Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam dizisi sınıfı geçebildi mi?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan DR
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

DR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061

TRT 1'de bu akşam yayın hayatına başlayan Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam dizisi ile ilgili görüşler twitter'a düştü.

Diziyi izleyen birçok kişi Muhteşem Yüzyıl ile karşılaştırırken, önemli bir bölümü diziye geçer not vermedi.
Bazı izleyiciler ise Muhteşem Yüzyıl'dan daha iyi buldukları Osmanlı Kıyam dizisini başarılı buldu.
İşte Twitter'da izleyicilerin dizi ile ilgili görüşleri:
Oğuz Dolar ‏
#birzamanlarosmanli Muhteşem Yüzyılın hatalarına "ulan beterin beteri varmış" dedirtecek dizi olarak Türk televizyon tarihine giren dizi.

hayrettinpaşa
#birzamanlarosmanli dan bisey olmaz 80 ler 70 ler derken Osmanlı dizileri bitince tas devri kaldı çekilmedik yakında o zamanlarda dizi olur

Cenk Yapıcı
Bu tür yapımların olması çok faydalı.. Millet tarihini merak ediyor, araştırıyor, kitap okuyor, sinemaya gidiyor.. #birzamanlarosmanli

Yiğit Güralp ‏
Çook kötü oyunculuk + Çook kötü dialoglar müsamere senaryo + Hatalarla dolu reji + Sıfır inandırıcılık sıfır atmosfer = #birzamanlarosmanli

Sinema Eleştirmeni
#birzamanlarosmanli konusu Lale Devri ve Patrona Halil İsyanı. Yapım için oldukça para harcandığı söyleniyor ama daha ilk sahne acemiceydi.

Lacin Turunc ‏
#birzamanlarosmanli kiyam cok cok basarisiz.uzuldum boyle saglam tarihle bukadar basarisiz kurgular

erhan
#birzamanlarosmanli padisah iyi rol yapiyo yakismis

diyorum ki! ‏
Kaliteli filmlerin ilk on dakkası kötü olur,#birzamanlarosmanli başlayalı 1saati geçti bi iyilik göremedim! ilk bölüm heyecanına veriyorum.!

Yasar Yılmaz
#birzamanlarosmanli - Kıyam en azından Muhtesem Yuzyıldan kat kat ıyı..

menekşe
#birzamanlarosmanli biraz heycanı eksik gibi ama tarihe olan merakımdan dolayı izliyorum izliycemde

anar ali
#birzamanlarosmanli ne bicim dizi lan bu modern turkce konusuluyor,osmanli sadece elbiselerde kadlmis dizide

Ozan Suranoglu
Kanuni Sultan Suleyman'in cinsel hayatini anlatan Muhtesem Yuzyil dizisinden gomlek gomlek iyi oldugu kesin. #birzamanlarosmanli

karnesi kırık sınıfta kaldı ..farklı bişeyler yapmaya çalışmışlar padişahın özel hayatını pas geçmişler trt lik olmuş onun haricinde padişahın hataları yok.. filmde göremiyoruz.. avcılık yapan halkla ilgilenmeyen halkın sorunlarından bir haber olan 3. ahmet ve damat ibrahim paşanın halktan uzak ve devletin tüm imkanlarıyla şaşaalı bir hayat sürmesini hiç anlatmamışlar... korkmuşlar,,,, cesaret edememişler, film sanki halkın isyanını şimdiki politikacılar gibi sadece dış mihrakların kışkırtmasına bağlayacak,, oysaki devleti yönetenler ne kadarda pirupak insanlarmışda halk değerini bilmemiş vay değer bilmez halkımız niye böyle yapıyorsunda baştakileri sıkıştırıyorsun ayıp valla diyesi geliyor insanın.. ..
filmdeki tempoda ağır ilerliyor bir türlü tempo tutturamadı... filmin kötü karakteride izleyiciyi ahmak yerine koyuyor yapacağı kötülükleri bir bir sıralıyor izleyene yorum hakkı tanımıyor.. filmin ne kadar izleneceğini bilmem .. bundan sonrası trt hayranlarına kalmış...

açık ara muhteşemden hem oyunculuk hemde daha çok mekanda geçmesi hem aksion olarak daha iyiydi..

Bence Osmanlı'yı iyi tanıtmışlar bir kere bile haremi göstermediler...
Ve daha da önemlisi Patrona Halil İsyanını da süper anlatacak gibi duruyorlar

açık ara muhteşemden hem oyunculuk hemde daha çok mekanda geçmesi hem aksion olarak daha iyiydi..

yav he he turkan soray harıç 2. Sınıf oyuncuydu hepsı,oda ıyıce yaslanmıs rolde ıyı olmayınca oyunculuk yoktu
mekan sokakta bı mekandır fakat kalıtelı degıldı. Aksıyonda my az oluyor ama öz oluyor.

"milletin dizi yapıcak tarihleri yok bizim tarihimiz var dizimiz yok arkadas ya" dedirtiyor tarihi dizilerimiz .

turkansoray yuzunu shoplamislar .d dikatli izleyen anlar

Seyretmedim, yetenek sizsiniz türkiye nin finalini izliyorum ama tekrarini bir iki güne netten izleyio yorumumu yazarim

ewt trt yapacagi dizi anca bole olur hatunlar gozleri guzel yuzleri yok meydanda

iyide normali bu ki.. tabi my izleye izleye insanlar osmanlıdaki kadınların dekolteli oldugunu düşüyor artık
)))) osmanlıda kadınlar dışarda sadece gözleri gözükürdü. dizide peçeyi daha sanatsal hale getirmişler okadar

hehe hata dolu yalan yok
))))

ama muhtesem yuzyil milyonlari ekran basina kilitliyor ve hata payi 0 muhtesemin muzikleri tiklanma rekorlari kirio

beyazsoy pazarda alışveriş yapan gögüs dekoltesi derin yırtmaçlı tülbentle kapatmış kız.. my dekilerden daha çekiciydi
)

hehe hata dolu yalan yok
))))

ama muhtesem yuzyil milyonlari ekran basina kilitliyor ve hata payi 0 muhtesemin muzikleri tiklanma rekorlari kirio

Allah aşkına bir tarihçide my hakkında olumlu bişey söyledi mi .. tarihçilerin hepsi diziyi izlerken kriz geçiriyormuş
))))))))))))))))))