Avatar Suyun Yolu, 2022'nin En Çok İzlenen Filmi Oldu!

cokiyitvci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,353
Puanı
1,060
3545095_b8395ab28d0d2f5dd5149053995fc486_640x640.jpg

Avatar: Suyun Yolu, dünya çapında 2022 yılının en çok izlenen filmi oldu.

Uzun süredir merakla beklenen, James Cameron imzalı, başrollerini Zoë Saldana ve Sam Worthington'in paylaştığı 'Avatar: Suyun Yolu' 2022'nin dünya çapında gişe hasılatı en yüksek filmi oldu. Uzun zamandır zirvede yer alan Top Gun: Maverick'i geride bırakmayı başardı.

Film, ülkemizde ise 17 gün içinde 1.504.268 kişi tarafından izlendi, 99.715.804 TL hasılat elde etti.

Toplamda 5 filmden oluşacak olan serinin 3. filminin çekimleri tamamlandı. 2024'ün Aralık ayında vizyonda olması bekleniyor.

1673116262720.jpeg

Kaynak: https://www.boxofficemojo.com/year/world/2022/

• Harika
  • Beğendim
Reactions: Angelica and baron

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Yabancılar arasında diye biliyorum ben de @bazinga gibi, Top Gun: Maverick'i geçmiş olması lazım hatta. @cokiyitvci

Konudan bağımsız olarak tüm zamanların listesinde de üstlere doğru gidecek gibi gözüküyor film, 2 milyarı geçecek bence. Sinema salonları gişe anlamında uzun zamandır berbat durumdaydı, ilaç gibi gelmiştir. Filmi çok beğenmesem de salonların bu tarz gişe filmlerine ihtiyacı var, o yüzden sevinçliyim. :A Yalnız ülkemiz özelinde bu tarz filmlerden ziyade Bergen gibi halkı sinemaya çekecek yerli filmlere ihtiyacımız var, 2023'de bu tarz filmlerden daha çok görsek güzel olur ama zor gözüküyor dijital platformların ekonomik gücü ortadayken. Yapımcılar açısından da kullanıcılar açısından da çok daha avantajlılar.

• Beğendim
Reactions: cokiyitvci

cokiyitvci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,353
Puanı
1,060
Yabancı filmler arasında sanırım? Toplamda Bergen'in net üstünlüğü var gibi duruyor çünkü.
Yabancılar arasında diye biliyorum ben de @bazinga gibi, Top Gun: Maverick'i geçmiş olması lazım hatta. @cokiyitvci

Konudan bağımsız olarak tüm zamanların listesinde de üstlere doğru gidecek gibi gözüküyor film, 2 milyarı geçecek bence. Sinema salonları gişe anlamında uzun zamandır berbat durumdaydı, ilaç gibi gelmiştir. Filmi çok beğenmesem de salonların bu tarz gişe filmlerine ihtiyacı var, o yüzden sevinçliyim. :A Yalnız ülkemiz özelinde bu tarz filmlerden ziyade Bergen gibi halkı sinemaya çekecek yerli filmlere ihtiyacımız var, 2023'de bu tarz filmlerden daha çok görsek güzel olur ama zor gözüküyor dijital platformların ekonomik gücü ortadayken. Yapımcılar açısından da kullanıcılar açısından da çok daha avantajlılar.
2022 in en çok izlenen yabancı filmi olmalı...

Henüz Bergen ve Keşişme Ereni geçmedi.
ranini'de öyle yazmıyordu. Konu başlığını en çok izlenen yabancı filmi diye günceller misiniz rica etsem siz eminseniz yapın. ama dediğim gibi ranini de öyle yazmıyor.:bhr:

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
ranini'de öyle yazmıyordu. Konu başlığını en çok izlenen yabancı filmi diye günceller misiniz rica etsem siz eminseniz yapın. ama dediğim gibi ranini de öyle yazmıyor.:bhr:
Aslında başlık doğru, içerik eksik. Globalde 1.5 milyar dolar hasılatı geçerek yılın en çok izlenen film oldu. :A

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
  • Harika
Reactions: cokiyitvci

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,122
Puanı
560
avengers filmi 2 milyar doları geçer o gişe listesi baya bir değişecektir

cokiyitvci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,353
Puanı
1,060
Yabancı filmler arasında sanırım? Toplamda Bergen'in net üstünlüğü var gibi duruyor çünkü.
avengers filmi 2 milyar doları geçer o gişe listesi baya bir değişecektir
Aslında başlık doğru, içerik eksik. Globalde 1.5 milyar dolar hasılatı geçerek yılın en çok izlenen film oldu. :A
Avatar: The Way of Water'ın gişe hasılatı 2 milyar doları da geçti, süper. :D

• Beğendim
Reactions: bazinga