Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,751
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
EpmiSzPWMAA_LIE

Yönetmen: Yağmur - Durul Taylan
Senarist: Berkun Oya

Oyuncular
Engin Günaydın
Haluk Bilginer
Binnur Kaya
İrem Sak
Fatih Artman
Öner Erkan
Hülya Darcan
Gülçin Santırcıoğlu
Okan Yalabık
Bergüzar Korel (Konuk)
Halit Ergenç (Konuk)

Filmin Konusu

Gençlik yıllarının artık sonuna gelen Aziz, hayatından hiç memnun değildir. Yıllardır sevmediği bir işte çalışmaktadır ve gençliğinde kendisi için kurduğu mesleki hayallerden oldukça uzaktır. Sevgilisi Burcu ile dört yıldır süren ilişkisinin ise artık sonlanması gerektiğini fark eder... Yalnız kalmaya, kendisiyle vakit geçirmeye, özgürleşmeye duyduğu ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Sonunda, en çaresiz anında, karşısına beklenmedik bir fırsat çıkar, ancak Aziz’in tehlikeli bir yalan söylemesi ve bu yalanı sürdürmesi gerektirmektedir. Katlanmak zorunda kalacağı sonuçlar, Aziz’in hayatını büsbütün değiştirecektir.

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,751
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Değer mi acabaaaaa merak ettiö bende
Engin Günaydın (Gülse Birsel'in abartılı, saçma sapan senaryosu olmadığı bir işte oynadığı için) Binnur Kaya, Fatih Artman, Bergüzar Korel, Halit Ergenç'in yer aldığı kadro için (her ne kadar bir kaç isim doğru tercih olmasa da) her türlü izlemeye değer.

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,947
Puanı
710
Engin Günaydın (Gülse Birsel'in abartılı, saçma sapan senaryosu olmadığı bir işte oynadığı için) Binnur Kaya, Fatih Artman, Bergüzar Korel, Halit Ergenç'in yer aldığı kadro için (her ne kadar bir kaç isim doğru tercih olmasa da) her türlü izlemeye değer.
Gülsenin senaryoları iyi oluyo ya kötü değil güldürüyo

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,532
Puanı
860
Konuya girerken mesaj sayısını görünce acaba izlemek için geç mi kaldım diye düşündüm ama sağolsunlar yine beni yanıltıp boş muhabbet döndüğünü gördüm. Neyse ben yine de forumda bulunma amacımı yerine getirip "film" hakkında yorumumu bırakayım.

Filmin merkezinde Aziz ve Erbil var. Aziz’in sahneleri filmin komedi bölümüydü. Erbil’in sahneleri ise duygusal bölümdü. Aziz'in çoğu sahnesinde güldüm. Özellikle yeğeni ile olan sahneleri kahkaha attırdı. Yeğenimle ilişkimize çok benziyordu. Erbil'in sahneleri duygu yoğunluğu yüzünden çok yavaş ilerledi. Diğer karakterlerin yaşam öykülerini izlemeyi çok isterdim.

Karakterlerin garip davranışlarının bir sebebi olmalı onu gösterecekler diye bekledim ama öyle bir şey olmadı. Bir de zaman karmaşası vardı. Bazı yaşananlar rüya mıydı değil miydi onu bile anlayamadım. Burcu'nun filme ne gibi bir katkısı oldu anlamadım. Aynı cümleyi tekrarlayıp durdu. İyi başlayıp şizofreniye falan bağlayacaklar dedim, saçma sapan fenomenliğe bağlayıp açıklamalar yapmayıp bitirdiler.

Genel anlamda keyif aldığım bir film oldu. Tabii sevmeyenler de çıkabilir. Sonuna bakarsak bir devam filmi belki gelebilir dedim. Ancak “9 Kere Leyla” gibi bir film olmadığı da bir gerçek.

7/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben de bol yorum okuyacağım diye girdim konuya ama maşallah 28 mesajın sadece 1 tanesi konuyla ilgili çıktı. :) Bireysel muhabbetlerinizi lütfen başka yerlerde yapın arkadaşlar. :)

Filme gelecek olursak ne yazık ki sevemedim. Beklentim inanılmaz yüksekti ama filmin neredeyse bütün iyi esprilerini fragmana koymuşlar. Geriye kalan kısım da tatsız tuzsuz bir şey olmuş. İyi işleyen esprilerin bile cılkını çıkarmışlar. Bütün karakterler yarım yamalak olmuş çoğu hiçbir amaca hizmet etmemiş. Ne yapmak nereye varmak istediklerini doğru düzgün bilmiyoruz falan filan... Caner karakteri de inanılmaz sinir bozucuydu. Okan Yalabık'ın onunla ilgili yorumları çok iyiydi ama. :A

Tam yorum: https://izleryazar.com/azizler-2020/

5/10

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Ben de bol yorum okuyacağım diye girdim konuya ama maşallah 28 mesajın sadece 1 tanesi konuyla ilgili çıktı. :) Bireysel muhabbetlerinizi lütfen başka yerlerde yapın arkadaşlar. :)

Filme gelecek olursak ne yazık ki sevemedim. Beklentim inanılmaz yüksekti ama filmin neredeyse bütün iyi esprilerini fragmana koymuşlar. Geriye kalan kısım da tatsız tuzsuz bir şey olmuş. İyi işleyen esprilerin bile cılkını çıkarmışlar. Bütün karakterler yarım yamalak olmuş çoğu hiçbir amaca hizmet etmemiş. Ne yapmak nereye varmak istediklerini doğru düzgün bilmiyoruz falan filan... Caner karakteri de inanılmaz sinir bozucuydu. Okan Yalabık'ın onunla ilgili yorumları çok iyiydi ama. :A

Tam yorum: https://izleryazar.com/azizler-2020/

5/10
Bir filmin üzerine daha çizik attım bu yorum ile :A veya yıl sonuna atarım.
Bu sene yabancı filmlerden gitmeye devam edeceğim gibi. Oyuncu kadrosu hoşuma gitmişti ama anlaşılan pek iyi değil. Zaten nezaman böyle güçlü oyuncu kadrosu olunuyor, o filmler iyi çıkmıyor, belki de biz beklentiyi fazla yüksek tutuyoruz. Mesmesso'nun puanıda yeterli gelmedi bana izleme listeme erken almak için.

• Beğendim
Reactions: mesmeso

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
Ben de az önce izledim. Tabii ki insan bu kadrodan çok daha iyisini bekliyor ama abartıldığı kadar kötü olduğunu da düşünmüyorum. Ortalama kelimesi ete kemiğe bürünse bu film olurdu herhalde. :A

Aslında filmin içinde güzel mesajlar (çocukların üstüne fazla düşen veya hiç önemsemeyen aileler vs.) var ama hepsi yüzeysel kalmış. Ne kadar doğru bilmiyorum ama bir yerde Berkun Oya'nın bunu dizi olarak planladığını ama Taylan kardeşlerin filme çevirdiğini okumuştum. Keşke dizi olsaydı da her karakteri daha detaylı görebilseydik çünkü Aziz ve Erbil (hatta bazen onlar bile) dışında herkes süs niteliği görüyor. O kadar ünlü ismin içinde en iyi reaksiyonu küçük bir çocuğun oynadığı karakterin alması durumu özetliyordur herhalde. Yine de özellikle Erbil-Kamuş sahnelerini izlerken çok keyif aldım 2 saat daha olsa izleyebilirdim. :bhr:

Engin Günaydın da Haluk Bilginer her zamanki gibi iyiler daha önce o kadar harika performanslar çıkardılar ki burada onların çeyreğini falan gösterebiliyorlar. Binnur Kaya sadece fotoğraf karesinde bile durarak filmin yıldızı olmuş. Keşke çok daha fazla görebilseydik ama o malum sahnesi bayağı etkileyiciydi. :( Onun dışında Öner Erkan, Fatih Artman, İlker Aksum, İrem Sak, Gülçin Santırcıoğlu, Hülya Duyar gibi isimlerden daha çok verim alınabilecekken düz karakterlere hapsedilmeleri kötü olmuş. Yalnız İrem Sak'ın da gırtlağına sağlık kadının canı çıkmıştır aynı repliği söylemekten. :A

Halit Ergenç, Bergüzar Korel ve fragmanda olmayan Okan Yalabık hoş sürprizlerdi (onun olduğu sahne filmin top noktası zaten) ama en büyük sürpriz Caner'i oynayan Göktuğ Yıldırım. Bir Başkadır'da ağzını bıçak açmayan o çocuk nerede buradaki küçük psikopat nerede. Eğer kariyeri doğru yönetilirse yeni bir yıldızın doğuşuna şahitlik ediyor olabiliriz. :Z Bu arada özellikle NTV'de gece haberleri sunan kadınla ilgili söyledikleri bayağı güldürdü çünkü ben de kendisinin çok güzel olduğunu düşünüyorum. :bhr: Berkun Oya da benimle aynı fikirdeymiş herhalde. :A

Sonuç olarak 90 dakika sürdüğü için kendi çapında izlenebilecek bir iş ama herkesin sevemeyeceği konusuna katılıyorum. Zaten filmin amacı da kendini sevdirmek değil ama daha iyi yazılmış bir senaryoyla bu iş yıla damga vurabilirdi. Sağlık olsun deyip güzel kadroların hak ettiği projelere kavuşacağı önümüzdeki maçlara bakalım. :A

6/10

• Beğendim
Reactions: mesmeso and bazinga

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,465
Puanı
1,060
Kadrosu harika olan senaryosu ise bunun aksine bir o kadar kötü olan film. Abi böyle muhteşem bir kadroyu böyle vasat bile denemeyecek kadar kötü bir senaryosu olan filmde buluşturmak kimin fikriydi. Aşırı saçma bir senaryo yazılmış, Berkun Oya şaşırtmadı. Filmi kadrosu çekilir kıldı yoksa 10 dakika tahammül edilemez.

Bergüzar-Halit Ergenç ve Okan Yalabık sürpriz oldu, filmde olduklarını hiç bilmiyordum görünce izleme hevesim arttı.. İrem Sak, Fatih Artman, İlker Aksum ve Gülçin Şantırcıoğlu'nun karakterlerinin hiçbir vasfı yoktu. Böyle oyuncular var elinde fakat kullanmıyorsun. İrem Sak günlerce bir kafede aynı şeyleri tekrarladı durdu, çok saçma olmuş, gerçek dışıydı.

Dizinin şüphesiz tek yıldızı çocuk oyuncunun canlandırdığı Caner karakteri idi. Epey güldüm sahnelerine ve çok da gerçekçi oynamış. Binnur Kaya'ya değinmezsem olmaz, tek bir fotoğraf karesiyle yine güldürmeyi başardı söyledikleriyle.

5/10 (Kadrosu hatırına..)