Bayern Münih'in Yeni Teknik Direktörü Julian Nagelsmann Oldu!

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
julian-nagelsmann-bayern-munich-gfx_10c9tcu42mjtl187du01xu7ifl.png

Bayern Münih, RB Leipzig'de büyük başarılara imza atan 33 yaşındaki Alman teknik direktör Julian Nagelsmann'ı bonservis bedeliyle birlikte transfer etti!

1 Temmuz itibarıyla Hansi Flick'in bırakacağı Bayern Münih teknik direktörlüğüne getirilen Nagelsmann ile 5 senelik sözleşme imzalanacağı açıklandı.

2023 senesine kadar Leipzig ile sözleşmesi bulunan genç teknik direktör adına Bayern Münih, Leipzig'e 25 Milyon Euro bonservis bedeli ödeyecek.

Bayern Münih, geçtiğimiz aylarda yine Leipzig'den 22 yaşındaki Fransız stoper Dayot Upamecano'yu da 42 Milyon Euro serbest kalma bedeliyle transfer ettiğini ve 1 Temmuz'dan itibaren takıma katılacağını duyurmuştu.

Öte yandan son senelerde Bundesliga'ya damgasını vuran ve Bayern Münih'in en büyük rakibi haline gelen RB Leipzig'in yeni teknik direktörünün RB Salzburg teknik direktörü Jesse Marsch olacağı konuşuluyor.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Dünya futbolunda ilk defa bir hocaya böyle bir bonservis ödendi galiba?

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,731
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@Tolstoyevski de dahil mi bu bonservis bedeline? :A

Çok ilginç geldi bu transfer. Leipzig zaten yaptığı pahalı transferlerle başarıya ulaşmadı mı? Bu adamın başarıda payı çok mu yüksek?

Bayern'in tabii ki böyle bir transfere ihtiyacı yok. Takımın başına Samet Aybaba'yı getirseler yine şampiyonluğa oynarlar. Leipzig'i güçsüzleştirmek için yapmışlardır kesin bu transferi...

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
@Tolstoyevski de dahil mi bu bonservis bedeline? :A

Çok ilginç geldi bu transfer. Leipzig zaten yaptığı pahalı transferlerle başarıya ulaşmadı mı? Bu adamın başarıda payı çok mu yüksek?

Bayern'in tabii ki böyle bir transfere ihtiyacı yok. Takımın başına Samet Aybaba'yı getirseler yine şampiyonluğa oynarlar. Leipzig'i güçsüzleştirmek için yapmışlardır kesin bu transferi...

@Tolstoyevski takımının bu transferine ne diyorsun? :A
Genç bir teknik direktör galiba

Bayern Münih zaten benim ikinci takımımdır Avrupa'da oldum olası ama Leipzig'e yönelik bir şey değişmeyecek o halen zirvede. :A Zaten bazı konularda anlaşmazlığımız oluyordu Nage ile, umarım yerine gelen adam batırmaz disiplini. :A

Önce Werner, sonra Upamecano, ardından da Nagelssman, resmen en güçlü üç silahını kaybetti takım. Werner takımın yarısı ediyordu bazen, ona rağmen şampiyonluk yarışını devam ettirmişti hoca... Eksikliği hissedilecek fazlasıyla.

27 yaş civarında teknik direktörlüğü parladı ve kendini teknik direktörlüğe verdi, önce Hoffenheim'da çok başarılı işler yaptı, sonra da Leipzig ile üst üste Bundesliga 2.liği ve geçen sene Şampiyonlar Ligi yarı finali... Bayern Münih bence bu transferle gücüne güç katacak ve 2020'lerin dünya futboluna ambargo koyacaktır, hedefleri Real Madrid'in Şampiyonlar Ligi rekorunu geçmek, 3 sene üst üste şampiyon olmak. :A

• Beğendim
  • Güldürdün
Reactions: bazinga and Dosi

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
Bayern Pep'i gönderdikten sonra kendini anca toplamıştı şimdi yine aynı döngüye girecekler. Nagelsmann ve futbolu Bayern'e çok uyacağını düşünmüyorum.

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Bundesliga kadar berbat bir lig yoktur dünyada. Bir takım bütün ligi domine ediyor ve rakip olabilecek takımlarda işe yarar kim varsa toplayıp hem onları zayıflatıyor hem de kendileri güçleniyor. Dortmund'u bu yolla kendilerine rakip olmalarını engellediler, şimdi de sıra geldi Leipzig'e.

• Beğendim
Reactions: BARON疼痛

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
Bundesliga kadar berbat bir lig yoktur dünyada. Bir takım bütün ligi domine ediyor ve rakip olabilecek takımlarda işe yarar kim varsa toplayıp hem onları zayıflatıyor hem de kendileri güçleniyor. Dortmund'u bu yolla kendilerine rakip olmalarını engellediler, şimdi de sıra geldi Leipzig'e.
+1 Adamlar Leipzigin en önemli futbolcularından olan Upamecanoyu aldılar şimdi de takım direktorunu aldılar, bunlar kadar boş bir lig yok Fransa ligi bile daha heyecanlı oluyor.

• Beğendim
Reactions: MasacRE

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,637
Puanı
1,060
Bundesliga'lar daha da sıkıcı olacak desene. :(

25 milyon yine azmış, 30-40 bekliyorduk biz. :A

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
Seyir zevki açısından; Bundesliga > Premier Lig + La Liga

Evet tek bir dominant takım var belki ama bu önemli değil, geri kalanlar arasında dengeli ve keyifli ve bol gollü bir mücadele söz konusu. La Ligi gibi kısır, Premier Lig gibi durağan değil.
Seyir zevki açısından Premier Lig açık ara en iyisi,rakamlara da bakarsan en çok izlenilen lig Premier Lig,insanlar Leeds(9)-Aston Villa(11) maçını seyreder ama Freiburg(9)-Hoffenheim(11) maçını izleyeni zor bulursun kendi taraftarları dışında.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Seyir zevki açısından Premier Lig açık ara en iyisi,rakamlara da bakarsan en çok izlenilen lig Premier Lig,insanlar Leeds(9)-Aston Villa(11) maçını seyreder ama Freiburg(9)-Hoffenheim(11) maçını izleyeni zor bulursun kendi taraftarları dışında.
Söylemek istediğim, evet Premier Lig'in kalitesi daha yüksek ve daha kuralına göre oynanıyor oyun fakat Bundesliga kadar akışkan değil, gol bakımından yani en verimli büyük lig Bundesliga. Her hafta çoğu maç 2.5 üst bitiyor, 1.5 alt biten çok az maç oluyor. Bana göre maçların kısır geçmediği her lig seyir zevki açısından yüksek seviyelidir. Bu bağlamda Fransa ligi en kısır lig mesela...

1619634747359.png

1619634770530.png

• Beğendim
Reactions: BARON疼痛

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Bu sezon Premier Lig beklentilerin oldukça altında. Big 6 takımlarının kendi arasında oynadığı maçların çoğu beklentileri karşılamadı. Gelecek sezon daha iyi olur ama seyircilerin dönüşüyle.

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
Söylemek istediğim, evet Premier Lig'in kalitesi daha yüksek ve daha kuralına göre oynanıyor oyun fakat Bundesliga kadar akışkan değil, gol bakımından yani en verimli büyük lig Bundesliga. Her hafta çoğu maç 2.5 üst bitiyor, 1.5 alt biten çok az maç oluyor. Bana göre maçların kısır geçmediği her lig seyir zevki açısından yüksek seviyelidir. Bu bağlamda Fransa ligi en kısır lig mesela...

Ekli dosyayı görüntüle 101844
Ekli dosyayı görüntüle 101845
Evet Bundesliga diğer lig'lerden daha iyi ama bana göre Premier Lig en iyisi çocukluğumdan beri izliyorum ve maçların çoğu dinamik yani çok fazla gol düşmese bile maç zevkli, bu sezon efsane maçlar oldu,küçük takımlar çok iyi oynuyor Aston Villa 7-2 Liverpoolu mağlup etti diğer yandan City 2-5 Leicester, Utd 1-6 Tottenham,Leeds çok güzel maçlar çıkardı.

Eminim sen bir Bayern taraftarı olarak bile Bayernin en son ne zaman 5 gol yediğini hatırlamıyorsun bırak 5 gol 4 gol bile sezonda 1-2 kere yiyorlar,bundesliganın heyecanı yok,mesela LaLiga bundesliga kadar akışkan olmasa bile yine heyecanlı oluyor şampiyonluk savaşı yüzünden,diğer yandan bundesliga'da insanlar acaba Bayern bu sezon ne kadar erken şampiyon olacak diye bakıyorlar.

Premier Lig hem akışkan hem dinamik hem de çok heyecanlı bu yüzden en çok izlenilen lig,Perez ve Agnelli de bu yüzden Super League kurmaya istediler çünkü Premier Lig'te sonuncu olan takım Juventus'tan daha çok para alıyor TV satışlarından.

ccccc.JPG

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski