'Azize' Yeni Gününde!

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,990
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Kanal D'nin yeni dizisi Azize gün değiştirdi!

1570821509810-png.72494

Yapımcılığını Süreç Film’in üstlendiği, yönetmen koltuğunda Volkan Kocatürk'ün oturduğu, senaryosunu Emre Özdür, Başar Başaran ve Meryem Gültabak'ın kaleme aldığı dizinin başrollerinde; Buğra Gülsoy, Hande Erçel, Mustafa Yıldıran, Selen Öztürk, Ufuk Şen, Tugay Mercan, Cenk Kangöz, Efekan Can, Mustafa Avkıran ve Orhan Kılıç gibi isimlerin yer aldığı ve reytinglerde beklenen sonuçları elde edemediği için 14 Aralık'tan itibaren Cumartesi akşamları yayınlanacak.

Geçtiğimiz hafta yayına başlayan "Chef's Arena" programının akıbeti ise henüz belli değil.

'Azize' 14 Aralık'tan itibaren her Cumartesi 20.00'de Kanal D'de!

Son düzenleme:
  • Beğendim
Reactions: Angelica

alperuz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,351
Puanı
700
Perşembe daha mantıklı olurdu. Cumartesi kimsenin oturup intikam hikayesini izleyeceğini düşünmüyorum :A

• Olmamış
Reactions: Angelica

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Türk televizyonunun ve sanattan anlamaz seyircinin etkisini yine yeniden görmüş olduk. Volkan Kocatürk gibi bir adamın artık dijitale geçmesi lazım, olmuyor böyle. Ne kadar kaliteli iş yaparsan o kadar az izleniyor, bunu zaten biliyordum ama bu sene iyice pekişti. Kalite arttıkça reyting azalıyor. En azından 13 bölümlük bir tek sezon gibi olsun, o şekilde final yapsın. Tabi bu pek mümkün değil gibi duruyor ama izlediğim bölümlerinden keyif aldım ve bitene kadar da almaya devam edeceğim gibi duruyor...

• Güldürdün
  • İlginç
Reactions: Dosi and Aserat

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Sorun zaten yönetmen de değil, Hande Erçel gibi yeteneksiz isimlerle çalışması. Olmuyor, bu kadın rol yapamıyor işte niye zorluyorlar daha?
İyi de bence Hande Erçel de gayet iyi iş çıkartıyor. Halka'da da burda da rolünün hakkını verdi, veriyor. Bu 2 diziden öncesini bilmiyorum, hiç izlemedim. Çok gömülüyormuş baya leş sahneleri falan varmış, ufak tefek videolarda baktım dedikleri sahnelere. Haklılar da, gerçekten baya kötüymüş... Ama benim izlediğim işlerinde Hande Erçel asla denildiği kadar leş oynamadı. Tabi ki efsane oynadı diyemem ama çöp de diyemem.

Halka'daki karakteri Müjde deli dolu çılgın bir karakterdi. Bunu her sahnesinde çok iyi yansıtıyordu. Bu konuda şunu da söylemek istiyorum; yönetmen demek sadece diziyi çekip geçeyim demek değildir. Sonuçta adı üstünde yönetmen, her şeyi yönetir ve etki eder. Bu bağlamda iyi bir yönetmenin oyuncular üstünde de çok etkisi vardır. Tabi ki oyuncunun potansiyeli olacak, tabi ki yeteneği olacak ama bazı noktalarda bu potansiyeli yönetmen de doğru kullanıp ortaya çıkartabilir. Bu tarihte de şimdi de yerli yabancı birçok işte yaşanan bir durumdur. Volkan Kocatürk Hander Erçel'in şansı olmuş olabilir. Ki Volkan Kocatürk gibi bir adam Halka'dan sonra tutup diğer çekeceği diziye de Hande Erçel'i seçmişse demek ki o ışığı görmüş ve kimya tutmuş diyebiliriz.

Azize dizisindeki karakterine bakacak olusak, soğukkanklı bir ruh haline ve yüz ifadesine sahip olması gerekiyor. İntikam almak isteyen, içeri sızma işlemi yapan bir karakter sonuçta. Ve o buz gibi ifadeyi gayet iyi yansıtıyor. Dramatik sahneleri var ailesi ve kardeşiyle ilgili. Orada da gayet iyi iş çıkarıyor. Keza akıllı bir karakter de yazmışlar. Buğra Gülsoy ile karşılıklı birbirlerine ince göndermeler içeren diyalogları ilgi çekici ve güzel oluyor. Yani benim için bu dizide çöp olan bir şey yok, buna Hande Erçel de dahil. Yer yer klişelikler olsa da iyi bir kurgusu ve senaryosu var, çekimler zaten çok iyi. İzlenilebilirliği yüksek olmasa o kadar yoğunluğun arasında oturup 3 bölüm zaman ayırmazdım, 2 saat yerli dizi sonuçta. Ama yine yeniden reytinglerini görüp şaşırmadım...

• Beğendim
Reactions: Angelica and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Türk televizyonunun ve sanattan anlamaz seyircinin etkisini yine yeniden görmüş olduk. Volkan Kocatürk gibi bir adamın artık dijitale geçmesi lazım, olmuyor böyle. Ne kadar kaliteli iş yaparsan o kadar az izleniyor, bunu zaten biliyordum ama bu sene iyice pekişti. Kalite arttıkça reyting azalıyor. En azından 13 bölümlük bir tek sezon gibi olsun, o şekilde final yapsın. Tabi bu pek mümkün değil gibi duruyor ama izlediğim bölümlerinden keyif aldım ve bitene kadar da almaya devam edeceğim gibi duruyor...
Şimdi anlaşıldı dizinin neden tutmadığı :A @Aserat @MasacRE @Sherlock
İllerde bir diziye başlarsam, senin izleyip izlemeyeceğini öğreneceğim ilk :A (gerçi ben 1 sezondan falza uzayan dizileri pek tercih etmiyorum o ayrı)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Şimdi anlaşıldı dizinin neden tutmadığı :A @Aserat @MasacRE @Sherlock
İllerde bir diziye başlarsam, senin izleyip izlemeyeceğini öğreneceğim ilk :A (gerçi ben 1 sezondan falza uzayan dizileri pek tercih etmiyorum o ayrı)
Neden tutmadığını söyledim yukarıda. Ve benim izlediğim dizilerin neden tutmadığını da söylüyorum zaten yıllardır... :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,091
Puanı
1,060
Kanal D nin bu hamlesine çok sevindim cumartesi daha iyi oranlar alacağını düşünüyorum :D

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Halka'da veya bu dizisindeki birkaç sahnesine denk geldim ama maalesef leş gibiydi yani bu konuda katılmıyorum. Halka'da bir eline silah aldığı sahne vardı, bu kadar eğreti durabilirdi. Sert bakmaya çalışması falan komikti kendisi bile canlandırdığı karaktere inanmamıştı belli oluyordu. Bu dizide de intikam hırsı yok, ifadesiz bakışlar. Karaktere seyirciyi inandıramazsan o dizi tutmaz bu ülkede. Malesef Türkiye'de yönetmenlerin oyunculara öyle telkini olacak bir zaman ayırmaları mümkün olmuyor. Yeteneği olan birisi olsa dediğine hak verirdim belki bir şeyler kapardı yönetmenden. Muhtemelen Kocatürk eğer seçtiyse Hande Erçel'i tek nedeni popülaritesidir. İnstagramdaki fake takipçi sayısıdır. Sen de muhtemelen hikayenin güzelliğinden, zevkine uygun diziler olduğundan sevdin karakteri ama dikkatli bakınca ilkokul müsameresinde bile çocukların performansının bu yetenksiz kadından daha iyi rol yapabileceğini görürsün. ?
Ben de bu konuda katılmıyorum maalesef. Hande Erçel'e karşı maziden gelen bir ön yargı olduğu konusunda ısrar edip son 2 dizisindeki performansı hakkında fikirlerimin çok da değişmediğini söyleyebilirim. :A Bu konuda söyleyeceklerim bu kadar. Teşekkürler, iyi günler(geceler). :A

• Güldürdün
Reactions: blacklion