2018 Bizim İçin: Şampiyon - Film Yorumları

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
2ae1e301-4fd8-4b00-b1a3-74b5bb99f042.jpg

Bizim İçin: Şampiyon (2018)

Tür: Drama, Romantik, Spor
Senaryo: Ahmet Katıksız & Serkan Yörük
Yönetmen: Ahmet Katıksız

Oyuncular
Ekin Koç
Farah Zeynep Abdullah
Fikret Kuşkan
Sibel Taşçıoğlu

Filmin Konusu
Efsane yarış atı Bold Pilot sayesinde bir araya gelen Halis Karataş ve Begüm Atman arasındaki büyük aşkın hikayesini konu ediyor. Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde, Türk atçılığının önemli ismi Özdemir Atman’ın sahibi olduğu Bold Pilot, at yarışı ile ilgilenmeyenlerin bile sevgisin kazanan bir attır. Bold Pilot ve onun daimi jokeyi Halis Karataş birlikte unutulmaz başarılara imza attı. İkilinin 1996 yılı Gazi Koşusu’ndaki 2:26:22’lik rekoru hala geçilemedi. Bold Pilot diğer bir başarısı da Halis Karataş ve Begüm Atman’ın bir araya gelmesine vesile olması.

Filmin Fragmanı

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Sonunda izleyebildim filmi, harika bir iş olmuş. Sinemada çoğu kişi ağladı, benim gözlerim doldu. Tüylerim diken diken oldu...

Ekin Koç harika bir oyuncu, ne güzel iş çıkarmış. Çok beğendim vallahi... Farah Zeynep Abdullah zaten favori isimlerimden biri, harika iş çıkarmış yine. Fikret Kuşkan'ı izlemeyi özlemişim.

Bold Pilot'un hazırlandığı sırada herkesin sessiz olması en etkilendiğim sahnelerden biri oldu. Tüylerim diken diken oldu o sahnede...

Müzikleri de çok güzeldi, ne diyebilirim ki? Emeklerine sağlık tüm ekibin, böyle spor - biyografi işi izlememiştim herhalde.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Çok tahmin edilebilir bir hikaye olsada Oyuncular o kadar güzel oynamış ki içine kapılıyorsun filmin büyüsünün.
Senaryo olarak gerçek hikaye olduğu için çok cins şeyler çıkmadı karşıma. Yönetmen ve senarist olan adam anlatmak istediğini replikler ile çekimler ile çok güzel atlatmış. Eline sağlık.
Hayvan sevgisi çok az bulunan bende bu filmde hayvanların en iyi dost olabileceğini anladım. İmrendim. Boldy ile Begüm'ün ilişkisine.:X

Görsellik çok iyiydi bu arada. Maşallah yeşile doğaya doyduk. Ülkemin ne güzel alanları var bizi bekleyen.:D

7.5/10

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
bende heyecanlıyım valla merak ettiğim bir filmdi :D
@Emre Ozansoy

Film gerçek hikaye çok güzeldi, çok ağlattı beni :T

oyunculuklar çok iyiydi,

farah hissetmiş rolü, ekin zaten yine süper