Klasik Breaking Bad - Dizi Yorumları

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
5.sezon 14.bölüm

Tek kelimeyle şahane ötesi bir bölümdü. Upuzun bir yorum hazırlamıştım ama lanet IPAD birden kapanınca hepsi silindi şimdi kısaca yazmak zorunda kaldım. Hank öldü, Walter ve Ailesi arasındaki bıçaklı kavga Ve akabinde yaşanan her şey şahaneydi. Onca para çöpe gitti ama bakalım Walt neler yapacak?

Jesse ölecek mi? Walter'ın ne olacak?

@Sherlock @MasacRE- @MEnes @sürgünüm @destere @OzaN

@legolas9900

dizikolikim

Banlı
Reaksiyon puanı
0
Puanı
2
Hank 'a yazık oldu bence Hank bi şekilde walt ile anlaşmalıydı.. Dizinin gidişatı değişirdi:))

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1. SEZON 1 ve 2. BÖLÜM

Bu diziye 3. başlayışım, bu sefer bitireceğim. 1-1.5 ayda bitirmeyi hedefliyorum, ilk seferde biraz ilerleyip bırakmak zorunda kalmıştım. İkinci izleyişimde 4. sezonun ortasına kadar gelmiştim ama yine bir şey olunca bırakmak zorunda kaldım. Bu sefer planlı şekilde izleyip bitirmek istiyorum. :bhr:

İlk bölüm sinema tadındaydı, ikinci de güzeldi yine. Walter reisi özlemişiz, Pinkman'ı da özlemişim. :D

Dizinin ikinci bölümünde en sevdiğim ve unutamadığım sahnelerden biri olan küvetin erimesiyle cesetin onların olduğu kata düşmesi. :F

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1x6

İlk sezon yarına bitecek, yavaş yavaş ilerleyeceğim. :) Bölümler tanıdık geliyor zaten.
Vee kral HeisenBerg ortalığı duman eder. :Z Hank baya güldürüyor ama başımıza bela olacak bu gidişle. Walter'in de tedavisine başlanıldı, Skyler sonunda ikna edebildi.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
2x2

Harika bölümdü. :Z
Tuco, Walter ve Pinkman'ı kaçırdı. Ardından kaçmaya çalıştılar, Tuco'yu vurdu Pinkman. Hank reis geldi ve olay üzerimizden kalktı neyse ki. Tuco'dan tamamen kurtardık.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
2x4

Durgun bir bölümdü ve sıkmadan izlettirdi.
Pinkman evden kovuldu, evsiz kaldı. Karavanı çaldığı sahne güzeldi. :)

Skyler, Walter'den şüphelenmeye başladı. Her şeyi anlatmasını istedi.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
2x9

Yavaş yavaş ilerliyorum, böylesi daha iyi galiba. :D Çok iyi bölümdü.
Jesse ve White karavanda iş yaptı yine, karavanda problemler oldu. Onları çözmekle geçti, güzel sahnelerdi. Walter White'ın ağzından kan geldiği sahnedeki yüz ifadesi beni de üzdü. :(

Tümörde %80 oranında küçülme varmış, baya iyi haber. Çok sevindiler ailece, vay be. :Z

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
3x3

Hazır evdeyken ve güncel dizilerimi izlemişken biraz hızlanayım dedim. :Z
Tuco'nun kuzenleri geldi, Walter'den intikam almaya çalışacaklar. Gus da o kadar iyi niyetli ki işimi halledeyim sonra diyor. :F

Jesse kendinde değil, Jane'nin ses kaydını dinleyip duruyor. Toparlan artık. :(

Ted ve Skyler yattı, bunu da Walter'a söyledi.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
3x10

Meşhur ''Sinek'' bölümü. :F
İlk izlediğimde de çok garip bulmuştum bu bölümü, baya da komik bir bölümdü. Hele son sahnede sesli güldüm. :A

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
3x13

Güzel bir sezon finaliydi. :D
Walter, kendini Gus'a muhtaç bırakmak istiyor. Gale de bu vesileyle ölecek gibi maalesef. İyi ve saf birine benziyordu.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
4x1

Bu hafta içinde sezonu, haftaya da final sezonunu izleyerek diziyi bitirmeyi hedefliyorum. Baya baya alıştım diziye. :(
Gale beklenildiği gibi öldü. Gus'un adamı siyahi bir adam vardı, o da Gus tarafından öldürüldü. Cidden psikopat bu Gus. :D

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
4x7

Olaylar başlıyor. :Z
Hank reis yatağından kalktı ve işi çözmeye başladı. Gus'a ulaştı, Gus ve Gale'nin bağlantısını yakaladı. Vallahi harika ilerliyor, ipin ucu Walter'e gelecek. :(

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
4x13 (Sezon Finali)

Off ne bölümdü be, son sahneleri ağzım açık izledim. :D
Gus öldü sonunda. :eek: Diziye baya renk katmıştı ama artık sıkmaya başlamıştı, vadesi dolmuştu. Vaktinde gitti yani. Walter'in planı çok iyiydi, patlama sahnesinde şok oldum diyebilirim.

Gus'un patlamadan sonra odadan çıkması, bir tarafının gitmiş vasiyette olmasına şok oldum. Sonra da öldü zaten, yanındaki siyahi ve zile basan adamdan da kurtulduk.

Jesse ve Walter eski havalarına girerler mi acaba son sezonda, merak ediyorum. Yeni sezona da başlarım yarına. :Z

10/10

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
5x1

Ve son sezona gecikmeli de olsa başlayabildim, 2 haftada tamamlayacağım inşallah. :X
Mike, Walt ve Jesse iyi üçlü oldu. İşte aradığım üçlü, sezon boyunca görecek miyiz bakalım bu üçlüyü?

Ted öldü sanmıştım, ölmemiş. Durumu da iyi sayılır, Sky da öldü sandı. :D

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
5x2

Ve istediğim oldu. :Z
Walt, Mike ve Jesse birlikte çalışacak. :Z Ortam bir hayli boştu zaten, üretim işi Jesse ve Walt'ta, dağıtım da Mike'den olacak.

Gus gitti ama çevresi bu sefer de bela olacak gibi, daha net çözemedim olayı ama birkaç bölüme anlaşılır gibi.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
5x4

Sıkıcı bir bölümdü diyebilirim.
Walt ve Skyler'in tartışmalarıyla geçti, aslında Skyeler'in tripleriyle demem daha doğru olur. Çocukları yollamayı düşündü, Hank ve Marie'i kullanmayı denedi, kendini havuza bıraktı falan. Garipti hareketleri. Walt'a ölmeni bekliyorum demesi de şaşırtıcı oldu.

Jesse'nin Walt'a doğum günü hediyesi olarak saat alması da hoş oldu. :A

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
5x5

Yoğunluktan ne zamandır izlemiyorum, böyle bir harika bölümle dönüş yapmak güzel oldu. :Z
Tren soygunu yaptık, baya heyecanlı ve güzel bir plandı. Sonda o örümceği kavanoza koyan çocuğu vurmasalardı iyiydi. :(

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
5x7

Şok oldum. :(
Mike öldü. :( Yeri geldi gıcık oldum, yeri geldi ısındım ama o soğuk yaşlı abi tavırları hoşuma gidiyordu. Profesyonel hareketleri de yine hoşuma gidiyordu. Üzüldüm. :(

Finale doğru neler olacak merak ediyorum...