2023 Bursa Bülbülü - Film Yorumları

mesmeso

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
9,599
Puanı
860
2097562.jpg

Bursa Bülbülü (2023)

Tür:
Komedi
Süre: 120 dakika

Yönetmen: Hakan Algül
Senaryo: Ata Demirer

Oyuncular:
Ata Demirer
Cem Gelinoğlu
Özge Özacar
Tarık Papuççuoğlu
Melek Baykal
Celil Nalçakan
Toygan Avanoğlu
Berkay Tulumbacı
Seda Türkmen
Aycan Koptur

IMDb Linki

En büyük hayali bir kaset çıkarmak olan Cengiz, Bursa'da bir çay bahçesinde şarkıcılık yapar. Onun hayatı, Taşkın ile tanışmasıyla bambaşka bir hal alır. Cengiz, Taşkın'ın döneminin ünlü bestekarı olan Şerafettin'in bestesi ile kasetinin için bir çıkış yapacağını düşünür. Bu amaçla da ağabeyinden borç alır. Ancak Cengiz bu süreçte kendisini, Taşkın ve Taşkın'ın kardeşi Arzu ile birlikte birbirinden talihsiz bir dizi olayın içinde bulur.​

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,884
Puanı
360
Son dönemde izlediğim en kötü film olabilir. Hiç keyif vermedi.. Ata Demirer’den beklenmeyecek düzeyde.

mesmeso

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
9,599
Puanı
860
Film Ata Demirer seviyesinin altında ancak bu bile çoğu filmden kaliteli yapmış. Klasik bir son yapmak yerine böyle bir son yazması beni fazlasıyla mutlu etti. Kendisi fazla parlamamış ama sesini yine iyi kullanmış. Film bittiği gibi albümünü dinlemeye başladım. Filmin yıldızı açık ara bir şekilde Özge Özacar olmuş. Güzelliği beni büyüledi. Üstüne sesinin de güzelliği eklenince harika şeyler izletti bana.

Cem Gelinoğlu biraz sönük kalmış. Daha komik olabilirdi. Toygan Avanoğlu çakma Zeki Müren'e güzel olmuş. Biraz daha aktif olsa daha da eğlenceli olmuş. Bülent Ersoy ve Küçük Emrah harika eklemeler olmuş. Filmin renklerini de çok beğendim. Özellikle şarkı sahnelerindeki kostümler çok güzeldi.

Film genel anlamda benden geçer not aldı. Komedi ağırlıklı bir film yerine müzik ağırlıklı bir film olmuş. Biraz daha komedisi olsa güzel olurdu. Son olarak Beyaz Zambaklar harika şarkı olmuş.

7/10

• Beğendim
Reactions: Dosi

soo

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,316
Puanı
264
Ata Demirer'in en başarısız filmi diyebilirim. Dramatik yapısı öne çıkarılarak sadece romantik bir film olarak piyasaya çıkmış olsa çok daha başarılı olabilirmiş. Çünlü komedi aksı Ucuz (peruk, gaz çıkarma) esprilerle zerre akmıyor. Tek beğendiğim Toygan Avanoğlu'nun canlandırdığı karakter ve performansı oldu.

3.5/10

Reaksiyon puanı
189
Puanı
54
Filmi beğendim.Özellikle de filmin müziklerini.Ata Demirer'in açıklamalarına göre bu filmin devamı gelmeyecekmiş.Başka filmlere odaklanmışlar şu anda..

Reaksiyon puanı
189
Puanı
54
ben filmi henuz izlemedim.
ozellikle -toygan avanoglu nun performansini merak ediyorum.

genel olarak -ata demirer sinemasini samimi ve dogal buluyorum.
bu filmi de izlenecekler listeme eklemistim,,, izledikten sonra yorum birakmayi dusunuyorum.
O konuda 1 Spoiler vermeyeyim ama filme güzel 1 etkisi var.Özellikle müziklerin söylendiği kısımda :d:

Reaksiyon puanı
189
Puanı
54
hmmm . . . simdi daha da merak ettim filmi . :)

yanilmiyorsam, sanki oynadigi bir dizi de turku vs soyluyordu kendisi . ?

genel anlamda oyunculugunu begeniyorum, komedi ve benzer turlerde ekran da tiplemesi zor olan karakterlere hayat veriyor.

en one cikan isi sanirim -kuzey yildizi dizisindeki rolu olabilir- tam emin degilim.

bu film sayesinde umarim guzel filmlerde de oyunculugunu izleriz.
Ben o diziyi pek izlemedim de Güzel Köylü dizisinde ben beğenmiştim oyunculuğunu..

Reaksiyon puanı
189
Puanı
54
guzel koylu dizisi mi ?
ben izlemedim, yaz isi buyuk ihtimal ?

dizinin tam ismini yazmamisim : kuzey yildizi ilk ask.

bence dizi, sektora genc oyunculari iyi tanitti,,orada oynayan kiz kardesler daha sonra yeni islerinde daha ust rollerde yer aldilar.

basroller zaten tanidik isimlerdi, yan rollerle beraber diziyi resmen tasidilar hep beraber.
ayrica kimi bolumler de guzel parcalar soylendi sesini cok begendigim aslihan guner tarafindan.

toygan avanoglu nu asiri komik bulmustum, resmen bu dizi de gosterdigi oyunculuk ve efor - kendisinin ozelinde komedi performansi peak olan solo keyifli sekanslardi... youtube da random bir sahnesi bile cok aciklayici denk gelirsen bir bak derim. :)

- renkli , karadeniz dolayli aile dizisiydi ,kanalini mutlu etmistir yanilmiyorsam.

filme donersek ;

ata demirer'in her isini izlemis bir izleyicisi olarak, bu isini zaten izleyecektim,, toygan avanoglu nun filmde yer aliyor olmasi ,yuzde tebessum birakan turden.
Pek hatırlamıyom eski 1 diziydi.Muğla'da 1 köyde geçiyodu.Yaz dizisi büyük ihtimalle de.Bu filmi zamanın varsa şimdi izle derim :d:

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Ne iyi ne kötü, genel anlamda beğendim. Filmin müzikleri çok iyiydi. Bülent Ersoy, küçük Emrah ve Doktor Fatih tiplemeleri güzeldi.

Son sahneler hüzünlüydü. Özge Acar’ın sesine hayat veren Melek Aleyna Büyükçınar “Bir Şarkısın Sen”de karşımıza çıkan çocuk seslerdenmiş.

Şarkı mükemmel

Filmin yıldızı açık ara bir şekilde Özge Özacar olmuş. Güzelliği beni büyüledi. Üstüne sesinin de güzelliği eklenince harika şeyler izletti bana.

filmi izlerken yeğenim sordu gerçek sesleri mi diye, bende adamınki kendi sesi ama kadınınki kendi sesi değildir. O Ses’te sesi böyle değildi, bu daha profesyonel bir ses demiştim. Sonra bakınca öğrendim kim. Şarkıyı Youtube’da vursaydın sende Özge’nin sesi olmadığını anlardın:A

• Beğendim
Reactions: mesmeso

mesmeso

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
9,599
Puanı
860
Ne iyi ne kötü, genel anlamda beğendim. Filmin müzikleri çok iyiydi. Bülent Ersoy, küçük Emrah ve Doktor Fatih tiplemeleri güzeldi.

Son sahneler hüzünlüydü. Özge Acar’ın sesine hayat veren Melek Aleyna Büyükçınar “Bir Şarkısın Sen”de karşımıza çıkan çocuk seslerdenmiş.

Şarkı mükemmel

filmi izlerken yeğenim sordu gerçek sesleri mi diye, bende adamınki kendi sesi ama kadınınki kendi sesi değildir. O Ses’te sesi böyle değildi, bu daha profesyonel bir ses demiştim. Sonra bakınca öğrendim kim. Şarkıyı Youtube’da vursaydın sende Özge’nin sesi olmadığını anlardın:A
Ben başta o sanmıştım. Sonra Ata Demirer'in hikayelerinde gerçek kişiyi görmüştüm. :D

• Beğendim
Reactions: Dosi

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,679
Puanı
1,061
Müzikleri güzeldi .Disney başarılı işlere imza atıyordu. Bursa Bülbülü, Recep İvedik vs. ama Atatürk filmi ile gelen tepkilere karşı Türk yapımlarını kaldırınca bi anlamı kalmadı. Bende yıllık almıştım ama yenilemeyeceğim.