2022 Bullet Train / Suikast Treni (2022) - Film Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
FZoU0rzXwAQMv93

Bullet Train

Tür:
Aksiyon, Komedi, Gerilim
Süre: 127 dakika

Yönetmen: David Leitch
Senaryo: Zak Olkewicz, Kôtarô Isaka

Oyuncular:
Brad Pitt
Joey King
Aaron Taylor-Johnson

IMDb Linki

Puanlar:
IMDb: 7.5/10
Rotten Tomatoes: 58%
Metacritic: 49/100

Filmin Fragmanı:

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,499
Puanı
1,060
Son zamanlarda izlediğim en iyi aksiyon filmlerinden biriydi. Aksiyon filmi olmasına rağmen komedi yönünün de oluşu epey tatlı olmuş. Brad Pitt rol aldığı her filme seyir zevki veren bir yetenek olduğu için rol aldığı bir filmin kötü olma ihtimali ortadan kalkıyor doğal olarak.

Film tam bir zincirleme silsilesi üzerine kurulmuş olduğu için bu durum zaman zaman kafa karışıklığına yol açmıyor değil. Filmde tek saçma bulduğum olay trende yer yerinden oynuyor, silahlar patlıyor, kavgalar ediliyor ama hiçbir yolcu çıkıp da ne oluyor demiyor. Tüm yolcular sanki trende hiçbir şey olmuyormuş gibi öylece oturuyorlar. Bu kısımlar gerçekten hayal ürünü gibi olmuş. Bunlar dışında oyunculuklarıyla, prodüksiyonuyla, senaryosuyla çok iyi bir film çıkmış ortaya.

Diesel'in Beyaz Ölümün kızı oluşu ve onu öldürmek isteyişi bende şaşkınlık yaratırken Lemonun başına ne gelirse gelsin ölmeyip finalde kızı öldürmesi ise çok iyi bir detay olmuş. Kısacası sürprizlerle dolu bir filmdi.

8/10

-potterhead-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,768
Puanı
460
İnanılmaz eğlenceli bir şey bu. Kingsman tadı aldım, son birkaç senedir izlediğim en iyi "gişe" filmi belki de. Aaron beyi daha çok yapımda görmek istiyoruz. 7,5/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
Filmi izlerken aşırı eğlendim. Komedi ve aksiyonun güzel dengelendiği bir film olmuş. Oyuncu seçimlerini de çok beğendim. Brad Pitt başta biraz sırıttı ama ortalara doğru ağırlığını koydu. Aaron Taylor-Johnson'un aksanı beni benden aldı. Joey King bana göre filmin gizli yıldızı olmuş.

Filmin ikinci yarısında hikaye harika bağlandı. Zaten tempo da oradan sonra hiç düşmedi ve espriler tam yerinde yazılmıştı. Uzakdoğu sinemasının aksiyon filmlerindeki ustalığını yönetmen sonuna kadar kullanmış. Beklemediğim anlarda sevdiğim oyuncuları görmekte ayrı bir mutluluk verdi.

Filmin bence tek kötü yanı efektlerin fazla göze batmasıydı. Absürtlük katmak için biraz fazla gaza gelmişler sanırım. Daha makul efektler ile kaliteyi yine koruyabilirlerdi.

8/10