Baraj Altı Kalan Siyam İkizlerinin Üniversiteye Yerleştirilmesi İçin Başvuru Yapıldı!

mrt-06

Emekli
5 Ocak 2013
88,720
49,172
1,061
Ankara
70447


Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) aldıkları puanla baraj altında kalan siyam ikizleri Sema ve Ayşe Tanrıkulu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın girişimiyle siyam ikizlerinin Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ne (KSÜ) yerleştirilmesi için Yüksek Öğretim Kurulu'na başvuru yapıldı!

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, YKS sonrası siyam ikizleri Sema ve Ayşe'yi 3 kez ziyaret ettiklerini belirterek, ikizlerin üniversite okumak isteklerinin kendilerini de heyecanlandırdığını söyledi. Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, "Eğer Yüksek Öğretim Kurulu Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesine yerleştirir, ya da ön lisansa yerleştirir ve ilahiyattan ders alması talep edilirse biz üniversite olarak çocuklarımız için her türlü desteği vermeye hazırız” diye konuştu.

SOSYAL MEDYA İKİYE BÖLÜNDÜ!
Sosyal medyada bu talebi doğru bulanlar da var ancak yanlış bulanlar da söz konusu. Siyam ikizlerinin baraj altında kalmasına karşın üniversiteye yerleştirilmesi "haksızlık" olarak yorumlayanlar oldu, bazı tweetlerde ise bu kararın oldukça mutluluk verici olduğu dile getirildi.

HAYALLERİ İLAHİYAT OKUMAK

70448
 

Gizmen

Favori Üye
12 Nisan 2018
1,840
225
75
20
Torpil ile biryere getirdikleri için böyle tipleri milyonlarca kişinin hakkını yiyorlar. Başımızdakiler de dinciyiz, müslümanız derler sonra da. Valla dine en çok zarar verenler kendileridir . ! .
 
  • Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

Tolstoyevski

Favori Üye
14 Temmuz 2014
8,021
12,200
611
Papua Yeni Gine
www.ataturkungencligehitabesi.com
Konu tartışmaya açık bir konu değil, ikiye bölünecek bir şey yok yani ortada. Açık ve net bir şekilde kul hakkı. Engelli bireylere özel sınavlar, KPSS türü ve daha birçok şey halihazırda yapılıyor zaten. Ancak hiçbiri “CB’nin Eşi referansı”yla bir üniversiteye öğrenci olarak atanmıyor. Eğer onlar bu kadar kolay bir şekilde atanabiliyorsa barajı geçemeyen diğer bütün engelli bireyler de istediği bölüme istediği üniversiteye atanmalı o halde. Dahası bu en azından masum bir kural ihlali, ancak bu bile olabiliyorsa bizim haberimizin olmadığı kim bilir ne öğrenci atamaları oluyordur el altından...
 
  • Olmamış
Reactions: mrt-06