2021 Bo Burnham: Inside - Film Yorumları

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,941
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Bo_Burnham_-_Inside.jpg

Bo Burnham: Inside

Tür:
Komedi, Dram, Müzik
Süre: 87 dakika

Yönetmen: Bo Burnham
Senaryo: Bo Burnham

Oyuncular:
Bo Burnham

IMDb Linki

Puanlar:
IMDb: 9.0/10
Rotten Tomatoes: 94%

Filmin Fragmanı:

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

Bo Burnham çok sevilen bir stand upçı mı desem, konuşmacı diyelim. Farklı tarzıyla öne çıkıyor. Bu gösterisi de son zamanlarda gündemdeydi. İzlemeyi düşünüyorum, izlerim bir ara.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski
Forumda bir yerlere yazmıştım sanırım bu güzide yapım hakkında. :A

Pandemi geldiğimiz ruh halini çok iyi özetleyen deli işi bir iş olmuş. :A Adamın Eighth Grade'de yönetmenliğini çok beğenmiştim, Promising Young Woman'da oyunculuğunu beğenmiştim. Şimdi de her yönünü beğenmiş oldum. İnanılmaz yetenekli bir adam gerçekten, muazzam bir eser. :A

Not: Film olarak görmüyorum bu şovu.

9/10

• Beğendim
Gerçekten değişik ve deneysel bir yapımdı, türünü tam olarak söyleyebilmek mümkün değil ancak neticede oluşturmuş olduğu kurgular neticesinde bir araya gelen bir film-şov söz konusu.

Daha önce Bo Burnham'a dair bir gösteri izlememiştim ama Promising Young Woman'deki eleman olduğunu sonradan fark ettim. Yer yer Ricky Gervais tadı alsam da aslında ikisi de kendi hallerinde özgün isimler.

"Müzikal stand-up" gösterisi daha önce hiç izlememiştim ve buna rağmen, belki de bu yüzden, bu yapım fazlasıyla hoşuma gitti. Pandeminin etkileri sonrası eve kapanıp sadece evin tek bir odasında böyle bir gösteri yapmak, tüm o şarkılar, o gösterdiği emek, edit işleri vb., ışıklandırmalar, ayarlamalar derken muhteşem bir emek söz konusu teknik olarak. Adeta tek kişilik dev kadro performansı ortaya koymuş adam...

White Woman's Instragram bölümü çok iyiydi, aynı zamanda şu içerikcaption kısmı da bir o kadar keyifliydi. Ama yapım tam olarak cidden hem müzikal hem komedi hem de dram türünü fazlasıyla taşıyor. İlk yarısı komedi ağırlıklıyken ikinci yarısı daha fazla dram hissettiriyor ve bu yüzden durgunlaşıyor son kısımlar. Özellikle sonlara doğru bildiğin melankolik bir şekle bürünüyor yapım. Öyle ki kurgu maksatlı mı yoksa gerçekte de böyle melankoli halinde mi anlamak güç. Ama eğer gerçekte de böyleyse durumu pek iyi değil, intihara meyilli birisi gibi geldi...

9.0

• Harika
Reactions: bazinga
Gerçekten değişik ve deneysel bir yapımdı, türünü tam olarak söyleyebilmek mümkün değil ancak neticede oluşturmuş olduğu kurgular neticesinde bir araya gelen bir film-şov söz konusu.

Daha önce Bo Burnham'a dair bir gösteri izlememiştim ama Promising Young Woman'deki eleman olduğunu sonradan fark ettim. Yer yer Ricky Gervais tadı alsam da aslında ikisi de kendi hallerinde özgün isimler.

"Müzikal stand-up" gösterisi daha önce hiç izlememiştim ve buna rağmen, belki de bu yüzden, bu yapım fazlasıyla hoşuma gitti. Pandeminin etkileri sonrası eve kapanıp sadece evin tek bir odasında böyle bir gösteri yapmak, tüm o şarkılar, o gösterdiği emek, edit işleri vb., ışıklandırmalar, ayarlamalar derken muhteşem bir emek söz konusu teknik olarak. Adeta tek kişilik dev kadro performansı ortaya koymuş adam...

White Woman's Instragram bölümü çok iyiydi, aynı zamanda şu içerikcaption kısmı da bir o kadar keyifliydi. Ama yapım tam olarak cidden hem müzikal hem komedi hem de dram türünü fazlasıyla taşıyor. İlk yarısı komedi ağırlıklıyken ikinci yarısı daha fazla dram hissettiriyor ve bu yüzden durgunlaşıyor son kısımlar. Özellikle sonlara doğru bildiğin melankolik bir şekle bürünüyor yapım. Öyle ki kurgu maksatlı mı yoksa gerçekte de böyle melankoli halinde mi anlamak güç. Ama eğer gerçekte de böyleyse durumu pek iyi değil, intihara meyilli birisi gibi geldi...

9.0
İzlerken ben de ne kadarının gerçeklik payı var diye düşünüp korktum ama bittikten sonra kurgu olması çok daha mantıklı geldi. İnşallah sadece şov icabıdır her şey. :A

• Güldürdün

Forum İstatistikleri

Konular
171,586
Üyeler
8,455
Son Üye
daisydove