Avrupa'nın Diğer Ligleri - Genel Transfer & Sohbet Konusu 🇪🇺 ⚽️

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Gelmedi bildirim. Yapmamış ilkin :A
Zlatan benim takımın as oyuncusu. Yazık @Araf :)
İsveçi geçtim. Takımıma transfer ettim :A
@MEnes @Sherlock @Tolstoyevski
Eski etiketimi kullandım, ilgini çekmez diye seni etiketlememiştim. Zlatan İbrahimovic ve senin bağını fark ettim, sonrasında mesajı düzenleyip etiketledim. Diğer türlü direkt etiketlerdim. Neyse, futbol ilgini çekse de, çekmese de, o etikette sen de olacaksın. Reaksiyon gösterir geçersin yorum yapmasan da. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
Farkında bile değilim ve alınmıyorum o tarz şeylere :A @Tolstoyevski
Gelmedi bildirim. Yapmamış ilkin :A
Zlatan benim takımın as oyuncusu. Yazık @Araf :)
İsveçi geçtim. Takımıma transfer ettim :A
@MEnes @Sherlock @Tolstoyevski
Bence sırf bu olay için en az 3 gün bu :) modda konuşulmalı @Araf ile :)
Çok alındım alıntıda çok belli ettim :) @Araf 3 gün sonra görüşürüz :))
@Tolstoyevski

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Athetic Bilbao, Avrupa futbolunun, hatta dünya futbolunun örnek alınması gereken kulübüdür Athletic Bilbao. Neden mi?

1592943742641.png

Şekilde gördüğünüz gibi bütün oyuncuları İspanyol vatandaşı ve neredeyse hepsi altyapıdan çıkma. Kadrodaki Kenan Kodro'nun da İspanyol vatandaşlığı var her ne kadar Bosna Hersek bayrağı görünse de.

Detaylı olarak incelemesi: https://www.transfermarkt.com.tr/athletic-bilbao/startseite/verein/621

İncelediğinizde çoğu futbolcunun aynı zamanda bir diğer Bask ekibi olan Real Sociedad'in altyapısından yetiştiğini görürsünüz.

1592944145136.png

Athletic Bilbao, aynı Barcelona gibi özerk bölge takımı. Real Sociedad de aynı bölgeden.

1592944443652.png

Toplam piyasa değeri ise, bizim Süper Lig takımlarına göre, İspanyol ve altyapı ağırlıklı bir takım olmasına göre daha yüksek. Mütevazı ve orta düzeyde olsa da etkili bir kulüp. En azından altyapı anlamında bir ağırlığı var.

1592944631197.png

O kadar takım ki, kansere yakalanan Yeray Álvarez için herkes saçını kazıttı. Bu arada kendisi kanseri yendi, hem de üç yılda iki kez.Takımla olan sözleşmesini uzattı ve 2026 yılına kadar sözleşmesi uzadı. Bu sezon fazlasıyla takımla birlikte yerini aldı.

Athletic Bilbao işte böyle bir kulüp. Kendi vatandaşına, kendi kültürüne sahip çıkıyor, kendi oyuncusuna sahip çıkıyor, başarılı da bir kulüp, altyapıdan oyuncu yetiştirerek yapıyor bunu. Hani diyorlar ya "yabancı sınırı getirilsin" diye. Yabancı sınırı getirilmeden de altyapıdan oyuncu çıkarılıp oynatılabiliyor. Bunun da en bariz örneği Athletic Bilbao.

Ülkemizdeki takımlar bu kulübü görmeli, bu kulüp gibi bir futbol kültürü oluşturmalı. Öyle dışarıdan oyuncularla doldurup başarı beklemekle olmuyor bu işler. Yeri geldiğinde altyapıdan oyuncu çıkarıp, o oyuncuyu oynatma cesaretin de olacak. Ne de güzel başarıyor bunu Athletic Bilbao. Tebrik edilesi, alkışlanası bir kulüp. Futbol kültürünüze sağlık.

@batuhankaralar, @bazinga, @DarkLegenD, @emreemreu, @Felon, @MEnes, @mesmeso61, @Polat Şaşmaz, @secquin, @Sherlock, @Siyagriyus, @sokak sanati, @Tolstoyevski, @Turkuazz, @Dosi, @MasacRE, @Maskeli Fedai, @Bully, @HeisenBerg, @12.Adam, @eskici, @The_Erinch.