Beyoncé - RENAISSANCE | Albüm Kapağı ve Şarkı Listesi

phoebebuffay

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Beyonce-Renaissance-1656606344.jpeg

Dünyaca ünlü yıldız Beyoncé 6 yıllık bir aradan sonra kariyerinin 7.stüdyo albümü RENAISSANCE'ı dinleyicilerle buluşturdu. Disco ve house müzik ağırlıklı 16 şarkıdan oluşan albüm yenilikçi ve farklı tarzıyla dinleyiciler ve eleştirmenler tarafından ilk günden büyük beğeni topladı.

Öte yandan bu albüm, Beyoncé'nin 3 albümden oluşacak yeni projesinin ilk partı olarak da lanse ediliyor.

Şarkı Listesi:

1.
I'M THAT GIRL
2. COZY
3. ALIEN SUPERSTAR
4. CUFF IT
5. ENERGY
6. BREAK MY SOUL
7. CHURCH GIRL
8. PLASTIC OFF THE SOFA
9. VIRGO'S GROOVE
10. MOVE
11. HEATED
12. THIQUE
13. ALL UP IN YOUR MIND
14. AMERICA HAS A PROBLEM
15. PURE/HONEY
16. SUMMER RENAISSANCE

Albümün Spotify Linki:

• Beğendim
Reactions: Ahmed

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
16 şarkılık, neredeyse tamamı yeni şarkılardan oluşan dolu dolu albümlere hazır değiliz. :A

İlk dinlemede sound olarak beğendim ama hep benzer tarzlarda şarkıları üst üste dinleyince aralarında ayrışan olmadı. Tek şarkıya odaklanıp onu tekrar tekrar dinleyip sevmek daha kolay gibi. Break My Soul'da olduğu gibi. :Z

Zamanla yeni yorumlarla geleceğim. :A

phoebebuffay

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
16 şarkılık, neredeyse tamamı yeni şarkılardan oluşan dolu dolu albümlere hazır değiliz. :A

İlk dinlemede sound olarak beğendim ama hep benzer tarzlarda şarkıları üst üste dinleyince aralarında ayrışan olmadı. Tek şarkıya odaklanıp onu tekrar tekrar dinleyip sevmek daha kolay gibi. Break My Soul'da olduğu gibi. :Z

Zamanla yeni yorumlarla geleceğim. :A
Summer Renaissance, Church Girl, Alien Superstar, I'm That Girl, Cozy, Energy şarkılarına odaklanabilirsin. Benim gözüme kestirdiklerim şimdilik bunlar oldu. :A Yine de Break My Soul favorim olarak kalacak gibi, birkaç dinleme sonrası netleşir. :A

Bu arada Youtube'da yayınlanan lyric videolar ile dinleyince daha havaya sokuyor, haberin olsun. Klip ya da videolar olsa dinlerken çok daha yükseltecektir eminim. :A

• Harika
Reactions: bazinga

phoebebuffay

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Albümü yeterince dinlediğime göre artık bir yorum yapabilirim sanırım. Klasik pop müziği, disko-house müziğe tercih ederim şahsen ama albümü gayet beğendim. :Z

Break My Soul zaten önceden yayınlanmıştı ve bayılmıştım ama yeni şarkılar arasından Church Girl'e de bayıldım. Çok enerjik ve eğlenceli bir şarkı. Bol danslı enerjik bir klip ile şarkı daha da uçacaktır eminim, Bu şarkıya muhteşem sahne şovu yapar Beyonce...

Albümün ilk 3 şarkısı I'm That Girl, Cozy, Alien Superstar'ı da beğendim. Sırayla dinleyince daha da güzel oluyor, şarkı geçişleri çok iyi.

Energy de sevdiğim bir diğer şarkı oldu, diğerlerine göre daha basit bir şarkı ama oldukça eğlenceli bence.

Summer Renaissance muhteşem başlıyor ve direkt havaya sokuyor ama ilerledikçe şarkı 1 tık kan kaybediyor maalesef. Efsane ve büyük bir hit olabilecekken bu kırılmadan dolayı iyi bir şarkıya dönüşmüş şahsimce.

Plastik Off The Sofa ve Virgo's Groove'u pek beğenmedim, sonunu getiremeden geçtim genelde. :A

Diğer şarkılar da fena değil ya da ortalama seviyesindeydiler, listeme alacak kadar sevemedim.

Sonuç olarak albümden 7 şarkı listeme girdi ve 7/16 benim açımdan gayet yüksek bir oran. Evet içinde Halo, Crazy In Love gibi efsane ötesi şarkılar yok ama kimsenin öyle bir beklentisi de yoktur bence. :A
------

@bazinga @kerem @dreamy albüme dair yeterince fikriniz oluştuysa sizden de yorumlar bekleriz. :A

• Beğendim

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,026
Puanı
1,060
I'm That Girl albümdeki ilk şarkı ve bence en iyi şarkı da o. Playlistime sadece onu add etdim.
Diğer şarkılar ortalama/iyi, ortalama/kötü kıvamında.

Bu arada albümdeki 8 şarkı 80-90'lı yılların şarkılarından sample alınmış, yani orjinal değiller (I'm That Girl de dahil). Bu beni hayal kırıklığına uğratdı..

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Albümü yeterince dinlediğime göre artık bir yorum yapabilirim sanırım. Klasik pop müziği, disko-house müziğe tercih ederim şahsen ama albümü gayet beğendim. :Z

Break My Soul zaten önceden yayınlanmıştı ve bayılmıştım ama yeni şarkılar arasından Church Girl'e de bayıldım. Çok enerjik ve eğlenceli bir şarkı. Bol danslı enerjik bir klip ile şarkı daha da uçacaktır eminim, Bu şarkıya muhteşem sahne şovu yapar Beyonce...

Albümün ilk 3 şarkısı I'm That Girl, Cozy, Alien Superstar'ı da beğendim. Sırayla dinleyince daha da güzel oluyor, şarkı geçişleri çok iyi.

Energy de sevdiğim bir diğer şarkı oldu, diğerlerine göre daha basit bir şarkı ama oldukça eğlenceli bence.

Summer Renaissance muhteşem başlıyor ve direkt havaya sokuyor ama ilerledikçe şarkı 1 tık kan kaybediyor maalesef. Efsane ve büyük bir hit olabilecekken bu kırılmadan dolayı iyi bir şarkıya dönüşmüş şahsimce.

Plastik Off The Sofa ve Virgo's Groove'u pek beğenmedim, sonunu getiremeden geçtim genelde. :A

Diğer şarkılar da fena değil ya da ortalama seviyesindeydiler, listeme alacak kadar sevemedim.

Sonuç olarak albümden 7 şarkı listeme girdi ve 7/16 benim açımdan gayet yüksek bir oran. Evet içinde Halo, Crazy In Love gibi efsane ötesi şarkılar yok ama kimsenin öyle bir beklentisi de yoktur bence. :A
------

@bazinga @kerem @dreamy albüme dair yeterince fikriniz oluştuysa sizden de yorumlar bekleriz. :A
Birkaç haftaya daha ihtiyacım var. :A Bugün beğenmediklerimi yavaş yavaş elemeye başladım, henüz 1 şarkı elendi. :A

Cozy erken favorim olabilir. En aklımda kalan o oldu sanırım. Tabii bu henüz çok değişken bir aşamada. :A Fakat Break My Soul ile yarışabilecek şarkı yok, o çok net. Bu kadar dinlemede fark ederdim. :A

• Beğendim
Reactions: phoebebuffay

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yavaş yavaş şekillenmeye başladı favorilerim. :A @phoebebuffay

A Sınıfı 5 şarkı en çok dinlediklerim, sırasız.

B sınıfı olanlar da iyi ama diğerlerinin bir tık gerisindeler. Bu sınıftaki son 3-4 şarkı daha az dinlediklerim (genelde baştan dinlemeye başlıyorum albümü ve yarıda kalıyor :A ), yeterince dinledikten sonra C sınıfına düşebilir 1-2 tanesi.

C sınıfındakileri tamamen eledim, dinlemiyorum. :A

A Sınıfı
  • COZY
  • CUFF IT
  • ENERGY
  • BREAK MY SOUL
  • MOVE
B Sınıfı
  • I'M THAT GIRL
  • ALIEN SUPERSTAR
  • CHURCH GIRL
  • VIRGO'S GROOVE
  • HEATED
  • THIQUE
  • AMERICA HAS A PROBLEM
  • SUMMER RENAISSANCE
C Sınıfı
  • PLASTIC OFF THE SOFA
  • ALL UP IN YOUR MIND
  • PURE/HONEY

• Beğendim

phoebebuffay

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Yavaş yavaş şekillenmeye başladı favorilerim. :A @phoebebuffay

A Sınıfı 5 şarkı en çok dinlediklerim, sırasız.

B sınıfı olanlar da iyi ama diğerlerinin bir tık gerisindeler. Bu sınıftaki son 3-4 şarkı daha az dinlediklerim (genelde baştan dinlemeye başlıyorum albümü ve yarıda kalıyor :A ), yeterince dinledikten sonra C sınıfına düşebilir 1-2 tanesi.

C sınıfındakileri tamamen eledim, dinlemiyorum. :A

A Sınıfı
  • COZY
  • CUFF IT
  • ENERGY
  • BREAK MY SOUL
  • MOVE
B Sınıfı
  • I'M THAT GIRL
  • ALIEN SUPERSTAR
  • CHURCH GIRL
  • VIRGO'S GROOVE
  • HEATED
  • THIQUE
  • AMERICA HAS A PROBLEM
  • SUMMER RENAISSANCE
C Sınıfı
  • PLASTIC OFF THE SOFA
  • ALL UP IN YOUR MIND
  • PURE/HONEY
Move'un girişi ve şarkının ortasındaki Naughty Girl'deki vokaline benzeyen kısım süper ama geri kalan kısımlarda beklediğimi bulamadım. Aynı ritimde gitse tam 2000'ler havasında efsane bir şarkı olabilirmiş. :(

Cuff It ilginç bir şekilde Spotify'da en çok dinlenen 3.şarkı konumunda şu an ama ben çok sevemedim. :A

Summer Renaissance fazla altta kalmış gibi. :A

• Beğendim

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Move'un girişi ve şarkının ortasındaki Naughty Girl'deki vokaline benzeyen kısım süper ama geri kalan kısımlarda beklediğimi bulamadım. Aynı ritimde gitse tam 2000'ler havasında efsane bir şarkı olabilirmiş. :(

Cuff It ilginç bir şekilde Spotify'da en çok dinlenen 3.şarkı konumunda şu an ama ben çok sevemedim. :A

Summer Renaissance fazla altta kalmış gibi. :A
Sıralamalar sınıflandırma dışında albümdeki sırasına göre. :A

Move'un düşüşe geçtiği kısımlar var ama iyi kısımları çok çok iyi. :A Özellikle "me and my girlfriends" ile başlayan kısım müthiş ötesi. :A

Cuff It gayet iyi ya başarısını hak ediyor. :A

• Güldürdün

phoebebuffay

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Sıralamalar sınıflandırma dışında albümdeki sırasına göre. :A

Move'un düşüşe geçtiği kısımlar var ama iyi kısımları çok çok iyi. :A Özellikle "me and my girlfriends" ile başlayan kısım müthiş ötesi. :A

Cuff It gayet iyi ya başarısını hak ediyor. :A
Naughty Girl'e benzeyen kısım dediğim oydu zaten, o ritimde gitse müthiş olurmuş. :A Bazı şarkıları çok katmanlı olması biraz bozmuş maalesef. :A

• Beğendim