Back to the Future / Geleceğe Dönüş (1985) Film Bilgileri & Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
FavoriForumum.Net Film Dünyası
h6rYNRPe4DDMSzN5.jpg

Back to the Future / Geleceğe Dönüş
Yapım Yılı: 1985
Tür: Macera, Komedi, Bilim Kurgu, Aile
IMDB Puanı: 8.5/10
Süre: 116 dakika
Yönetmen: Robert Zemeckis
Senarist: Robert Zemeckis
Oyuncular: Michael J. Fox, Christopher Lloyd, Crispin Glover, Lea Thompson, Thomas F. Wilson, Marc McClure, Wendie Jo Sperber, Claudia Wells, Elsa Raven, Cristen Kauffman, Lisa Freeman, Casey Siemaszko, Donald Fullilove, Harry Waters Jr., Will Hare, James Tolkan, Jason Marin, Frances Lee Mccain
Vizyon Tarihi: 03 Temmuz 1985

Filmin Özeti
Dönemin özellikle tasarımıyla öne çıkan otomobillerinden olan bir DeLoran'ın içine gizlenmiş icat, Marty'i yanlışlıkla 50'lere geri götürür. Sorumsuz delikanlı bu gösterişsiz Amerikan kasabasında bir kazaya yol açar ve müstakbel anne ve babasının tanışmasına engel olur. Böylece kendisi de hiç doğmamış olacağı için bu durumu düzeltmesi gerekmektedir. Ama hayat sandığından daha karmaşıktır ve sorumluluk kelimesinin anlamını öğrenmek zorundadır.

Oyuncular
9S6vVfPcRcq3qIXy.jpg

Michael J. Fox
(Marty Mcfly)
noxbgmfAQJwJiknG.jpg

Christopher Lloyd
(Dr. Emmet Brown)
cJcYORaGUrikZg9n.jpg

Crispin Glover
(George Mcfly)
vVp3iucYezHm0VTC.jpg

Lea Thompson
(Lorraine Baines)
EVA4MAjHSsRRz1fK.jpg

Thomas F. Wilson
(Biff Tannen)
Filmin Fragmanı

[sene]128258[/sene]
Anahtar Kelimeler
Back to the Future film bilgileri, Back to the Future çıkış tarihi, Back to the Future film yorumları, Back to the Future film incelemesi, Back to the Future film konusu, Back to the Future oyuncu kadrosu, Back to the Future başrolleriGeleceğe Dönüş film bilgileri, Geleceğe Dönüş çıkış tarihi, Geleceğe Dönüş film yorumları, Geleceğe Dönüş film incelemesi, Geleceğe Dönüş film konusu, Geleceğe Dönüş oyuncu kadrosu, Geleceğe Dönüş başrolleri

Son düzenleme:
  • Harika
Reactions: S.G.A.T. and Dosi

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Efsane seri. 2 günde bitirmiştim bu seriyi izlerken sıkıldığımı hatırlamıyorum hiç üstelik de 3.seneye kalmıştım sınava yani 2014 yazıydı o kadar moralsizdim yani. :) Serileri keşke devam etse 3 seri azdı bi uzay çağı falan olsaydı keşke seriye puanım 9/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Nedendir bilinmez abartıldığını düşündüğüm orta seviye bilimkurgu. İlk filmini sıkıla sıkıla izlemiştim, 2. ve 3.filmlerini henüz izlemedim bile. İşlenişi fazla ailevi ve gevşekti, ciddi bir tutum yoktu.

Tür ve konu bakımından bir Kelebek Etkisi değildir. En iyi bilimkurgu hiç değildir.

7.1/10

• Güldürdün
Reactions: Dosi

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Nedendir bilinmez abartıldığını düşündüğüm orta seviye bilimkurgu. İlk filmini sıkıla sıkıla izlemiştim, 2. ve 3.filmlerini henüz izlemedim bile. İşlenişi fazla ailevi ve gevşekti, ciddi bir tutum yoktu.

Tür ve konu bakımından bir Kelebek Etkisi değildir. En iyi bilimkurgu hiç değildir.

7.1/10
Farklı bir yapımdı bilim kurgu olarak o kadar üst düzey bir film değildi fakat konu işlenişi ve akıcılık bakımından üst düzeydi.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Farklı bir yapımdı bilim kurgu olarak o kadar üst düzey bir film değildi fakat konu işlenişi ve akıcılık bakımından üst düzeydi.

Tabi bir de 85 yılından bahsediyoruz, dönemine göre bence de farklı bir yapımdı ama genel olarak bu kadar abartı fazla geliyor. Bir bu bir de Star Wars niye bu kadar abartılır hiç anlamam. Mesela eski Maymunlar Cehennemi serisi hepsinden çok üstündür ama adı bile geçmez hiçbir zaman. Görece sonuçta.

2 ve 3 ü de yakın zamanda izlemek gerek en iyisi.

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Tabi bir de 85 yılından bahsediyoruz, dönemine göre bence de farklı bir yapımdı ama genel olarak bu kadar abartı fazla geliyor. Bir bu bir de Star Wars niye bu kadar abartılır hiç anlamam. Mesela eski Maymunlar Cehennemi serisi hepsinden çok üstündür ama adı bile geçmez hiçbir zaman. Görece sonuçta.

2 ve 3 ü de yakın zamanda izlemek gerek en iyisi.
Star Wars bana göre de baya bi abartı ya. 4-5-6'yı izledim ama nasıl izledim sor bi çok sıkılmıştım tabii kaliteli bir yapım ama abartıldığı kadar değil bence.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Star Wars bana göre de baya bi abartı ya. 4-5-6'yı izledim ama nasıl izledim sor bi çok sıkılmıştım tabii kaliteli bir yapım ama abartıldığı kadar değil bence.

Hele ışın tabancaları ile çatışma sahneleri neydi öyle, resmen akıllara ziyan. Adamlar akıl almaz gelişmiş, teknoloji o biçim, uzayda şov yapmalar filan var ama dibindeki adamı ıskalıyorlar sürekli. Bir de uzay boşluğunda çıkardıkları çatışma sesleri de var, böyle mantık hatalarına rağmen klasik kabul ediliyor.

Ben de 4-5-6 yı zar zor izlemiştim. Şimdi 1 i izledim, 2 ve 3 ü de izleyip duruma göre ya tekrardan 4-5-6 yı izleyerek 7.filmin sinemasına gideceğim ya da 4-5-6 yı atlayıp öyle gideceğim.

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060

7.1/10
Şuan seninle bu filmin 3. serisini izlemekteyiz. Yorumunu merak ediyorum :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,351
Puanı
1,061
İzlediğim en özel bir kaç filmden biri. Çocukken denk geldiğimde bitiyor mu, başlıyor mu anlamıyordum. Serinin filminin başı bir öncekinin sonu zaten. Yeni başladığını görünce çok sevinirdim. En son geçen yıl izledim üçlemeyi galiba. Yine izlemek isterim. Muhteşem bir iş.

• Harika
Reactions: bazinga