2021 Boss Level - Film Yorumları

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,923
Puanı
1,060
Boss_Level.jpg

Boss Level

Tür:
Aksiyon, Gizem, Bilim-Kurgu, Gerilim
Süre: 94 dakika

Yönetmen: Joe Carnahan
Senaryo: Chris Borey (screenplay by), Eddie Borey (screenplay by), Joe Carnahan (screenplay by), Chris Borey (story by), Eddie Borey (story by)

Oyuncular:
Frank Grillo
Mel Gibson
Naomi Watts
Will Sasso

IMDb Linki

Puanlar:
IMDb: 6.9/10
Metacritic: 56/100

Filmin Fragmanı:

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.​

• Harika
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Film beklediğimden çok iyi ve eğlenceli çıktı. Bilim kurgu soslu aksiyonun oldukça sağlam verildiği ve yer yer mizahi sahnelerle de güldüren izlemesi keyifli bir macera aksiyon filmi olmuş.

Groundhog Day'in ne denli önemli bir kült film olduğunu bir kez daha anlıyor insan eğer o filmden önce "aynı günü tekrar tekrar yaşama döngüsü" konulu filmler çekilmemişse. Geçtiğimiz sene vizyona giren Palm Springs de benzer temanın farklı konusunu işliyordu sulu komediye ağırlık verip. Bu film ise Groundhog Day'in Edge of Tomorrow'a daha yakın konsepte yakın olanı. Ancak o film kadar ciddi değil, çünkü filmde Marvel filmlerine benzer bir mizahi tat var.

Level atlamalı oyunlar olur, sürekli ölür ölür tekrar tekrar denersiniz şu seviyeyi bu seviyeyi geçmek için. Bu filmde de kısmen buna benzer bir konsept söz konusu, ancak işlenişi hiç sıkmadığı gibi aynı zamanda kısmi bilim kurgu olması sebebiyle en azından bir açıklama söz konusu oluyor, mantıksal sebeplere dayandırılmaya çalışılıyor. Filmin bu video oyununa benzer tarafını haliyle sevdim, zaten filmde de buna değiniliyor fazlasıyla...

Filmin başrolünü Kaan Urgancıoğlu'na çok benzettim. Mel Gibson da zaten sima olarak bana oldum olası Fatih Terim'i anımsatıyor. :A

490

20200323-unlu-turk-teknik-direktor-corona-viruse-yakalandi-923157-cb5b33faafe7e1eb46e6.jpg

Filmin sonu açık kapı bitti ve bundan dolayı filmin ikincisini çekmek istedikleri çok net anlaşılıyor. İkincisi çıkması gereken bir film aynı zamanda, Mel Gibson'ın da üstünde bir boss olmalı zira Mel Gibson çok kolay halledildi... Gerçi bir günlük işmiş gibi gözükse de yüzlerce gününü aldı adamın.

Bu filmdeki her yan karakterin bile bir işlevi var. Bir tane gereksiz karakter yok yani, mesela barmen olmasa o Japon kadından dövüş öğrenemeyecek, yanındaki adam olmasa dişinde takip cihazı olduğunu öğrenemeyecek, yattığı kadın olmasa takip cihazına dair detayları vb. vb.

Filmin başlarındaki sürekli öldürülme sahneleri komikti, yani anlatım tarzı o kısımları eğlenceli kıldı. Kafasının kesilmesi hele... En çok da arabasını çaldığı adamı taklit etmesi :A

Son yıllarda çıkan filmleri de göz önüne alırsak güncel dönem adına:

8.0

• İlginç
  • Harika
Reactions: Dosi and bazinga

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,923
Puanı
1,060
Film'in ilk girişi güzel başladı. Bilgisayar oyunları oynayan kişiler için iyi bir alternatif. Filmde Mel Gibson oluşu ve konusu ilgimi çekti. Teması daha önce izlediğim Groundhog Day ve Palm Springs filmi gibiydi.

Film direk aksiyon sahneleri ile başladı ve biraz başım döndü üst üste aynı sahneler olunca ama neyseki tadında durup 'normal' sahnelere döndük.
Kadın adamın kafasına o cipi yerleştirdikten sonra film daha heyacanlı oldu. Adamın yavaş yavaş olayları anlayıp izlendiğini anladığı sahnede heyecanlıydı. Öldükçe olayları çözmeye başladı.
Diş sökme sahnesinde kötü oldum baya ve Mel Gibsson tarafindan kafa kesme sahneside iyiydi :A
Kılıç ile dövüşmeyi öğrendiği sahneler ve o diyaloglarıda sevdim :A

Filmin sonu açık bitti. Büyük ihtimmale devamı çekilir ve o filmde ise dünyanın sonunun gelmemesi için mücadele eder.

8.5/10

• Harika

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,923
Puanı
1,060
Film beklediğimden çok iyi ve eğlenceli çıktı. Bilim kurgu soslu aksiyonun oldukça sağlam verildiği ve yer yer mizahi sahnelerle de güldüren izlemesi keyifli bir macera aksiyon filmi olmuş.

Groundhog Day'in ne denli önemli bir kült film olduğunu bir kez daha anlıyor insan eğer o filmden önce "aynı günü tekrar tekrar yaşama döngüsü" konulu filmler çekilmemişse. Geçtiğimiz sene vizyona giren Palm Springs de benzer temanın farklı konusunu işliyordu sulu komediye ağırlık verip. Bu film ise Groundhog Day'in Edge of Tomorrow'a daha yakın konsepte yakın olanı. Ancak o film kadar ciddi değil, çünkü filmde Marvel filmlerine benzer bir mizahi tat var.

Level atlamalı oyunlar olur, sürekli ölür ölür tekrar tekrar denersiniz şu seviyeyi bu seviyeyi geçmek için. Bu filmde de kısmen buna benzer bir konsept söz konusu, ancak işlenişi hiç sıkmadığı gibi aynı zamanda kısmi bilim kurgu olması sebebiyle en azından bir açıklama söz konusu oluyor, mantıksal sebeplere dayandırılmaya çalışılıyor. Filmin bu video oyununa benzer tarafını haliyle sevdim, zaten filmde de buna değiniliyor fazlasıyla...

Filmin başrolünü Kaan Urgancıoğlu'na çok benzettim. Mel Gibson da zaten sima olarak bana oldum olası Fatih Terim'i anımsatıyor. :A

490

20200323-unlu-turk-teknik-direktor-corona-viruse-yakalandi-923157-cb5b33faafe7e1eb46e6.jpg

Filmin sonu açık kapı bitti ve bundan dolayı filmin ikincisini çekmek istedikleri çok net anlaşılıyor. İkincisi çıkması gereken bir film aynı zamanda, Mel Gibson'ın da üstünde bir boss olmalı zira Mel Gibson çok kolay halledildi... Gerçi bir günlük işmiş gibi gözükse de yüzlerce gününü aldı adamın.

Bu filmdeki her yan karakterin bile bir işlevi var. Bir tane gereksiz karakter yok yani, mesela barmen olmasa o Japon kadından dövüş öğrenemeyecek, yanındaki adam olmasa dişinde takip cihazı olduğunu öğrenemeyecek, yattığı kadın olmasa takip cihazına dair detayları vb. vb.

Filmin başlarındaki sürekli öldürülme sahneleri komikti, yani anlatım tarzı o kısımları eğlenceli kıldı. Kafasının kesilmesi hele... En çok da arabasını çaldığı adamı taklit etmesi :A

Son yıllarda çıkan filmleri de göz önüne alırsak güncel dönem adına:

8.0
Benzetmelere güldüm :A
İlki biraz ama diğeri daha çok benziyor :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Film'in ilk girişi güzel başladı. Bilgisayar oyunları oynayan kişiler için iyi bir alternatif. Filmde Mel Gibson oluşu ve konusu ilgimi çekti. Teması daha önce izlediğim Groundhog Day ve Palm Springs filmi gibiydi.

Film direk aksiyon sahneleri ile başladı ve biraz başım döndü üst üste aynı sahneler olunca ama neyseki tadında durup 'normal' sahnelere döndük.
Kadın adamın kafasına o cipi yerleştirdikten sonra film daha heyacanlı oldu. Adamın yavaş yavaş olayları anlayıp izlendiğini anladığı sahnede heyecanlıydı. Öldükçe olayları çözmeye başladı.
Diş sökme sahnesinde kötü oldum baya ve Mel Gibsson tarafindan kafa kesme sahneside iyiydi :A
Kılıç ile dövüşmeyi öğrendiği sahneler ve o diyaloglarıda sevdim :A

Filmin sonu açık bitti. Büyük ihtimmale devamı çekilir ve o filmde ise dünyanın sonunun gelmemesi için mücadele eder.

8.5/10
Arabasını çalan adamı aynı anda taklit etmeleri baya komikti “I am being car jack” diye aynı anda bağırdıkları kısım :F

Birçok sahne gülümsetti aslında, kafasının kılıçla kesilme sahneleri bile, hele o arabayla sürüklendiği sahne filan :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,923
Puanı
1,060
Arabasını çalan adamı aynı anda taklit etmeleri baya komikti “I am being car jack” diye aynı anda bağırdıkları kısım :F

Birçok sahne gülümsetti aslında, kafasının kılıçla kesilme sahneleri bile, hele o arabayla sürüklendiği sahne filan :A
baksana, kafa kesme sahnesine A emojisi yapmışım :A o sahne çok gerçekçi de geldi ama :A
Diş sahneside iyiydi

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Benzetmelere güldüm :A
İlki biraz ama diğeri daha çok benziyor :A

Oldum olası benzetmişimdir zaten nedense çünkü cidden andırıyor. :A

baksana, kafa kesme sahnesine A emojisi yapmışım :A o sahne çok gerçekçi de geldi ama :A
Diş sahneside iyiydi

Çünkü mizahi kara mizahi bir tat vardı o sahnelerde, sonuçta bizler sosyopat değiliz kafa kesilmesine gülelim :F Yoksa öyle miyiz acep 😱 :A

Kill Bill’in mizahi ve daha eğlenceli yanı da yok değildi filmde sanki? :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,923
Puanı
1,060
Oldum olası benzetmişimdir zaten nedense çünkü cidden andırıyor. :A

Çünkü mizahi kara mizahi bir tat vardı o sahnelerde, sonuçta bizler sosyopat değiliz kafa kesilmesine gülelim :F Yoksa öyle miyiz acep 😱 :A

Kill Bill’in mizahi ve daha eğlenceli yanı da yok değildi filmde sanki? :A
Bunda yüzümü kapatmadım. Ne oluyoruz demedim. Tahammül edilecek seviyede ve evet zevkli geldi :eek: bilgisayar oyunu olarak düşünelim ama :A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bunda yüzümü kapatmadım. Ne oluyoruz demedim. Tahammül edilecek seviyede ve evet zevkli geldi :eek: bilgisayar oyunu olarak düşünelim ama :A
Hadi hadi demek ki içinde de varmış içten içe psikopatlık 😱 :A ( bunu diyen ben sanki çok farklıymışım gibi :A )

Bu arada son sahne evet, filme o kadar güvenmişler ki ikincisi gelir demişler ama bunu Pandemi öncesi çekmişler... Yine de büyük emek vermişler umarım zarar etmeyip ikincisini de çekerler ilki kadar keyifli olmayacak olsa da :A

Bence Mel Gibson’un da üstünde bir düşman çıkabilir ya da o dönebilir çünkü kolay gibi geldi ölmesi. Ama adam aylarca uğraştı gerçi, sırf dövüş öğrenmek için bile öldü öldü dirildi :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,923
Puanı
1,060
Hadi hadi demek ki içinde de varmış içten içe psikopatlık 😱 :A ( bunu diyen ben sanki çok farklıymışım gibi :A )

Bu arada son sahne evet, filme o kadar güvenmişler ki ikincisi gelir demişler ama bunu Pandemi öncesi çekmişler... Yine de büyük emek vermişler umarım zarar etmeyip ikincisini de çekerler ilki kadar keyifli olmayacak olsa da :A

Bence Mel Gibson’un da üstünde bir düşman çıkabilir ya da o dönebilir çünkü kolay gibi geldi ölmesi. Ama adam aylarca uğraştı gerçi, sırf dövüş öğrenmek için bile öldü öldü dirildi :A
şimdi olmasada misal 5 sene sonra yeni isimlerle de yapılır belki belli olmaz ama yenisi yakın zamanda çekilirse iyi bir oyuncu ile anlaşırlar elbet. Diğer gittiği yerde bambaşka şeylerle karşılaşabilir. Bu bölüm oğlunu, sevdiği kadını kurtarmış oldu ve tabiki kendisinide. Diğer filmde ise tüm dünyayı kurtaracak ve aynı 1 günlük tema olarak olmayabilir. Orda zaman ve süreç farklı işliyordur

• Beğendim

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Filmi izlemedim ama daha 1-2 ay önce çıkan bir filmin şu anda Star'da TV'de ilk kez gösterilmesi ilginç. Sizin de haberiniz olsun. :A @Dosi @Tolstoyevski
2019’da çekilmiş aslında sonlarına doğru, tam vizyon filan derken ardından Pandemi malum :A

Geçen aylarda Yayınlandı ama Puhu TV’de de vardı görmüştüm :A

• Güldürdün
Reactions: Aserat

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,926
Puanı
1,061
2019’da çekilmiş aslında sonlarına doğru, tam vizyon filan derken ardından Pandemi malum :A

Geçen aylarda Yayınlandı ama Puhu TV’de de vardı görmüştüm :A
Evet onu ben de gördüm ama genellikle yerli filmlerin aksine yabancı filmler TV'ye çabuk düşmüyor o yüzden şaşırmadım değil. :A

• Güldürdün

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,060
Film iyi hoştu da çok fazla geri dönüş ve aynı sahne olması biraz sıktı. Dakika da bir geçmişe dönüyor neredeyse. En büyük eksisi buydu, diğer eksisi de ucu açık bitmesi, tadı damağımda kaldı derler ya o hesap, kesin olarak devam filmi geleceği için böyle bir şekilde sonlandırdılar sanırım.

Aksiyon sahnelerinin tümü çok başarılıydı bir tek boş sahne yoktu. Frank Grillo, Roy karakterini üzerine çok güzel giymiş harikalar yarattı hem oyunculuğuyla hem karizmasıyla. Zaten film onun üzerine kurulu olduğu için tüm filmi tek başına sırtlamış neredeyse. Kafa kesme, kılıç sahneleri de çok iyiydi.

Arabasını çaldığı adamla aynı anda sanki araba onunmuş gibi bağırması filmin en komik sahnesiydi. Arabaya otobüsün çarpmasıyla otobüsün içine yatar pozisyonda girmesi de epey şaşırtan bir sahne oldu. Gerçek hayatta olması mümkün değil.

7.5/10