Aydın 2014 Yerel Seçim Tahminleri ve Sonuçları

Yakamoz-Asi

Emekli
8 Ocak 2013
47,185
20,088
1,061

Karacasu, Nazilli, Buharkent, Didim, Bozdoğan, Koçarlı, Söke, Incirliova, Çine, Kuşadası, Sultanhisar, Karpuzlu, Germencik, Kuyucak, Yenipazar ve Köşk ilçeleri ve merkezde yapılacak seçimlerde Aydın büyükşehir belediye başkanı ve ilçe belediye başkanları seçilecek.

Geçtiğimiz seçimlerde Aydın'da seçimler oldukça çekişmeli geçmişti. Üç partinin yakın yakına gittiği seçimlerde ipi göğüsleyen ise CHP'li Özlem Çerçioğlu oldu. MHP adayı ve AKP adayı ise az farkla seçimi kaybettiler. Geçen seçimin sonuçları:
[xtable=border:0|cellpadding:0|cellspacing:0|bcenter]
{colgroup}
{col=span:2}{/col}
{/colgroup}
{tbody}
{tr}
{td}PARTI{/td}
{td}2009{/td}
{/tr}
{tr}
{td}CHP {/td}
{td}26.00%{/td}
{/tr}
{tr}
{td}MHP {/td}
{td}25.40%{/td}
{/tr}
{tr}
{td}AKP{/td}
{td}25.00%{/td}
{/tr}
{tr}
{td}BDP{/td}
{td}0.00%{/td}
{/tr}
{/tbody}
[/xtable]

Aydın 2009 yerel seçimleri sonucunda 3 ilçede Adalet ve Kalkınma Partisi, 2 ilçede Milliyetçi Hareket Partisi, 10 ilçede Cumhuriyet Halk Partisi ve 1 ilçede de Demokrat Parti belediye başkanlıklarını kazanmıştır.

2014 adayları ise şöyle;

Özlem Çerçioğlu - CHP
Ali Uzunırmak - MHP
Mustafa Savaş - AKP

Siz FavoriForumum üyelerinin tahmin ve görüşlerini de bekliyoruz.​

Arslan Bey

Emekli
25 Temmuz 2011
29,408
7,644
1,060
Aydın
Ali Uzunırmak'ın kazanma ihtimali çok yüksek. Özlem Çerçioğlu da güçlü adaylardan ama bu seçimlerde işi bir hayli zor olacak. Geçen seçimlerde de zor olmuştu gerçi ama şimdi daha zor olacak. Mustafa Savaş'ın olacağını hiç sanmıyorum.

ABAY_06

Favori Üye
3 Eylül 2012
24,944
18,925
1,060
Chp adayı Özlem Çerçioğlu büyük bir farkla alıcaktır diğer rakiplerinin şansı yok denecek kadar az gibi görünüyor

bazinga

Admin
1 Şubat 2007
96,206
34,988
1,060
Geçen seçimler inanılmaz çekişmeli olmuş burada. :)

Özlem Çerçioğlu'nun çok başarılı olduğunu duyuyoruz bazı anketlerde %60'ları geçmişti sanırım ama bakalım gerçekten o kadar başarılı mı seçim gecesi göreceğiz. :):)

Arslan Bey

Emekli
25 Temmuz 2011
29,408
7,644
1,060
Aydın
Aydın'da AKP'ye oy çıkmaz. Neden mi?

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/26051263.asp

Sebebi Yılmaz Özdil açıklasın. Yılmaz Özdil'i, Erdoğan'ın her gittiği mitingte kendisini merhum başbakan Adnan Menderes'ten bahsetmesi rahatsız etmiş. Beni de rahatsız ediyor ve o kadar iyi bir anlatıyor ki rahatsız olmasındaki sebebi, kendisini tebrik ediyorum. Harika bir yazı, mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

takas

Favori Üye
18 Kasım 2011
81,945
55,771
1,059
Aydın'da AKP'ye oy çıkmaz. Neden mi?

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/26051263.asp

Sebebi Yılmaz Özdil açıklasın. Yılmaz Özdil'i, Erdoğan'ın her gittiği mitingte kendisini merhum başbakan Adnan Menderes'ten bahsetmesi rahatsız etmiş. Beni de rahatsız ediyor ve o kadar iyi bir anlatıyor ki rahatsız olmasındaki sebebi, kendisini tebrik ediyorum. Harika bir yazı, mutlaka okumanızı tavsiye ederim.
yılmaz iyi hayal kurmuş hayatımda bu kadar saçma gereksiz ve boş bir yazı görmedim resmen karalama kampanayası yapmış :)

Arslan Bey

Emekli
25 Temmuz 2011
29,408
7,644
1,060
Aydın
yılmaz iyi hayal kurmuş hayatımda bu kadar saçma gereksiz ve boş bir yazı görmedim resmen karalama kampanayası yapmış :)
Muhalif bir köşe yazarı kendisi ve senin görüşlerini ters düşüyor haliyle. Bu yazıda da kendi düşüncelerine ters gelen yerler de var. O zaman okuma. Okudun diyelim, bu şekilde dile getirme düşünceni. Yılmaz Özdil'in çok iyi bir köşe yazarı olduğu; iyi bir köşe yazarı olduğu kadar da tecrübeli olduğu gerçeği var. Türkiye'nin en çok okunan köşe yazarı olduğu da var. Araştırma açısından da, kendi düşüncelerini okuyucusuna aktarma açısından da en önde gelen köşe yazarlarından. Adnan Menderes'in adını anması çok komik kaçıyor doğruya doğru şimdi. Ege'nin de AKP'nin iyi durumda olmadığı da var. Özellikle bu Aydın'da geçerli ve İzmir'de öyle. Hayal kurmuş diyor. Ne yapsın, iktidar için yazılar mı yazsın? Gereksiz ve boş bir yazı değil ayrıca. Kendisi araştırıyor da yazıyor. Karalama diye de bir şey yok, gerçekler var. AKP'yi sevenlerin bu yazıyı da kaale alacağını düşünmüyorum ve sen de bunu gösterdin. O yüzden karalama diye bir şey yok. Egeli dediğin AKP'ye oy vermez. İzmirli dediğin de vermez. Anlatabiliyorumdur. Her yer AKP'nin kalesi değil işte, bunu kabul et. AKP'yi olumsuz eleştiride bulunan her bir yazıyı kötü gözle bakma. Kendi düşüncenden olmayanları da saygı duysan iyi olacak. Aydın bir kere benim memleketim ve benim memleketimde AKP'nin o kadar da yer almadığını, CHP ve MHP arasında yarışın olduğu gerçeği var. Böylece bir noktayı da kapatmış olayım. O yazı gerçekten doğru tarafları fazlasıyla var ve sen bunu ister kabul et, ister etme.

Arslan Bey

Emekli
25 Temmuz 2011
29,408
7,644
1,060
Aydın

Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Uzunırmak dün sabah 09.00'da Halk TV'nin konuğuydu!

TBMM İdare Amiri, MHP Aydın Milletvekili ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ali Uzunırmak, dün sabah saatlerince Halk TV'nin konuğuydu. Hem projelerini anlattı, hem de CHP'den belediye başkanı adayı Özlem Çerçioğlu'nun hakkındaki trilyonlarca liralık yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarını gündeme getirdi ve Özlem Çerçioğlu'na da çağrılarda bulundu. Ali Uzunırmak ile Özlem Çerçioğlu arasındaki çekişme giderek büyüyeceğe benziyor.