2022 Blonde (2022) - Film Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060

MV5BNDk2YTA1MGYtMGNjMi00YTJlLWI1YjItMjBjOGJlZGIwZmYzXkEyXkFqcGdeQXVyODA0MjgyNzM@._V1_FMjpg_UX1000_.jpg

Blonde

Tür:
Biyografi, Dram, Gizem
Süre: 1 dakika

Yönetmen: Andrew Dominik
Senaryo: Andrew Dominik, Joyce Carol Oates

Oyuncular:
Ana de Armas
Lucy DeVito
Garret Dillahunt

IMDb Linki

Filmin Fragmanı:

Filmle ilgili yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tam yorum: https://izleryazar.com/blonde-2022/

Marilyn Monroe gibi birinin hayatı, Ana de Armas'ın şahane performansı yeteneksiz yönetmen elinde heba olmuş. Yıllar önce ölmüş gitmiş pek çok insanı zan altında bırakan, Monroe'nun anısına saygıyla yaklaşmayan tarzı da hoşuma gitmedi.

Bu da aşırı mı aşırı uzun bir filmdi.

4.5/10

• Beğendim
Reactions: BARON疼痛

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,924
Puanı
1,060
Biyografi filmlerini severim bu sebeple süresini göze alarak başladım ve nihayet bitirdim. İlk 1 buçuk 2 saat film aktı gitti neredeyse hiç boş sahne yoktu ama son 45-50 dakikası tam bir işkence gibi geldi ve film bitmek bilmedi. Sonlara doğru sahneler çok anlamsızlaştı ve aşırı kopukluk vardı sahneler arasında. Yani ne olduğunu, nereden nereye geçtiğini çözebilmek için geri sardım durdum.

Filmin sonu da beni tatmin etmedi. Tamam öleceğini biliyorduk ama ölümünün ardından birkaç sahne görseydik mesela cesedi nasıl ve ne kadar sürede buldular, bu ölümden sonra ülkenin gündemi, cenaze merasimi vs. gibi bu tarz sahneler bence yer almalıydı böylece bitince bir yarım kalmışlık hissi verdi bana.

Oyunculara gelince Ana De Armas mükemmel bir Marily Monroe ortaya çıkarmış. Bir tane sırıtan sahnesi bile yoktu. Çok ağır bir rolün altından ustalıkla gelmiş. Böyle bir külfetin altına girmek ve başarıyla üstesinden gelmek herkesin harcı değil. Diğer oyuncularda son derece başarılıydı, gerçekte yaşamış olan karakterlerine son derece benzer seçimler yapılmış.

6/10

• Beğendim
Reactions: bazinga

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,609
Puanı
860
Ana De Armas'ın güzelliği ve oyunculuğu heba olmuş. Yönetmenliği hiç beğenmedim. Film ara ara gözlerimi yordu. Hikaye bir yere kadar güzel ilerledi ama sonra sıkıcı bir hale geldi. Bu kadar uzun bir film yapıp ölümünden sonrasını göstermemek saçma olmuş.

Bu kadar uzun bir film yapıp temposu da ağır olunca çok yorucu ve sıkıcı oluyor. Film zaten kasvetliyken bu kadar yavaş olmamalıydı. JFK hikayesi bu kadar üstün körü gidilmemeliydi. Bana kalırsa film onun üzerine bile kurulabilirdi. Marilyn Monroe'ya yakışır bir biyografi filmi olmamış.

5/10

• Beğendim

soo

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,322
Puanı
264
Çok iyi başlamasına rağmen gitgide ne izliyorum ben etkisi yaratan bi film oldu. Efekt kullanımının ve rüya sahnelerinin çokluğu filmi izlerken oldukça yordu. Ayrıca karakterin buhranını, depresyonunu anlatmak için sürekli birbirinin benzeri sahnelerle sürekli aynı şeyin altını çizmesi filmin süresini de gereksiz yere uzatmış. Başrol oyunu unu da başarılı bulamadım.

5.5/10

• Beğendim