BKM ve TAFF'tan Dijital Platform Sürprizi!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,931
Puanı
1,061
TV ve sinemada adından söz ettiren, Türkiye'nin önde gelen yapım şirketleri BKM ve TAFF Pictures güçlerini birleştiriyor!

Yılmaz Erdoğan ve Necati Akpınar'ın kurduğu BKM ile Timur Savcı-Cemal Okan ortaklığıyla proje üreten TAFF Pictures, birlikte bir dijital yayın platformunu kurmak için çalışmalara başladı. Geçen yıldan beri çalışmaları süren platformunun kurulum çalışmalarının başında ise son olarak Doğuş Yayın Grubu'nda görev alan Cem Aydın yer alıyor.

Habertürk'ten Mehmet Çalışkan'ın özel haberinin tamamı:
Yılmaz Erdoğan ile Necati Akpınar'ın ortağı, Zümrüt Arol Bekçe'nin ise CEO'su olduğu BKM, 1994'ten bu yana 65 filme imza attı.
Filmlerin toplam izleyici sayısı 97.625.651 kişi.
Filmlerinin toplam hasılatı ise 984.661.103 ₺.

BKM, 25 yılda TV dizisi ve TV programı olmak üzere ürettiği TV yapımı ise 37.
Sinema ve TV için üretilen içeriklerin toplam sayısı 102.

2509892_81505429d0f938ef565e80978697143b.jpg

Cemal Okan ile Timur Savcı'nın ortağı olduğu TAFF Pictures ise 2008'den bu yana 41 film üretti.

Filmlerin toplam izleyici sayısı 24.994.921 kişi.
Filmlerinin toplam hasılatı 273.083.725 ₺.

2509892_2440330ad48ae7142e934e81b776f918.jpg

BKM ile TAFF Pictures'ın sinema filmlerinin toplam izleyici sayısı 122.620.572 kişi.
Toplam hasılat 1.257.744.828 ₺.

BKM ile TAFF Pictures, birlikte dijital yayın platformunu kurmak için geçtiğimiz yıl çalışmalara başladı. Dijital yayın platformunun kurulum çalışmalarının başında Cem Aydın bulunuyor.

Böylelikle BKM ile TAFF Pictures kendi dijital yayın platformu olan ilk yapım şirketleri olacak.

Habertürk'ten Mehmet Çalışkan'ın haberine göre RTÜK'ün yeni düzenlemesi BKM'nin yeni dijital yayın platformunun kuruluşunu etkilemeyecek.

BKM'nin CEO'su Zümrüt Arol Bekçe, konuyla ilgili olarak Habertürk'e yaptığı açıklamada dijital yayın platformunun kuruluş çalışmalarına tüm hızıyla devam edildiğini belirterek 'Durmak yok. Yola devam' dedi.

BKM ile TAFF Pictures dijital yayın platformunu neden kuruyor?

Bunun ilk nedeni, çok sayıda içerik üretmesi. BKM ile TAFF Pictures'ın portföyünde toplam 143 yapım bulunuyor.

Görsel sanat ürünlerinin gün geçtikçe dijital yayın platformlarda yayınlanması BKM ile TAFF Pictures'ı kendi dijital platformunu kurmaya yönlendirdi.

Üretilen içeriklerin kendi dijital platforma yayınlanması hem işleri daha verimli hem de daha kârlı hale getirecek.

BKM'nin aynı zamanda TV yapımı, tiyatro, organizasyonunu düzenledikleri, konser, sahne gösterileri ve diğer etkinlikleri de göz önünde bulunduracak olursak dijital yayın platformunda yayınlanabilecekleri içerik sayısı daha da artıyor.

Her iki şirketin önümüzdeki yıllarda da aynı üretimi gösterebilecek alt yapıya, vizyona ve arzuya sahip olması da, dijital yayın platformlarını sürekli yeni içeriklerle besleyebileceğini gözler önüne seriyor.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
Aşırı mantıklı bir hareket. Ben uzun zamandır BKM'nin kendi yapımları için yapmasını bekliyordum ama Taff sürpriz oldu.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
  • Güldürdün
  • Olmamış
Reactions: xBUGRAx and Aserat

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,931
Puanı
1,061
İmkan vermiyorum, iteleme iteleme nereye kadar? Önce Star, ardından TV8, after Puhu, final BKM & TAFF yeni platformu. Töbeler olsun, oradan oraya ne derler sonra. :F @xBUGRAx
Burası yeni sezona yetişirse Puhu'da olmaz ve 4, 5 derken Avrupa Yakası gibi 6 sezona bile ulaşabilir. Hem hazır izleyicisi de var ki yeni bir platform için ballı kaymak. ÇATLA. :Z

• Olmamış
Reactions: Yiğitt

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Burası yeni sezona yetişirse Puhu'da olmaz ve 4, 5 derken Avrupa Yakası gibi 6 sezona bile ulaşabilir. Hem hazır izleyicisi de var ki yeni bir platform için ballı kaymak. ÇATLA. :Z
Ben böyle skandal görmedim, jet hızıyla yayın değiştiriyor dizi. :F @xBUGRAx son yılların en büyük komedisi cidden...

• Güldürdün
  • Olmamış
Reactions: xBUGRAx and Aserat

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,931
Puanı
1,061
Ben böyle skandal görmedim, jet hızıyla yayın değiştiriyor dizi. :F @xBUGRAx son yılların en büyük komedisi cidden...
Daha Puhu işi resmi olarak açıklanmadı yani değişen bir şey yok. Ve son yılların en büyük komedisi olduğunu anlaman da güzel. DUBLE ÇATLA. :Z
Puhuyu öpte başına koy :A Bunun açılmasını beklersen :A
Bir senedir hazırlık yapıyorlarmış zaten birkaç aya açılır. :A

• Olmamış

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,888
Puanı
360
TV ve sinemada adından söz ettiren, Türkiye'nin önde gelen yapım şirketleri BKM ve TAFF Pictures güçlerini birleştiriyor!

Yılmaz Erdoğan ve Necati Akpınar'ın kurduğu BKM ile Timur Savcı-Cemal Okan ortaklığıyla proje üreten TAFF Pictures, birlikte bir dijital yayın platformunu kurmak için çalışmalara başladı. Geçen yıldan beri çalışmaları süren platformunun kurulum çalışmalarının başında ise son olarak Doğuş Yayın Grubu'nda görev alan Cem Aydın yer alıyor.

Habertürk'ten Mehmet Çalışkan'ın özel haberinin tamamı:
Bu süper bir haber. Böyle platformları hep desteklemişimdir . Umarım iyi işlere imza atarlar .

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Daha Puhu işi resmi olarak açıklanmadı yani değişen bir şey yok. Ve son yılların en büyük komedisi olduğunu anlaman da güzel. DUBLE ÇATLA. :Z

Bir senedir hazırlık yapıyorlarmış zaten birkaç aya açılır. :A
Son yılların en iyi komedisi tek sezonluk efsane iş İkizler’dir. :Z

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,931
Puanı
1,061
İmkan vermiyorum, iteleme iteleme nereye kadar? Önce Star, ardından TV8, after Puhu, final BKM & TAFF yeni platformu. Töbeler olsun, oradan oraya ne derler sonra. :F @xBUGRAx
Puhuyu öpte başına koy :A Bunun açılmasını beklersen :A
Mayıs'ta Habertürk yine bu platformun haberini yapmış meğerse. Eylül'de açılacakmış ve Jet Sosyete burada olacakmış. İşin ilginç tarafı niye bu kadar zamandır bu yazıyı göremedik. :eek:

Ama emin olamıyorum çünkü Ranoş teyze de önce Puhu'da olacak sonra da Puhu dizi yapmayacak dedi. Neyse ben konusunu açacağım yine de çatlayın. :Z

https://www.google.com/amp/s/m.haberturk.com/bkm-den-dijital-devrim-2450698-amp

• Olmamış

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,917
Puanı
1,060