2013 Benim Dünyam (2013) Film Bilgileri & Yorumları

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,730
Puanı
1,060
3159564.jpg

Benim Dünyam (2013)

Bu dünya ne görülür, ne de duyulur...Bu benim dünyam...

Türü: Dram
Yönetmen: Uğur Yücel
Senaryo: Uğraş Güneş, Can Yücel

Oyuncular:
Beren Saat
Uğur Yücel
Ayça Bingöl
Turgay Kantürk
Hazar Ergüçlü

IMDb Puanı: 7.0 (341 oy)
IMDb Sayfası

Filmin Özeti

Ela, henüz iki yaşındayken geçirdiği hastalık nedeniyle hem gözlerini hem de duyma yetisini kaybeder. Bundan sonra çevresiyle tamamen uyumsuz biri olarak yetişir. Bu durum genç kızı iyileştirmek için hayatını adayan Mahir Hoca ile tanışana dek devam eder...

Yapımı TMC film tarafından yürütülen ve başrollerinde Uğur Yücel ve Beren Saat'in bulunduğu film, Hint yapımı bol ödüllü Black (2005) filminden uyarlanıyor. Beren Saat'in doğuştan kör, sağır ve dilsiz başkarakteri canlandırdığı, Uğur Yücel'i ise genç kızın hayatına girip ona engellerinden sıyrılıp yaşamayı tanıtan öğretmen rolünde izleyeceğimiz filmin yönetmen koltuğunda da Uğur Yücel bulunuyor.

Filmin Fragmanı

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,837
Puanı
1,061
Filmi merakla bekliyorum yakında fırsatımı bulunca gidicem.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,860
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Muhtemelen Black izleyenlerin beğenmeyeceği, izlemeyenlerin ise çok beğeneceği bir film.

Orijinali gerçekten çok iyiydi ama bunu izler miyim bilmiyorum. :)

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,794
Puanı
1,060
Dün izledim muthisti bni bile aglatti :)

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,837
Puanı
1,061
Gidicem diyordum ama ışleri çıktı herhalde indirir izlerim ya da CD'sini alırım. :X

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,911
Puanı
1,060
Muhtemelen Black izleyenlerin beğenmeyeceği, izlemeyenlerin ise çok beğeneceği bir film.

Orijinali gerçekten çok iyiydi ama bunu izler miyim bilmiyorum. :)
Black'i bu filmin haberleri çıktıgı zaman izlemiştim.%100 muhteşem hikaye/senaryo/oyunculuk vs. vs. vs.......Kesinlikle tavsiye ederim. Filmin etkisi bire bir aynı .Black'te aldiğin duyguyu bu filmde de alıcaksin. Muhteşem bir iş.

Filme 100/100 puan:)

her kes ağlıyormu bu filmde :bilmem:
Filmde herkes ağlamıyor, film seni ağlatıyor :)

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,030
Puanı
1,060
Black'i bu filmin haberleri çıktıgı zaman izlemiştim.%100 muhteşem hikaye/senaryo/oyunculuk vs. vs. vs.......Kesinlikle tavsiye ederim. Filmin etkisi bire bir aynı .Black'te aldiğin duyguyu bu filmde de alıcaksin. Muhteşem bir iş.

Filme 100/100 puan:)

Filmde herkes ağlamıyor, film seni ağlatıyor :)
Ben de zaten filmi izleyen herkes ağlıyor mu anlamında yazmıştım :X

darksaal

Emekli
Reaksiyon puanı
3,579
Puanı
910
Filmde hikaye, senaryo çok başarılı gerçekten. Oyuncu seçimleri de iyi olmuş. Ela'nın küçüklüğünü oynayan kızı çok beğendim. Onun olduğu bölümler filmin en etkili kısımları olmuş.
Kaşıkla yemeği öğretme, kelimelerin anlamlarını bilmeye başladığı sahne.

Ela'nın okul hayatı da filmin önemli bir parçası. Üniversiteye kabul için yapılan kurul testi çok güzel yazılmış ve canlandırılmış.

Ayça Bingöl anne rolünde, genç ve yaşlı görünümü olarak iki farklı şekilde karşımıza çıkıyor. Bebeğinin tepkilerini kontrol ettiği sahne dokunaklı. Diploma törenindeki çevirmenliği de süperdi.
Kesinlikle izlenmesi gereken bir yapım.

Filmi bitirdikten sonra merak edip, Black'e de baktım. İki filmde aynı bence, bir eksiklik veya fazlalık göremedim. Türkiye'de bu tarz bir filmin daha geniş bir kitle tarafından izlenmesi için tanınan oyuncular tarafından çekilmesi son derece doğru bir hareket olmuş.