''Bir Yılda Satamadığımız Kolonyayı Bir Saatte Tükettik!''

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1583952651644.png

Türkiye'de ilk corona virüs vakasının ardından kolonya dükkanlarında kuyruk oluştu!

Toptancılık yapan ve ellerinde kolonya kalmadığını ifade eden Ömer Kaya, "Aşırı derecede bir talep oluştu. Bir yılda satamadığımız ürünü bir saatte tükettik. Şu an yeterli ürün bayilerde bile yok. Yaklaşık yüzde 50 artış var" şeklinde açıklama yaptı. Kolonya fiyatlarında da artış yaşandı.

MASAK ise, temel ihtiyaç malzemeleri ve bazı tıbbi ekipmanlarla ilgili, fiyat artışı ve stokçuluk yapan firmalar hakkında inceleme başlattığını açıkladı.

Kaynak: Hürriyet

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,887
Puanı
1,060
Bizim burada eczanede satılan dezenfektanı(türkçesini düzgün yazdım umarım) firsatçılar satış sitelerinde 4-5 katına satıyorlar. Bugün yapılan haberde o yerlerde bu tarz şeylerin satışına yasak konulduğu yazıldi.
Bu tarz durumlarda yaratılmaya çalışılan fırsatçılığa yazıklar olsun.

İranda'da geçenlerde alkolun bu virüse iyi geldiği yalanı ortaya atılip bir sürü kişinin sahte alkolden öldüğü yazılmıştı. Cidden çok yazık.

• Beğendim
Reactions: Turkuazz

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,026
Puanı
1,060
İlk vaka bizde çıkınca aynı durum olmuştu. Anti-bakteriel hiç birşey yoktu marketlerde ve eczanelerde. :F

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Malasef biz de bu furyaya uyduk :F En azından marketleri talan etmedik:F

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,887
Puanı
1,060
kolonya yok mu oralarda :A Türk marketine filan ugra vardir illa:A
Hiç dikkat etmemiştim var mı diye.
Aman onsuzda idare ederiz :A Tr'deki evimde tütün kolonyasi vardı açılmamış. Keşke getirseymişim :A bi de yasak diyorlar uçakla getirmeye ama bizimkiler şu litrelik küpte alıp getriyorlar her sene. Onlarinkine henüz el atmadılar kontrolcüler :A

• Güldürdün
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Hiç dikkat etmemiştim var mı diye.
Aman onsuzda idare ederiz :A Tr'deki evimde tütün kolonyasi vardı açılmamış. Keşke getirseymişim :A bi de yasak diyorlar uçakla getirmeye ama bizimkiler şu litrelik küpte alıp getriyorlar her sene. Onlarinkine henüz el atmadılar kontrolcüler :A
internetten al :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,201
Puanı
860
Kolonya fiyatlarında artış bulunuyor bazı marketler 5 katı fiyatına satıyorlarmış

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,188
Puanı
1,060
Ben anlamıyorum. Bugün gittim markete aldım 2 tane... yani ne kuyruğu anlamadım.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,887
Puanı
1,060
Ekli dosyayı görüntüle 76326 12 tl aldım tanesini. resmi aldığım site 19 tl diyor :S
Bilindik markaysa fiyat daha yüksektir büyük olasılıkla?
Türkiye'de insanlar genelde bilindik isme takılırlar ama bizler burada eşyadan tut başka ürüne kadar genelde özelliğe önem veriyoruz.
Kolonyayı örnek verirsem 80° olduğu sürece isme takılmam.
Garip bir örneklendirme oldu galiba :A

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,188
Puanı
1,060
Bilindik markaysa fiyat daha yüksektir büyük olasılıkla?
Türkiye'de insanlar genelde bilindik isme takılırlar ama bizler burada eşyadan tut başka ürüne kadar genelde özelliğe önem veriyoruz.
Kolonyayı örnek verirsem 80° olduğu sürece isme takılmam.
Garip bir örneklendirme oldu galiba :A
Açıkçası Marka olunca insanlae güvende hissediyor.
Malesef ülkemizde taklit,çakma,ayıplı ürün çok olduğu için Marka olunca güvenilir geliyor.

• Beğendim
Reactions: Dosi