Baraj Altı Kalan Siyam İkizlerinin Üniversiteye Yerleştirilmesi İçin Başvuru Yapıldı!

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
70447

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) aldıkları puanla baraj altında kalan siyam ikizleri Sema ve Ayşe Tanrıkulu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın girişimiyle siyam ikizlerinin Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ne (KSÜ) yerleştirilmesi için Yüksek Öğretim Kurulu'na başvuru yapıldı!

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, YKS sonrası siyam ikizleri Sema ve Ayşe'yi 3 kez ziyaret ettiklerini belirterek, ikizlerin üniversite okumak isteklerinin kendilerini de heyecanlandırdığını söyledi. Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, "Eğer Yüksek Öğretim Kurulu Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesine yerleştirir, ya da ön lisansa yerleştirir ve ilahiyattan ders alması talep edilirse biz üniversite olarak çocuklarımız için her türlü desteği vermeye hazırız” diye konuştu.

SOSYAL MEDYA İKİYE BÖLÜNDÜ!
Sosyal medyada bu talebi doğru bulanlar da var ancak yanlış bulanlar da söz konusu. Siyam ikizlerinin baraj altında kalmasına karşın üniversiteye yerleştirilmesi "haksızlık" olarak yorumlayanlar oldu, bazı tweetlerde ise bu kararın oldukça mutluluk verici olduğu dile getirildi.

HAYALLERİ İLAHİYAT OKUMAK

70448

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,856
Puanı
360
Torpil ile biryere getirdikleri için böyle tipleri milyonlarca kişinin hakkını yiyorlar. Başımızdakiler de dinciyiz, müslümanız derler sonra da. Valla dine en çok zarar verenler kendileridir . ! .

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Konu tartışmaya açık bir konu değil, ikiye bölünecek bir şey yok yani ortada. Açık ve net bir şekilde kul hakkı. Engelli bireylere özel sınavlar, KPSS türü ve daha birçok şey halihazırda yapılıyor zaten. Ancak hiçbiri “CB’nin Eşi referansı”yla bir üniversiteye öğrenci olarak atanmıyor. Eğer onlar bu kadar kolay bir şekilde atanabiliyorsa barajı geçemeyen diğer bütün engelli bireyler de istediği bölüme istediği üniversiteye atanmalı o halde. Dahası bu en azından masum bir kural ihlali, ancak bu bile olabiliyorsa bizim haberimizin olmadığı kim bilir ne öğrenci atamaları oluyordur el altından...

• Olmamış
Reactions: mrt-06

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,079
Puanı
1,061