BluTV'den Sürpriz Karar!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,932
Puanı
1,061
blutv2-1.jpg

Türkiye'nin önde gelen dijital izleme platformlarından BluTV'den sürpriz karar!

2016'da hizmete giren, bugüne kadar 'Masum', 'Bozkır', 'Bartu Ben', '7Yüz', 'Sıfır Bir', 'Dudullu Postası', 'Yaşamayanlar' gibi orijinal yapımların yanı sıra eski-yeni dizi ve filmleri, ilgiyle takip edilen yabancı dizileri de izleyiciyle buluşturan platform, bir haftalık ücretsiz deneme imkanını kaldırma kararı aldı.

Bilindiği gibi 9.90 TL ve bir aylık ücretsiz üyelikle açılan platformun ücreti daha önce 12.90 TL'ye çıkmış, ardından bir aylık deneme süresi bir haftaya düşmüş ve son olarak fiyat da 19.90 TL'ye yükselmişti.

Kararın nedeniyle ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,932
Puanı
1,061
Bu kafayla bırak Netflix'le rekabet etmeyi en fazla 5 yıla batarlar. Veya kötünün iyisi Puhu gibi atıl duruma düşerler. Para kazanamadıkları belliydi ama böyle enayi silkelemek de ayıp oluyor.

O değil de ben bir haftada Bozkır ve Bartu Ben'i izlerim diyordum şimdi ne yaparım bilmem. :(
Kimse o parayı vermez kışa kalmadan kapanır.
Behzat Ç. var mümkün değil hemen kapanması. Ama en fazla 3-5 yıl arası kesin. :A

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,918
Puanı
1,060
Bu kafayla bırak Netflix'le rekabet etmeyi en fazla 5 yıla batarlar. Veya kötünün iyisi Puhu gibi atıl duruma düşerler. Para kazanamadıkları belliydi ama böyle enayi silkelemek de ayıp oluyor.

O değil de ben bir haftada Bozkır ve Bartu Ben'i izlerim diyordum şimdi ne yaparım bilmem. :(

Behzat Ç. var mümkün değil hemen kapanması. Ama en fazla 3-5 yıl arası kesin. :A
Bakalım ilgi görecek mi böyle paralı bi platformda o da var :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Deneme süresini kaldırmaları kendileri için mantıklı olabilir ama fiyat çok pahalı. Sadece sevdiğim bir şeyler ürettiklerinde bir aylık alıp iptal etmeye devam edeceğim.

Yine de ticari açıdan başarılı olup piyasada tutunmalarını isterim.

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,621
Puanı
1,061
Yerel rakipleri arasında ücretli tek platform olmasını geçtim, fiyatları çok pahalı. Sıfır Bir'den sonra Behzat Ç. bir süre idare eder ama sürdürülebilir olacağını sanmıyorum.

• Beğendim
Reactions: Aserat

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yerel rakipleri arasında ücretli tek platform olmasını geçtim, fiyatları çok pahalı. Sıfır Bir'den sonra Behzat Ç. bir süre idare eder ama sürdürülebilir olacağını sanmıyorum.
BluTV'ye rakip olarak görülebilecek sadece Turkcell TV+, Tivibu ve Digitürkplay var. Üçü de ücretli. İçeriği bence diğerlerinin çok önünde. Zaten Tivibu'da en son baktığımda İngilizce altyazı bile yoktu rezalet bir kalite. Sansürü de katarsak tek ciddi rakibi Digitürkplay kalıyor. O da 14₺ sanırım daha az içeriğe. PuhuTV ve FoxPlay diyorsan ikisini toplasan dahi BluTV'nin yanından geçemez içerikleri. :)

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,888
Puanı
360
blutv2-1.jpg

Türkiye'nin önde gelen dijital izleme platformlarından BluTV'den skandal karar!

2016'da hizmete giren, bugüne kadar 'Masum', 'Bozkır', 'Bartu Ben', '7Yüz', 'Sıfır Bir', 'Dudullu Postası', 'Yaşamayanlar' gibi orijinal yapımların yanı sıra eski-yeni dizi ve filmleri, ilgiyle takip edilen yabancı dizileri de izleyiciyle buluşturan platform, bir haftalık ücretsiz deneme imkanını kaldırma kararı aldı.

Bilindiği gibi 9.90 TL ve bir aylık ücretsiz üyelikle açılan platformun ücreti daha önce 12.90 TL'ye çıkmış, ardından bir aylık deneme süresi bir haftaya düşmüş ve son olarak fiyat da 19.90 TL'ye yükselmişti.

Kararın nedeniyle ilgili henüz bir açıklama gelmedi.
Zaten 5 milyon abonesi var ve bu da şirkete yetecektir fazlasıyla . Bu bir haftalık deneme olayını ben anlamadım bir türlü . Adam 4 gün izliyor sonra süre dolmadan başka bir hesap açıp yine izliyor . Alınacak en iyi kararı almış .

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,888
Puanı
360
Zaten 5 milyon abonesi var ve bu da şirkete yetecektir fazlasıyla . Bu bir haftalık deneme olayını ben anlamadım bir türlü . Adam 4 gün izliyor sonra süre dolmadan başka bir hesap açıp yine izliyor . Alınacak en iyi kararı almış .
Bende üyeyim öyle kurnazlara sinir oluyordum zaten .

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,621
Puanı
1,061
BluTV'ye rakip olarak görülebilecek sadece Turkcell TV+, Tivibu ve Digitürkplay var. Üçü de ücretli. İçeriği bence diğerlerinin çok önünde. Zaten Tivibu'da en son baktığımda İngilizce altyazı bile yoktu rezalet bir kalite. Sansürü de katarsak tek ciddi rakibi Digitürkplay kalıyor. O da 14₺ sanırım daha az içeriğe. PuhuTV ve FoxPlay diyorsan ikisini toplasan dahi BluTV'nin yanından geçemez içerikleri. :)
Puhu sezonluk 1-2 orijinal dizi yapmasına rağmen BluTV'ye göre çok daha kaliteli işler yapıyordu. Bu sezon yeni projelerini görmek lazım, belki ücretsiz olmasının avantajını kullanır :A

• Beğendim
Reactions: alperuz

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,641
Puanı
1,060
Netflix'in Premium paketine bile aylık 12 € ödüyorum. Blu'nun hangi içeriğine aylık 20 ₺ verilir ki? :X

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
BluTV bildiğim kadarıyla 5 milyona yakın aboneye sahip, Türkiye'de lider konumda şu anda. Fiyatı evet pahalı, geliştirmesi ve eklemesi gereken çok şey var ama arkasında durmak lazım yine de. Ek olarak verdiği zaten 1 haftaydı, başlasan dizi bile bitiremezsin. İnsanları cezbediyordu, böyle şeyler müşteriyi çeker. Yanlış karar olmuş, Behzat Ç.'ye güveniyorlar sanırım ondan yaptılar...

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
@Yiğitt @dreamy bana kullan diyorlardı kredi kartı istediklerinde vazgeçmiştim deneme süreci dolunca üyelik iptalına izin vermezler hemen parayı çekerler diye aslında öyle oluyor yanı deneme var yok fark etmez :A :A :A

@Forumdash Abicimde kimlik bilgisi isteyince korkup kapatmış sanırım malum onun bilgileri polislerde bile yok :A :A :A @xemrexxx @serhatt @mrt-06

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
@Yiğitt @dreamy bana kullan diyorlardı kredi kartı istediklerinde vazgeçmiştim deneme süreci dolunca üyelik iptalına izin vermezler hemen parayı çekerler diye aslında öyle oluyor yanı deneme var yok fark etmez :A :A :A

@Forumdash Abicimde kimlik bilgisi isteyince korkup kapatmış sanırım malum onun bilgileri polislerde bile yok :A :A :A @xemrexxx @serhatt @mrt-06
Hiç de öyle olmuyor, ben iptal ettirdim para falan kesen de yok. Panik atak olmaya gerek yok, hangi çağdayız? :A Yanlışlıkla kesseler bile iletişimi ararsın, her şey ortada.

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
  • Güldürdün
Reactions: Çiğdem

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Biz korkup kapattık @Forumdash abicim ile :A :A :A
Ben hiç blutv'ye uye olmadım:A Ama yukarda dediklerini inkar edemem:A 1 aylık deneme süreleri daima insanlar uyeliği iptal etmeyi unuturlar heralde diye her zaman otomatik ödemeye bağlı bir sistem:A @Yiğitt Sadece blutv değil tüm ücretsiz deneme platformları öyle:A Kesin 1 aylıgını yiyorlar öyle böyle:A

• Harika
Reactions: Çiğdem