Avrupa Süper Ligi Dağıldı

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
de4ca2353d954e1091312a4e681c8596.jfif

19 Nisan 2021'de herkes futbol tarihinin tamamen değiştiğini ve Şampiyonlar Ligi'nin mazide kalacağını düşünüyordu. Fakat yeni kurulan lig olan Avrupa Süper Ligi'nin ömrü sadece 2 gün sürdü.
Federasyonlar bu fikre karşı çıktıktan sonra en son İngiltere Başbakanı Boris Johnson da devreye girdi. Boris Johnson eğer bu lige İngiliz takımlarının katılması durumunda İngiliz takımlarının, İngiltere toprakları içerisinde bir daha maça çıkamayacaklarını belirtti. Bunun üzerine tüm İngiliz takımları tek tek bu organizasyondan ayrılarak taraftarlarından da özür diledi.
Bunun üzerine Atletico Madrid, Inter ve Milan da organizasyondan çekildiği açıkladılar. Şu an için kurucu 12 takım arasından yalnızca Barcelona, Real Madrid ve Juventus kaldı. Avrupa Süper Ligi'nin başkan yardımıcısı olan Juventus başkanı Andrea Agnelli organizasyonun ertelendiğini açıkladı. Agnelli, "Bu projenin güzelliğine hala inanıyorum. Ama kabul etmeliyim ki, projenin şu an işler durumda olduğunu düşünmüyorum" dedi.
Konu hakkında Avrupa Süper Ligi başkanı Perez'in nasıl bir açıklama yapacağı da merak konusu.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Gün gelecek bunun önüne geçilemeyecek. Taraftar da, devletler de geçemeyecek. Para tatlıdır, güçlüdür.

futbolun mayasına aykırıydı ancak asıl soru şu o takımlar niye bu tarz karar almıştılar.
💰💰💰

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,201
Puanı
860
Gün gelecek bunun önüne geçilemeyecek. Taraftar da, devletler de geçemeyecek. Para tatlıdır, güçlüdür.

💰💰💰
zaten süper ligin bir daha kurulmayacağına dair kimse kesinlik sunamaz.hatta bazı kaynaklarda daha sonra süper ligin kurulacağına dair spekülasyonlar bulunuyor.futbol açısından uygun bulmuyorum,ama işin özü o takımları da çokta haksız bulmuyorum.çünkü yapılan bazı yorumlarda Uefa öbür sezonlarda bu takımlara bir takım kuracak kadar bütçe sağlayıp son sezonlarda o rakamın çok fazla aşağısında bütçe bırakmış.o haber doğruysa bu takımlar sonuna kadar haklı

• Beğendim
Reactions: DarkLegenD

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,589
Puanı
860
Komik olan kısmı anlamamışsın sen :A
Saydığın takımların çoğu vasattı :A Everton, Sevilla falan demiyorsun ki Olimpiakos, Kopenhag diyorsun tabii komik gelir o zaman.
İki takımda UEFA sıralamasında Beşiktaş'ın biraz gerisinde diğerlerinden de epey bir önde ama. :D