beIN Connect'ten Yeni Yerli Dizi: 'Fandom' | Başrolde Hangi İsimler Var?

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
65gkrba.jpg

beIN Connect'ten yeni yerli dizi!

Yapımcılığını OM Content'in üstlendiği, Tayfun Güneyer'in yazıp yönettiği, kadrosunda Şahin Irmak, Tuğçe Altuğ, Eren Vurdem ve Ozan Güçlü gibi isimlerin yer aldığı; dram, gerilim, aksiyon ve komedi türündeki dizi izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.
Türkiye’nin en ünlü senaristlerinden Can Aslan’ın (Şahin Irmak) katıldığı bir TV programında, 9 sezon ve 1980 bölümdür senaryosunu yazdığı günlük pembe dizi İhanet Rüzgarı’na sezon sonunda final yaptıracağını açıklaması sonrasında, dizinin “fandomu” Ferda (Tuğçe Altuğ) bir gece Can’ın evine gelip, onu kendi evinde esir alıyor ve Can’ı evin bodrum katındaki sığınağa hapsedip, Can’ın bilgisayarını, cep telefonunu, email ve sosyal medya hesaplarını ele geçirerek, önce diziye final yapmaktan vazgeçtiğini ilan ediyor, sonra da Can’ın yerine dizinin yeni bölümlerini yazmaya başlıyor.

Ferda, Can’ın yerine ve tek başına dizinin senaryolarını yazarken; evinin bodrum katına hapsolmuş haldeki zavallı senarist Can, en başta nefret ettiği Ferda’nın aslında kendisini bodruma kapatarak ona çok büyük bir iyilik yaptığını anlıyor ve zamanla Can ile fandom Ferda arasında “Stockholm sendromu” türünde, büyük bir aşk doğmaya başlıyor. Bu sırada, cinayet bürosu amirlerinden Ayaz (Eren Vurdem) ve yardımcısı Neco (Ozan Güçlü) Can’ın evinin etrafında dönen bazı tuhaf cinayet vakalarını araştırmaya başlayınca, onlar da bu sürükleyici ve gizem dolu maceranın bir parçası haline geliyorlar.

Ayaz’ın yaşlı annesi Fatma’nın, Ferda’nın gündüzleri bakıcılık yaptığı özel yaşlı bakım evinde kalması ve Ayaz’ın, Ferda’dan platonik şekilde hoşlanmasıyla işler iyice karışıyor.
Fandom, yakında beIN Connect'te!

Kaynak: Ranini

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Konu güzelmiş ama Tayfun Güneyer adını gördükten sonra umutlanmayı başlamadan bıraktım. :A

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,533
Puanı
860
Konuyu ben çok beğendim. Sadece yazan isim sıkıntılı. Aslında tam Netflix dizisi olurmuş.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tayfun Güneyer'in gerçekten kötü bir senarist mi olduğunu yoksa reyting alabilmek için mi öyleymiş taklidi yaptığını görmüş olacağız. :A Beklentim aşırı düşük ama bakarız duruma göre. :A

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Dijital projelerin artması çok sevindirici, ortaya çok daha kaliteli yapımlar çıkıyor çünkü ve ekipler daha kaliteli işlere imza atıyorlar. :)

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Tayfun Güneyer'in gerçekten kötü bir senarist mi olduğunu yoksa reyting alabilmek için mi öyleymiş taklidi yaptığını görmüş olacağız. :A Beklentim aşırı düşük ama bakarız duruma göre. :A
Birkaç sene önce TRT'ye Baba Candır diye bir Kore uyarlaması yapmıştı mesela o dizi kendinden beklenmeyecek kadar kaliteliydi ve cıvık mizahla hiç alakası yoktu. Bizzat özgün malzeme değildi gerçi ama sonuçta iyi uyarlayabilmek de başarı ister. :A

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Birkaç sene önce TRT'ye Baba Candır diye bir Kore uyarlaması yapmıştı mesela o dizi kendinden beklenmeyecek kadar kaliteliydi ve cıvık mizahla hiç alakası yoktu. Bizzat özgün malzeme değildi gerçi ama sonuçta iyi uyarlayabilmek de başarı ister. :A
Ya zaten tamamen yeteneksiz bir adam değil. Zamanında Yılan Hikayesi, Aşkım Aşkım, Adanalı gibi fena sayılmayacak işleri var. Fakat çok abartılı ve tekrara dayalı bir komedi anlayışı var. Eskiden bu kabul görebiliyordu ama günümüzde bu tip bir komedi anlayışına yer kalmadı. Biraz kendini günümüze uyarlayabilirse derinlerindeki fena sayılmayacak senariste ulaşabilir. :A

• Beğendim
Reactions: Aserat

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,758
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Tayfun Güneyer'in kötü bir senarist olduğunu düşünmüyorum, yaptığı işler gayet güzeldi. Bu diziyi de iyi yazdığını ve çekeceğini düşünüyorum.

Çok iyi bir konusu var ve aslında bu diziyi beIN Connect yerine Gain, Blu veya Exxen alabilirdi bence. İzleyeceğimi düşünüyorum.

Çoğu "fandom"lar tweet atmaya başlamış bile. "Gerçek hayat hikayesi", "hayatımız dizi oluyor" ve "telif istiyoruz" diye. :A Okurken baya güldüm. :A

Bu arada dizinin çekimleri de yaklaşık 1 hafta önce başlamış, Ağustos ayı içinde de yayınlanması planlanıyormuş.
2619873463158772857.jpg

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
Tayfun Güneyer'in komedi anlayışını beğenmiyorum. BeIN Connect yanlış noktadan giriş yapmış ülkeye.