Ay Yapım'ın Star TV İçin Hazırladığı Dizinin Senaristi ve Adı Belli Oldu!

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,534
Puanı
860
Ah ah Yelda Eroğlu ellere yar olmuş bu gece de MA ilk 7 bölüm için yakalım. :( Ay Yapım'ın yazlık romantik komedi yapmasına yorum bulamıyorum ama sırf reytingler düştü diye işinden ettiği (kesin bu dizi kış sezonuna kalırsa yine tarih tekerrür eder) insanla tekrar dizi yapması şaka gibi.
------

MA fandom'un son hali değil de nedir. :( @Özgür @hayret bi şey @mesmeso

Ay Yapım iyi isimleri batan gemiden kurtarmış diye yorumladım. :D

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,182
Puanı
1,060
Son zamanlarda genel olarak ne yazık ki kalite ve reyting arasında ters orantı var, ondan kaynaklanmış olabilir. Çok büyük bir kayıp yaşamasa da aynısını BZÇ'nın gelişiyle Bizim Hikaye'de yaşadım.
Çarpışma'yı seyrettiğine sevindim.Düzenli mi? Düzensiz mi?
Paragrafın Son cümlesi ayrıntıya muhtaç.

Son düzenleme:

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Aynen o konuda çok haklısın. Gençlere hitap eden bir diziyi dijitale yaptıklarında çok ilgi görüyor ama televizyona getirince reyting yok, gerçi onlar da konuşuluyor da son cümlende dediğin şey reyting getirmemesinin başlıca sebebi.

Bu düşüncene de hak veriyorum ki ayrıca Medyapım'ın son zamanda yaptığı dizileri geniş de bir kitleye hitap ettiği için tutuyor, hem sosyal medyaları var hem de reytingleri. Ve aksine mesela Bir Litre Gözyaşı pek de gençlere hitap etmeyen bir işti ve tutmadı. Bu yüzden Medyapım'ım da genelde geniş kitlelere hitap eden dizileri tutuyor ki cidden çok iyi de dizi yapıyorlar.
Bir Litre Gözyaşı bence Kanal yüzünden tutmadı o zamanlar Kanal D'nin hiçbir dizisi tutmuyordu eminim Fox ve ya atv'de olsaydı çok daha iyi reytingler alırdı.

Ama MedYapım iyi işler seçiyor mesela artık hepsi uyarlama peşinde ama orda da MedYapım daha iyi işleri seçiyor.
Çarpışma dizisi izleyiciye hitap etmemiş olabilir.Oysa ki oldukça kaliteli bir işti.
Çarpışmabüyük umutlarla beklediğm tutmasını istediğim nadir işlerden biriydi ama malesef tutmadı iyi başladı özellikle Ab'de 8 görmüştü ama çabuk düştü,o sezon BZÇ dışında perşembe gününde olan diğer diziler berbat gitti hepsi de sezon sonunda final yaptı, BHikaye,Avlu,Çarpışma,Tek Yürek.

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
Çarpışma'yı seyrettiğine sevindim.Düzenli mi? düzensiz mi
Paragrafın Son cümlesi ayrıntıya muhtaç.
İlk olarak Çarpışma'yı seyretmedim ve Bizim Hikaye'nin rakibi olan hiçbir diziyi sevmediğimden dolayı Çarpışma'yı da en azından izlemeden sevmiyorum. :A

BZÇ geldiğinde tüm dizileri etkiledi. Aslında Bizim Hikaye öyle aman aman bir etkilenme yaşamadı ama gözle görülür bir düşüş de söz konusuydu. AB'de epey düşük gitmesi ve her ne kadar linç bile yeme ihtimalim olsa da Avlu'dan güzel ve kaliteli olmasına rağmen onun da bazen baya fark atması açısından kalite ve reyting arasında ters orantı olduğunu gayet iyi biliyorum.
Bir Litre Gözyaşı bence Kanal yüzünden tutmadı o zamanlar Kanal D'nin hiçbir dizisi tutmuyordu eminim Fox ve ya atv'de olsaydı çok daha iyi reytingler alırdı.

Ama MedYapım iyi işler seçiyor mesela artık hepsi uyarlama peşinde ama orda da MedYapım daha iyi işleri seçiyor.
O konuyu göz önünde bulundurmamıştım orada haklısın da bence Bir Litre Gözyaşı atv'lik bir dizi değildi ama FOX kitlesine uyardı.

Aynen ve bir ekleme yapacak olursam Medyapım cidden her ne kadar benzer olsa da dizileri çok iyi uyarlıyor. Senaryoları sağlam ki Yasak Elma gibi orijinal dizilerde de senaryoları çok sağlam.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and baron

ozmoturk

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,084
Puanı
410
Kaderi Menajerimi Ara'ya benzemesin, seyirciye kulak tıkayan Ekin Atalar gelir mazallah :A

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,530
Puanı
1,060
Kadına yeni dizi yaptıracaklarına MA'ya geri alsınlar.