2019 Cinayet Süsü - Film Yorumları

Sherlock

Moderatör
7 Eylül 2016
12,958
10,129
710
İstanbul
0930047.jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg

Cinayet Süsü

Tür:
Polisiye, Komedi
Yönetmen: Ali Atay

Oyuncular:
Uğur Yücel
Cengiz Bozkurt
Binnur Kaya

Filmin Özeti:
Cinayet Süsü, gizemli bir seri katil vakasını çözmeye çalışan cinayet büro ekibinin maceralarını konu ediyor. Başkomiser Emin, komiser Salih, komiser Asuman ve komiser yardımcısı Alaattin'den oluşan Cinayet Büro ekibi ilginç bir vaka ile karşı karşıyadır. Birbiri ardına işlenen cinayetleri araştıran ekip, hiçbir delil ve ipucuna ulaşamaz. Cinayetlerin gittikçe artması, basının ve halkın olayla fazlasıyla igilenmesi, buna rağmen ekibin hiçbir ilerleme katedememesi Başkomiser Emin ve arkadaşları üzerinde büyük bir baskı oluşturur. Bu sırada Emniyet Genel Müdürü, davanın çözümünde yardımcı olması için “suç uzmanı” Dizdar Koşu'yu Emin'in ekibine atar. Üzerlerindeki baskıdan dolayı iyice ezilen Emin ve ekibi, karşılaştıkları en tuhaf seri cinayet zincirini çözebilmek için her yönteme başvurur. Bu kedi fare oyununda katili mi pes edecektir yoksa polisler mi?

Filmin Fragmanı:

Yiğitt

Emekli
9 Aralık 2013
72,943
42,127
1,061
Ankara
Çok eğlenceli bir iş olmuş, baştan sona eğlenerek izledim filmi. Sonunu da çok iyi bağladılar, beklemiyordum böyle bir son. Filmin yıldızı açık ara 'Dizdar' karakteriyle Feyyaz Yiğit'ti, beni en çok o güldürdü. Cengiz Bozkurt da 'Salih' karakteriyle epey güldürdü, kadro epey iyiydi zaten. Şans vermenizi öneririm, sinema atmosferinde daha iyi oluyor bu tarz filmler. :)

8/10

blacklion

Üye
30 Ekim 2019
539
432
64
23
Komedi filmlerinde fragman dolu dolu olmalı bence, bu filmin neden öyle degil onu anlayamıyorum. Bir film fragmaniyla tavlar izleyiciyi...

Ama film hakkindaniyi yorumlar var. Ali Atay'ı severim, Ölümlü Dünya'da hayal kırıklığına uğramıştı beni. Bu film çok daha iyidir eminim ama sinemaya gitmeye değer görmüyorum. Yerli filme alerjim var. 😁

xemrexxx

Favori Üye
18 Mart 2012
168,800
97,150
1,061
İstanbul
Çok eğlenceli bir iş olmuş, baştan sona eğlenerek izledim filmi. Sonunu da çok iyi bağladılar, beklemiyordum böyle bir son. Filmin yıldızı açık ara 'Dizdar' karakteriyle Feyyaz Yiğit'ti, beni en çok o güldürdü. Cengiz Bozkurt da 'Salih' karakteriyle epey güldürdü, kadro epey iyiydi zaten. Şans vermenizi öneririm, sinema atmosferinde daha iyi oluyor bu tarz filmler. :)

8/10
facebooktan yazmanı bekliyorum :A :A :A :A

• Güldürdün
Reactions: Yiğitt

ozgur2113

Moderatör
28 Aralık 2011
17,537
13,343
859
Perşembe günü dersimiz erken bitince izledim filmi. Şu film yorumlarını yazmayı unutmamam lazım artık. :A

Neyse filme dönecek olursak, uzun zamandır bekliyordum Ölümlü Dünya’yı defalarca izleyen biri olarak.

Çok büyük beklentiye girenler için belki biraz hayal kırıklığı yaratabilir, ki beraber izlediğim arkadaşlarımda öyle oldu.

Bana göre Ölümlü Dünya’nın bir tık altında ama güzel bir film olmuş. :D Birçok yerde kahkaha attım. :F

Meşhur chat sahnesinde bir ara nefes alamaz oldum. :F Cengiz Bozkurt ve Feyyaz Yiğit cidden çok iyiydi. :F Aynı şekilde sorgu sahnesi de harikaydı. :F Hem kadının olduğu, hem de iyi polis-daha iyi polis sahnesi :F

Asuman ve Dizdar’ın tüm sahneleri harikaydı. :F Evdeki kavgaları, altımda bomba var muhabbeti ve düğün konvoyunun arasına girip konvoyun peşinden gelmeleri baya iyiydi. :F

Sonunu da çok beğendim gerçekten. Çok farklı buldum. Mehmet Özgür kısacık var ama harikaydı. Son sahneler çok güzel bağlanmıştı. Çöplüklerde bu kadar ölünün olmasına değinmeleri vs. yaratıcıydı.

Oyunculukları (özellikle Binnur Kaya, Cengiz Bozkurt ve Feyyaz Yiğit) görüntüleri ve kullanılan müzikleri ve jeneriği ayrı bir güzel olan bir film olmuş. Yer yer filmden kopsam da çok güldüren diyalogları ve sahneleriyle güzel bir vakit geçirdim.

7.5/10

• Beğendim
Reactions: cookies and Aserat