Avlu'nun Akıbeti Belli Oldu!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aserat

Co-Admin
24 Ağustos 2014
52,552
33,440
1,061
İstanbul

Geçtiğimiz mayıs ayında 44. bölümüyle sezon finali yapan Avlu'nun akıbeti belli oldu.

Yapımcılığını Limon Film'in üstlendiği yapımın TV'de sona erip 60 dakikalık bölümlerle dijitalde devam edeceği açıklanmış, dizinin önceki bölümlerini yayınlamaya başlayan Netflix'in de adı gündeme gelmişti. Fakat son gelişmeye göre, ekibi farklı dizilere dağılmaya başlayan dizi, tamamen sona erdi.

Bilindiği gibi, geçtiğimiz günlerde Demet Evgar dizinin devam edeceğini söylerken Ceren Moray ise bitme ihtimaline karşı yeni senaryoları okuduğunu açıklamıştı.

Kaynak: Ranini

Screenshot_20191204_153718.jpg

mediasözlük

Mediasozluk.com

• Olmamış
Reactions: dreamy

Aserat

Co-Admin
24 Ağustos 2014
52,552
33,440
1,061
İstanbul
Tam da diziye yeni başlamışken bu haberi görmek üzdü. :(

Tamamen Limon Film'in vizyonsuzluğundan harcandı yoksa başka yapımcı olsa mutlaka yeni bir yer bulurdu. Geçmiş olsun. :(

blacklion

Favori Üye
30 Ekim 2019
2,073
1,827
185
Bitmesi yerinde çünkü televizyon dizisi olarak başlamış, 2 sezon sürmüş bir diziyi internet dizisi olarak devam ettirmek mantıklı bir hamle değil. Netflix suç, polisiye ve hapishane temalı daha özgün bir içerik çektirsin Avlu yerine. Avlu zaten bence hikayesini tamamladı. 2 sezon her bölümü 120 dk olan diziyi devam ettirmek, ettirecek konu bulmak da saçma olurdu...

ozgur2113

Moderatör
28 Aralık 2011
18,062
13,906
859
Demet Evgar’ın magazinin sorularını cevapladığındaki heyecanını, sevincini hatırlıyorum da sırf diziyi bu kadar sahiplenmesinden devam etmesini isterdim.

Her ne kadar ekip başka işlere dağılsa da devam edeceğini düşünüyorum hala. :A Ranini de yanılır böylece. :A

ozgur2113

Moderatör
28 Aralık 2011
18,062
13,906
859
Bitmesi yerinde çünkü televizyon dizisi olarak başlamış, 2 sezon sürmüş bir diziyi internet dizisi olarak devam ettirmek mantıklı bir hamle değil. Netflix suç, polisiye ve hapishane temalı daha özgün bir içerik çektirsin Avlu yerine. Avlu zaten bence hikayesini tamamladı. 2 sezon her bölümü 120 dk olan diziyi devam ettirmek, ettirecek konu bulmak da saçma olurdu...
Uyarlama olduğu için konu bulmak saçma olmazdı. Orijinalinden alabilecekleri konu ve olaylar elbet vardı.

blacklion

Favori Üye
30 Ekim 2019
2,073
1,827
185
Demet Evgar’ın magazinin sorularını cevapladığındaki heyecanını, sevincini hatırlıyorum da sırf diziyi bu kadar sahiplenmesinden devam etmesini isterdim.

Her ne kadar ekip başka işlere dağılsa da devam edeceğini düşünüyorum hala. :A Ranini de yanılır böylece. :A
Demet Evgar devam etmeyecek olsa neden edecek desin ben de onu anlamadım. Belli ki ertelendi ranini de kisisel bir yorum, tahmin yaptı.

• Beğendim
Reactions: ozgur2113

ozgur2113

Moderatör
28 Aralık 2011
18,062
13,906
859
Demet Evgar devam etmeyecek olsa neden edecek desin ben de onu anlamadım. Belli ki ertelendi ranini de kisisel bir yorum, tahmin yaptı.
Genelde oyuncular en son haberdar oluyor bu durumlarda. Yapım şirketi ve yayıncı firma (varsa şuan) arasında netleşmiştir. Demet Evgar “Ocak’ta çekimlerin başlama durumu var” demişti. Umarım gerçekleşir.

• Beğendim
Reactions: blacklion

blacklion

Favori Üye
30 Ekim 2019
2,073
1,827
185
Genelde oyuncular en son haberdar oluyor bu durumlarda. Yapım şirketi ve yayıncı firma (varsa şuan) arasında netleşmiştir. Demet Evgar “Ocak’ta çekimlerin başlama durumu var” demişti. Umarım gerçekleşir.
Aslında oyuncular en baştan itibaren haberdar oluyor bu durumdan, çünkü hepsinin sonuçta bu işi ve bundan para kazanıyorlar. Belli değilse akıbeti Demet Evgar illa devam edecek demezdi. Şu an eğer projeyi bitirmişlerse de haberi vardır yani. Neyse resmi bir açıklama yapılır artık bu haberlerden sonra illaki. ?

Gizmen

Favori Üye
12 Nisan 2018
2,530
408
115
20
Bu habere inanmıyorum. Oyuncular devam edecek derken bitecek haberleri beni pek tatmin etmiyor. Bu haber gerçekse de diziyi açık bırakan senaristin içine tükiriyim.

offensive

Favori Üye
19 Ağustos 2017
946
384
75
Bu dizi 2. sezon çok bozmuştu, senaryosu bi tuhaf olmuştu.
İlk sezonki atmosferden eser yoktu. Belki de böylesi daha iyidir.

haluk792

Tecrübeli Üye
30 Haziran 2011
21,306
7,023
1,060
Aslında devam etmemesi daha iyi. İki başrol yeniden FOX'uma dönmeli :bhr:

Aserat

Co-Admin
24 Ağustos 2014
52,552
33,440
1,061
İstanbul
Sıra Avlu'ya gelene kadar dijitale geçmesi gereken çok proje var :A Prison Break çakması bir hapishane dizisi olarak başlayıp ikinci sezonunda alttan alta eşcinsellik propagandası yapan bir dizi için alınacak riske değmez :D
Senin akla zarar dizilerin dijitale geçecek değil herhalde. :A Bu diziden daha çok hak eden başka bir yapım yok şu an. :D

• Güldürdün
Reactions: batuhankaralar
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...