'Avrupa Yakası' Televizyona Veda Edeli 10 Yıl Oldu!

xBUGRAx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
19,807
Puanı
1,060
avrupa yakası afiş ile ilgili görsel sonucu

Türk televizyonlarının komedi dizisi denince akla ilk gelen, en başarılı ve uzun soluklu dizilerinden 'Avrupa Yakası'nın bugün televizyona veda edişinin 10. yılı!

Plato Film'in yapımcılığını üstlendiği, Gazanfer Özcan, Hümeyra, Gülse Birsel, Ata Demirer, Engin Günaydın, Binnur Kaya, Hasibe Eren, Tolga Çevik, Şenay Gürler, Hale Caneroğlu, Sarp Apak, Evrim Akın, Levent Üzümcü, Rutkay Aziz ve Suna Keskin gibi oyunculardan oluşan kadrosuyla ve Gülse Birsel'in senaristliğiyle 190 bölüm ekranlara gelen dizi, 10 yılın sonunda bile Youtube'da izlenmeye, sosyal medyada paylaşılmaya devam ediyor.

Dizinin Youtube hesabı bu günü unutmadı ve özel bir video hazırlayarak dizinin sevenlerine teşekkür etti.

xBUGRAx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
19,807
Puanı
1,060
Hayatımın dizisi.. Mutlu olduğumda, canım sıkkın olduğunda sığındığım liman.. Her izleyişimde aynı keyifle gülmeye devam ettiği karakterler. Burhan'ım.. Eski ve güzel Türkiye'nin dizisi.. Hep beraber nice yıllara.

• Beğendim
Reactions: mrt-06

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Gülse Birsel’in ve kadrodaki birçok oyuncunun kariyerlerinin zirve işi. Bizlere ayrı ayrı muhteşem karakterler armağan etmiş, mizah ve espri kalitesiyle hala bizi güldürebilen, jeneriğini hala mırıldandığımız ender dizilerden. Bundan 20, 30 yıl sonra dahi benzer şekilde düşünüp, Avrupa Yakası’nı unutmayacağımıza eminim. Başta Gülse Birsel olmak üzere bizlere bu diziyi armağan eden, dizinin yapımında emeği geçen herkese tek tek teşekkürler...

• Beğendim

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
24 Haziran deyince herkesin aklına 'Aşk-ı Memnu' gelir, günün anlam ve önemi Bihter Ziyagil'i anmaktır. Gölge düşürülmesine izin vermeyiz. :A

• Olmamış

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,935
Puanı
1,061
Ben de geçen yaz izleyebildim ama iyi ki izlemişim dediğim yapımlardan biri oldu. Sütçüoğlu rezidansını, muhallebiciyi, dergi ortamını unutmak mümkün değil. Aslı ve Volkan'ın atışmaları, muhallebicide masa başında dönen muhabbetler, İfo'nun soldan soldan gelmeleri, Tahsin'in tık tıkları, Selin'in görgüsüzlükleri, Fatoş'un cilveleri, Şahika'nın laf sokmaları, Makbule'nin saflıkları, Bülent'in monşerliği, Dilber Hala'nın dobralığı, çoğu zaman sinir bozsa da Burhan'ın her şeye burnunu sokup rezil olması, Şesu ve Tanrıverdi'yle muhabbetleri ve çok daha fazlasıyla unutulmayacak bir maceraydı. :bhr:

Hepsi kısa zamanda ailemden biri gibi oldu hatta deyim yerindeyse onlarla yatıp onlarla kalktım. 190 bölümün 190'ında da çok eğlendim. Aynı dönemdeki çoğu dizi unutulup giderken bu dizinin yıllar sonra bile bu kadar fenomen olmasında Gülse Birsel'in payı çok büyük. Kendisine ve zekasına ne kadar minnettar olsak az. Ne mutlu ki böyle bir değere sahibiz. :Z

• Beğendim

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,935
Puanı
1,061
Hayatımın dizisi.. Mutlu olduğumda, canım sıkkın olduğunda sığındığım liman.. Her izleyişimde aynı keyifle gülmeye devam ettiği karakterler. Burhan'ım.. Eski ve güzel Türkiye'nin dizisi.. Hep beraber nice yıllara.
Şuradan sonra sinirim bozuldu kusura bakma. :A
24 Haziran deyince herkesin aklına 'Aşk-ı Memnu' gelir, günün anlam ve önemi Bihter Ziyagil'i anmaktır. Gölge düşürülmesine izin vermeyiz. :A
Avrupa Yakası gibi 24 Haziran'da final yapsın diyen yoktu. Gölge düşürmek bir yana kendileri razı olmuş gölgede kalmaya. :A

• Olmamış
Reactions: Yiğitt

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
En özleyeceğim, en özlenen dizi olacak bence:(

Seni yazanın elinden alnından öpüyorum. Senin kırıntılarınla bile 2 dizi çıkardı:A

UNUTULMAYACAK DİZİ AVRUPA YAKASI ???

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Ağlatmak, zaten yazılmış bir eseri diziye çevirmek bunlar kolaydır ama güldürmek hele ki 100'lü bölümleri geçmek her dizinin harcı değildir o yüzden bugünün tv tarihinde tek anlamı AVRUPA YAKASI'dır. Eski güzel Türkiye'nin hatırlarından.. Özleniyorsunuz...

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,622
Puanı
1,061
Gülse Birsel kesinlikle Avrupa Yakası ile zirvede bırakmalıydı. Aile Arasında hariç diğer projeleriyle ne yazık ki çıtayı Akasya Durağı, Türk Malı seviyesine düşürdü :(

• Olmamış

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Unutulmaz diziydi peşinden de bir Geniş Aile gelebildi okadar sonra izlenecek bir komedi çıkartamadılar :( :( :(

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

soo

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,322
Puanı
264
Ekranlara gelmiş en başarılı komedi dizilerinden biridir. Hala ara ara açıp izlerim. Ekranda komedi kıtlığınin olduğu şu dönemde özlemle anmamak elde değil. 190 bölümü tek başına yazarak, Burhan, İffet Şahika, Volkan, Dilber Hala, Kubilay, Selin, Monşer Bülent gibi bi çok fenomen karakter yaratan Gülse Birsel'i tebrik etmk lazım.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Şuradan sonra sinirim bozuldu kusura bakma. :A

Avrupa Yakası gibi 24 Haziran'da final yapsın diyen yoktu. Gölge düşürmek bir yana kendileri razı olmuş gölgede kalmaya. :A
Her yıl Türkiye gündeminin zirvesine bakabilirsin, repliklerini/sözlerini ise her gün sosyal medyada görmek zaten çok normal. Kıskananlar çatlasın :A

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,935
Puanı
1,061
Her yıl Türkiye gündeminin zirvesine bakabilirsin, repliklerini/sözlerini ise her gün sosyal medyada görmek zaten çok normal. Kıskananlar çatlasın :A
Aşk-ı Memnu her yıl sadece 24 Haziran'da gündem olabilirken Avrupa Yakası 365 gün boyunca zirvede. O yüzden sıkıntı yok. :Z

• Olmamış
Reactions: Yiğitt