BKM'nin Kararı Sinema Dünyasını Karıştırdı, 'Organize İşler 2' Vizyondan Mı Kalkıyor?

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
64958

Son olarak 1237 salonda seyirciyle buluşan ve toplam 2 milyon 579 bin 230 seyirciye ulaşan filmin henüz vizyonu tamamlamadan Netflix Türkiye'de yayınlanması sinema dünyasını yeniden karıştırdı!

BKM Film bu kararın ardından sinema dünyasında eleştirilerin hedefi haline geldi. Yapımcı Yamaç Okur, ''Yeni Sinema Yasası tartışmaları süredursun ana akım sinema sektörünün harakiri yapmasını hep birlikte izliyoruz. Boşuna mıymış mısır tartışması?" açıklamasını yaparken, yapımcı Serkan Çakarer ise ''Sektörden ve sinemalardan habersiz ve gizli yürütülen bu operasyonun sonuçlarını ve sektöre vereceği zararı umarım iyi tartmışsınızdır. Yapımcı şirket 2 hafta önce sinemalardaki uzun reklamlardan yakınan izleyicilere 'Temmuz ayına kadar sabredin, yeni yasal düzenleme ile reklamlar kısalacak' demişlerdi. '2 hafta sonra Netflix'te reklamsız izleyin' deseydiniz ya..." açıklamasını yaptı.

Medyatava'nın haberine göre ise filmin Netflix'te yayınlanması filmin dağıtım şirketi ile sinema salon sahiplerini ayağa kaldırdı. Salon sahipleri 'Organize İşler Sazan Sarmalı' filmini vizyondan kaldırma kararını gündemlerine aldı.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ha ha ha çıldırmışlar resmen. :A

Çok iyi oldu Netflix sayesinde kendini tekel zannedenler sağlam tokat yedi. Helal olsun, çok büyük bir sürpriz oldu. Netflix baya sağlam para ödemiştir ama bugüne kadarki en büyük reklamlarını yapmış oldular. Belli ki Türkiye pazarını çok önemsiyorlar.

Normalde gişede iyi yapan vizyon filmlerinin anında Netflix'e de gelmesi çok hoş bir şey değil ama şu şartlarda sinemalarımız bu tokatı hak ediyorlardı çok iyi oldu.

Netflix, Amazon, Disney Plus ve BluTV'nin yakın gelecekteki en büyük faydası Türkiye'de 3-5 salonda gösterilen kaliteli "gerçek sinema" olan ödüllü filmlerimizin vizyonla aynı anda yayınlanması olacak inşallah. Haftaya vizyona girecek Sibel, bu platformlarda yayınlansa şahane olurdu mesela. :Z

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,599
Puanı
860
Daha bunun Cem, Şahan ve Mahsun ayakları da var. Onlardan da böyle muhteşem hamleler bekliyorum.

xBUGRAx

Emekli
Reaksiyon puanı
19,807
Puanı
1,060
Sinema sektörünü bu hale getiren BKM zaten. Tekelleşmelerine filmlerine ortak ederek katkı sağladı. Çocuk filmlerini bile 400-500 küsür salonda vizyona soktu. Araları bozulunca yasalar çıkarttı, vizyondayken filmi sattı bunların yaptığı hiçbir hamleyi yarar olarak görmüyorum sektöre.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,904
Puanı
1,061
Sinema sektörünü bu hale getiren BKM zaten. Tekelleşmelerine filmlerine ortak ederek katkı sağladı. Çocuk filmlerini bile 400-500 küsür salonda vizyona soktu. Araları bozulunca yasalar çıkarttı, vizyondayken filmi sattı bunların yaptığı hiçbir hamleyi yarar olarak görmüyorum sektöre.
Ne elemlenmişsin be. :A Çocuk filmlerinin fazla kopyayla girmesinin nasıl bir zararı var anlamadım zaten yarıyıldaki parsayı toplaması için çekilen bir film (Can Dostlar) olduğunu düşünürsek normal. Ayrıca yasanın çıkmasında sadece BKM’nin değil diğer yapımcıların da etkisi var o yüzden bu kadar yüklenmek doğru değil bence.

• Üzücü
Reactions: xBUGRAx

xBUGRAx

Emekli
Reaksiyon puanı
19,807
Puanı
1,060
Ne elemlenmişsin be. :A Çocuk filmlerinin fazla kopyayla girmesinin nasıl bir zararı var anlamadım zaten yarıyıldaki parsayı toplaması için çekilen bir film (Can Dostlar) olduğunu düşünürsek normal. Ayrıca yasanın çıkmasında sadece BKM’nin değil diğer yapımcıların da etkisi var o yüzden bu kadar yüklenmek doğru değil bence.

Herkese ve her şeye inat Birol Güven yanındayız... :A @pompy

• Güldürdün
Reactions: Aserat

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,722
Puanı
710
Sakin olur musun senin 2-3 noktasız, emojisiz mesajlarına alışık değilim. :A

• Güldürdün
Reactions: xBUGRAx and Aserat