'Camdaki Kız'dan Tepki Toplayan Sahne! | Kanal D

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,027
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
ExeKZa0W8AAl7Ag

'Camdaki Kız'dan tepki çeken sahne!

Yapımcılığını OGM Pictures'ın üstlendiği, başrollerini Burcu Biricik ile Feyyaz Şerifoğlu'nun paylaştığı dizinin yayınlanan son bölümünde; Nalan karakterinin annesi Feride tarafından hastaneye götürülerek bekaret kontrolü yaptırması izleyicilerden tepki topladı.

Geçtiğimiz haftalarda yayın hayatına başlayan dizide yayınlanan sahne sonrası sosyal medya kullanıcıları tepki paylaşımında bulundu:

'Camdaki Kız' yeni bölümleriyle perşembe 20.00'de Kanal D'de!

Son düzenleme:
  • Olmamış
Reactions: kerem

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Sevmediği dizilerde böyle sahneler yayınlanınca ortalığı ayağa kaldıranlar ve yine sevmediği diziler kitaptan kopunca eleştiri yağmuruna tutanlar savunmaya gelir birazdan. :A

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,621
Puanı
1,061
Dizi çok tepki topluyor, gerçek hayat hikayesine ayar çekilirse şaşırmam :A

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
Bir erkek olarak dizideki bu bekaret vurgusundan ben rahatsız oluyorsam kadınları hayal edemiyorum. Kadın oyuncuların tecavüz sahnesini kabul etmeleri ne kadar saçmaysa Burcu Biricik'in de bu sahneyi kabul etmesi o kadar saçma. Daha fazla reyting uğruna bu toplara girilmemeliydi.

Dizideki bekaret vurgusu bir nebze savunulabilir ancak bu sahnenin savunulacak en ufak bir yanı yok.

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,027
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Ne kadar doğru bilmiyorum ama sahne kitapta da yokmuş. 2-3 reyting için insanların geldiği hale bak. Şu dizinin ilk 1 saatini de olsa izlediğim için o kadar çok utanıyorum ki...
Kitabı tam okumadığım için bilmiyorum ama sosyal medya yapılan yorumlar doğruysa korse ve bu sahne kitapta yok. "Gerçek hayat hikayesi" adı altında olmayan şeyleri izlettiriyorlar sırf 2-3 reyting için.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Sansür ve mahalle baskısını doğru bulmuyorum, bu tür detaylar ne yazık ki ülke ve hayat gerçekleri. Her şeyi RTÜK'e şikayet ede ede RTÜK'ü başımıza şey ettiler, internet dizileriyle TV dizileri arasındaki rahatsız edici ölçüde sansür farkı oluşmaya başladı.

Bazen rahatsız edici gerçekleri de göstermek gerekir ki insanlar rahatsız olsun, her şeyin toz pembe olmadığını hatırlayabilsin...

• Olmamış
Reactions: DarkLegenD

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,932
Puanı
1,061
Ah ah keşke böyle bir sahne çekilmeseydi. Ya da çekilse bile daha göze sokulmadan kısa şekilde anlatılsaydı. Hele ki dizinin sosyal medyadaki imajı iyi değilken böyle riskli hamlelerle iyice çıkmaza sokuyorlar. Aslında dizinin amacı bunu normalleştirmek değil (hatta aynı sahnede jinekolog Feride'ye "sorun sizin kafanızda" diye laf sokuyor) ama öyle üstüne basa basa ve köşeli bir şekilde anlatmaya çalışıyorlar ki ters tepiyor. Böyle sert bir anlatım tarzıyla değil Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı gibi sadece hikayenin gücüyle sansasyon yaratmayı deneselerdi keşke.

Bu arada sahneye gelen tepkiler sonuna kadar haklı ama Twitter'da Hazal Kaya ve Burcu Biricik'i kıyaslayan, Burcu'ya bu konu üzerinden laf atan bir cenah türemiş ki onlara ne desem az. Burcu bu konularda duyarlı olduğunu belli eden biri ve belli ki sahneye de yukarıda belirttiğim açıdan (yani normalleştirilmediği ve ne kadar çağdışı bir şey olduğu vurgulandığı için) yaklaşmıştır. Üstelik aynı sahnede Nur Sürer gibi aşırı muhalif ve sesini çıkarmaktan çekinmeyen biri de var yani koca koca insanlar sahnenin amacının gayet de bilincindedir. Sahneye her şey söylenebilir ama işi aşırı manipülatif bir noktaya çekip (yapımcı ve senaristler duruyorken) oyunculara çamur atmaya gerek yok. Aslında burada da kısaca anlatılmış demek istediklerim:

Sevmediği dizilerde böyle sahneler yayınlanınca ortalığı ayağa kaldıranlar ve yine sevmediği diziler kitaptan kopunca eleştiri yağmuruna tutanlar savunmaya gelir birazdan. :A
İsimsiz laf sokacağına keşke beni etiketlesen de kaçak dövüşmesen keşke. Hayır kitaptan kopma kısmında kime laf sokmaya çalıştığın anlaşılıyor sen komik duruma düşüyorsun. :A Masumlar Apartmanı'nın kitaptan kopmasını eleştirme nedenim orijinalini okumuş olmamdı ve o kadar agresif olmamın nedeni de diziyi sevdiğim için bir anda bu kadar yoldan çıkmasına anlam veremememdi. Camdaki Kız'a gelince saçma sapan bir önyargıyla çamur atmaya çalışmışsın ama bu sahneyi savunmam mümkün değil. Bu sahne olacaksa bile bu kadar detaylı bir şekilde işlenmemeliydi. Çok şükür bazıları gibi kafayı dizilerle bozan biri değilim ve neyin ne olduğunu fark edecek kapasitede olduğumu düşünüyorum. Yani yine gol olmadı be canım kısmetse başka sefere. :A

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,968
Puanı
710
Bir erkek olarak dizideki bu bekaret vurgusundan ben rahatsız oluyorsam kadınları hayal edemiyorum. Kadın oyuncuların tecavüz sahnesini kabul etmeleri ne kadar saçmaysa Burcu Biricik'in de bu sahneyi kabul etmesi o kadar saçma. Daha fazla reyting uğruna bu toplara girilmemeliydi.

Dizideki bekaret vurgusu bir nebze savunulabilir ancak bu sahnenin savunulacak en ufak bir yanı yok.
izleyenleri de anlayamıyorum ki

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Sahnenin rahatsız edici olması başka sahnenin yanlış olması başka.
Dizilerde o zaman kavga da olmasın, aldatma da olmasın. Hayatın içinden şeyler gösterilmeli maalesef. Yabancı dizilerde bunun 100 katı rahatsız edici sahneler oluyor. Böyle şeyleri aşmak lazım.

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Kitabı tam okumadığım için bilmiyorum ama sosyal medya yapılan yorumlar doğruysa korse ve bu sahne kitapta yok. "Gerçek hayat hikayesi" adı altında olmayan şeyleri izlettiriyorlar sırf 2-3 reyting için.
Cidden ve bu durum çok can sıkıyor artık. İlk bölümlerde bari orijinallikten kopmayın. Bunun 10 reyting almasından dolayı da ayrı üzülüyorum. İnsanlar kafayı üşütmüş.

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,293
Puanı
280
Bu dizi yolunu kendi kesiyor resmen. 2 aya çakılır sonuçlarda.

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,968
Puanı
710
Cidden ve bu durum çok can sıkıyor artık. İlk bölümlerde bari orijinallikten kopmayın. Bunun 10 reyting almasından dolayı da ayrı üzülüyorum. İnsanlar kafayı üşütmüş.
Millete gerçek hayat hikayesi diye yutturuyorlar millette izliyor gerçek hayat hikayelerin de nerde görülmüş böyle şeyler olduysa bile bu sahneleri çok fazla abartmışlar

• Beğendim
Reactions: Carpe Diem