M TV Bazı Gerçekler Yanıltır | 8. Bölüm "Final"

STAR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,986
Puanı
610
Screenshot_20210809-210412_Canva(1)-1.jpg

BAZI GERÇEKLER YANILTIR
---FİNAL---

Feride : Çiğdem teyze yalan söylüyor. Yok öyle bir şey Selahattin , ben seni sadece arkadaş olarak seviyorum.

Selahattin : Peki neden yalan söylesin?

Feride : Sen sırf bir daha intihar etme diye bizim hayatımız karardı Selahattin. Lütfen git burdan. Git tedavi ol. Kurtul bu saplantılı platonik durumundan.

Selahattin : Nasıl bunlarla benim ne alakam var.

Feride : Her şeyi annen yaptırmış. Sırf benle Kerim ayrılalım diye. Malesef artık oyun buraya kadar. Konuştuklarımızın hepsini kaydettim. Şimdi de polisler gelir. Annenle vedalaş istersen.

Çiğdem : Ne ... bu nasıl olur? Sen evden çıkarken yanına telefon almamıştın ki?

Selahattin : Anne... Sen nasıl yaparsın ya.Nasıl?

Feride : Evet almamıştım. Ama buraya gelmeden önce bakkala uğrayıp Mehmet amcadan telefonunu ödünç almıştım. Ses kaydını açıp yanına gelmiştim. Yani neymiş. Elimde kanıtım varmış.

Biraz sonra polisler geldi. Ses kaydını dinlediler ve Çiğdem teyzeyi tutukladılar.

3 Hafta Sonra

Çiğdem teyze hapse girmiş. Selahattin ise tedavi için hastaneye yatmıştı. Bu süreçte Kerimle ben daha fazla beklemeden evlenmek istedik. Bana bir kafede otururken evlilik teklifi etti. Ben de kabul ettim. Bugün düğün günümüz. Çok heyecanlıydım. Tüm hazırlıklarım tamamdı. Kerim beni de alıp düğün salonuna gittik. En sevdiğim şarkıyla giriş yaptık. Herkes bizi alkışlıyordu.Yavaşça yerimize oturduk. Nikah memuru sorularını sordu. İlk önce Kerim Evet dedi sonra sıra bana geldi. Biraz durduktan sonra bende Evet dedim. Artık evlenmiştik. Çok mutlu olacaktık. Artık kimse bize engel olamayacaktı.

AKIL HASTENESİ BAHÇESİ

Melek : Canım Kızım tamam bak mutlu oldun. Artık benim eve gitme vaktim geldi.

Feride : Tamam. Anne. Bir daha. Bir daha gel tamam .

Melek : Tamam canım.

Feridenin yanından yavaşça uzaklaştım. Psikologun odasına doğru yöneldim. Ve odasına geldim.

Psikolog : Hoşgeldiniz Melek Hanım.

Melek : Hoşbuldum Asuman Hanım. Feridenin durumu hiç iyi değil.Her gün geldiğimde farklı kişileri suçluyor. Kerimin yangında ölmesini hala alışamadı. Dün anlattığında Selahattini suçluyordu bugün de Çiğdemi suçluyor.

Psikolog : Evet Melek hanım. Bu durumla çok karşılaştım. Sevdiği kişini ölümüne hiç bir zaman inanmak istemediği için kendi aklında kurduğu şeylere inanmak istiyor.Malesef bende Feride de hiç bir gelişme görmüyorum.

Melek : Nolur izin verin ben eve götüreyim. Ben evde bakarım.

Psikolog : Malesef buna izin veremem. Bizim verdiğimiz ilaçlar bazen yeterli gelmiyor ve hırçınlaşabiliyor. Belki bir gün...

Melek : Peki. Tamam o zaman Asuman hanım size iyi günler.

Yavaşça hastane bahçesine çıktım. Feride bana doğru geldi.

Feride : Anne biliyor musun ben artık hep mutlu olacağım.

Melek : Evet kızım. Sen hep mutlu olacaksın. Ben inanıyorum.

Kızıma Iyice sarıldıktan sonra eve gittim. Eve geldikten bir süre sonra telefonum çaldı. Psikolog Asuman hanım arıyordu.

Melek : Buyrun Asuman Hanım?

Asuman : Melek Hanım , lütfen sakin olmaya çalışın bir şey söyleyeceğim.

Melek : Tamam sakinim söyleyin.

Asuman : Feride öldü.

İçimde o kadar karışık duygular vardı ki. Her gün bana anlattığı hikayelerin sonunda Feride mutlu oluyordu. Peki gerçeğinde ne olmuştu. Feride şimdi Kerime kavuştuğu için mutlu muydu. Kızımın mutluluğu benim için her şeye değerdi. O son sarılmamdı demek. Kıyafetimi çıkarıp omuz kısmını koklamaya başladım. Hala Feridem kokuyordu. Ben kızım mutlu olsun diye mutsuzluğa razı olacaktım. Başka da çarem yoktu.Seni hep seveceğim canım kızım Feridem...

------SON-----

Bu zamana kadar okuyup değerli yorumlarınızı paylaştığınız için çok teşekkürler.
------

@The_Erinch @Çiğdem @Gerekli24 @slhttnmtl @Angelica @Dosi @Tolstoyevski @xemrexxx @xdragxx

Son düzenleme:

STAR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,986
Puanı
610