Netflix Behind Her Eyes - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sarah Pinborough'nun romanından uyarlanan Behind Her Eyes, Şubat ayında tüm dünyada ve tabii ki Türkiye'de izleyiciyle buluştu.

Londra'ya yeni taşınan psikiyatrist ve ailesinin, tek çocuklu boşanmış bir anne ile yollarının kesişmesini ele alan dizi altı bölümlük bir mini dizi olma özelliği taşıyor. Dizinin her bölümü yaklaşık 50 dakikadan oluşmakta.

Behind Her Eyes ile ilgili yorumlarınızı bu başlıktan yapabilirsiniz. Tabii ki gerekli durumlarda spoiler butonunu kullanmayı unutmayarak...

tv-behind-her-eyes-netflix-2.jpg

• Beğendim
Reactions: phoebebuffay

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1 1x2

Netflix listemdeki dizilere başlama vakti geldi. Zaten listemdeydi ama @phoebebuffay'nin bitirememesi de öne çekmemde etkili olmuş olabilir, ya da olmamıştır bilmiyorum başlamak için doğru bir dizi gibi geldi. :A

Dizi ilgi çekici başladı. Ana karakterleri sevdiriyor. Adele & David çifti üzerinden de yaratılan bir gizem var. Kabus olayı ilgimi çekmedi ama Adele'in geçmişi ilgi çekici olacak gibi. Dizinin genel çekim kalitesi, görüntü yönetmenliği vs başarılı. Oyunculuklar da çok iyi. Yalnız 2021 yılında hala karakterleri çarpıştırarak tanıştırma klişesine başvuruluyor olması inanılmaz. :A Bu tip göze batan bazı sahneleri var maalesef.

6 bölüm zaten, bitiririm inşallah yarına kısmetse. :D

7/10 7/10

• Güldürdün

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
1x1 1x2

Netflix listemdeki dizilere başlama vakti geldi. Zaten listemdeydi ama @phoebebuffay'nin bitirememesi de öne çekmemde etkili olmuş olabilir, ya da olmamıştır bilmiyorum başlamak için doğru bir dizi gibi geldi. :A

Dizi ilgi çekici başladı. Ana karakterleri sevdiriyor. Adele & David çifti üzerinden de yaratılan bir gizem var. Kabus olayı ilgimi çekmedi ama Adele'in geçmişi ilgi çekici olacak gibi. Dizinin genel çekim kalitesi, görüntü yönetmenliği vs başarılı. Oyunculuklar da çok iyi. Yalnız 2021 yılında hala karakterleri çarpıştırarak tanıştırma klişesine başvuruluyor olması inanılmaz. :A Bu tip göze batan bazı sahneleri var maalesef.

6 bölüm zaten, bitiririm inşallah yarına kısmetse. :D

7/10 7/10
Hazır konusu açılmışken ben de bugün kalan 1.5 bölümü izleyip bitireyim bari. :A Finaline çok iyi diyorlar ama onun dışındaki bölümler ortalama bence ama dizi yine de kendini izlettiriyor. Dediğin gibi çekimleri, atmosferi, mekanlar falan oldukça iyi. :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
1x05
Şu ana kadar ki en iyi bölümdü. Gizem ve heyecan seviyesi yüksekti bu bölüm. Olaylar yavaş yavaş açığa çıkmaya başladı gibi. Son sahne bayağı şaşırttı.
Adele seni yanlış tanımışız...
WhatsApp Image 2021-04-03 at 19.30.39.jpeg
7.5/10

• Beğendim

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
1x06

Ters köşeyle biteceğini bildiğim için izlerken neredeyse bütün ihtimalleri düşünmeye çalıştım ama yine de sonu şok etti...
Rob'a en başından ısınamamıştım zaten. :A David'e aşık olduğunu anlamak zor olmadı ama Adele'in bedenine geçmesi ve onu öldürmesi... Gerçekten büyük ters köşeydi. Oradan da Louise'in bedenine geçip onu da öldürdü zaten. :A

Her ne kadar çok şaşırtıcı ve büyük ters köşe bir sonla bitse de olayı astral seyahat, ruh değişimi gibi mistik ve fantastik ögelere bağlamalarından çok hoşlanmadım. Senaryoda da birtakım mantıksızlıklar vardı. Mesela Louise'in o durumda itfaiyeyi aramak yerine astral seyahat yapması saçmaydı bence.
Yine de ilk bölümlerdeki durağanlığına rağmen heyecan ve gizem unsuru yüksek, sonuyla büyük ters köşe yapan güzel bir diziydi ama üstte belirttiğim nedenlerden dolayı aşırı da sevmedim. İzlenir mi? Sadece 6 bölümlük bir mini dizi olduğu için izlenir. :) -6 bölümlük diziyi 1.5 ayda bitirdim :A-

Bölüme puanım : 8.5/10
Diziye genel puanım : 7.3/10

Son düzenleme:
  • Beğendim

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x3 1x4 1x5

Çok tövbe estağfurullahlık bir yere gitmeye başlıyor dizi. :A Konunu ilgi çekiciliği arttı. Son iki bölümün finalleri çarpıcıydı. Fakat bununla beraber ilk iki bölümdeki sürükleyicilik azalmaya başladı sanki. Bazı sahneleri çok uzun uzun çekmişler gibi. Bitse de gitsek havasında izlediğim çok fazla sahne var...

Adele'in en baştan beri her şeye hakim olması şaşırttı. İlk baştaki klişe çarpışma bile anlam ifade ediyormuş meğer günahlarını almışım senaristlerin. :A

Son bölümde nereye bağlanacağını merak ediyorum.

7/10 7/10 7/10

• Güldürdün

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x6 (Final)

@phoebebuffay ile birebir aynı fikirdeyim diyebilirim. :A Sağlam ters köşe yapan bir dizi oldu. Akılda kalıcı aşırı ilginç bir final, fakat genel olarak öyle ahım şahım olmayan çerezlik bir dizi.

Ben de Rob'un Adam'a olan hislerini anlamıştım. Fakat bu hislerinden dolayı kurban olacağını düşünmüştüm. Meğer büyük oyunu görememişim. Çılgınca bir plan gerçekten. :A

Yangın sahnesinde astral seyahat gerçekten saçmaydı. Hadi yaptın diyelim niye kapının önünde yapıyorsun bedenin yanacak geç bir kıyıya köşeye önce. :A

8/10

Genel puanım 7.0 civarı olacaktır muhtemelen. Resmi puanı 1-2 gün içinde blogda bulabilirsiniz. :A

• Beğendim