordum.

Şu Cengiz Bozkurt'un yanındaki adam yerine daha komik bir oyuncu güzel olabilirmiş, baya bombaydı o karakter de değerlenememiş yeterince. :D

7/10