Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Dark'ın abartıldığını düşünüyorum :A @Sherlock

Yalnız bir ihtimal belki izlerim demiştim ama bu hareketlerinle o ihtimal 0 olma yolunda :A :A

Dark'a zar zor 6 bölüm dayanıp Atiye dizisine en başından vuruldum :bhr:
Yalnız ben bir şey demedim ki, tam aksine bu tuzağa yani ''böyle yorum yaptığın için daha da gıcık kaptım hayatta izlemem artık'' dememen için o oyunu bozarım demiştim :A Ama sen de demek beklemiyordun ki içinde kalmaması adına sıfır olma yolunda demişsin :eek: :A

Yani bir bakıma esas amaç oydu en başından, tüm bunlar birer kaosun parçasıydı ve sonunda kelebek çırpmasıyla hikaye sonuçlanacaktı... :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,609
Puanı
860
Ana sayfada konuya 50 küsur mesaj yazıldığını görünce heyecanlanmıştım. Dedim ki millet sabahtan kalktı patır patır bölüm bitiriyor ama gelin görün ki koca üç sayfada yeni sezonla alakalı gram mesaj yok. Tamam haber konularında veya sohbet konularında bu muhabbetler çok güzel oluyor ama dizi/film yorumu konularında cidden çok saçma oluyor bu konuşmalar. Ben bu konulara birileri ile dizinin bölümlerini tartışmak için giriyorum ama boş muhabbetten diziyi konuşacak kimseyi görmüyorum. Sırf bu yüzden çoğu dizinin yorum sayfasına giresim gelmiyor. Dizi/film forumunda bu konulara biraz daha özen gösterirseniz çok mutlu olacağım. :)

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,609
Puanı
860
2x1

Güzel başladık. Özlemişim Beren Saat'i izlemeyi. Yeni sezonun tanıtımı için ideal bir başlangıçtı. Kimi nerede bıraktığımızı ve şimdiki hallerini güzel tanıttılar bize. Ozan-Elif-Erhan arasında nasıl bir bağ kuruldu o biraz kafamı kurcaladı. Sanırım orada değişik olaylar bekliyor bizi.

Sonda Erhan'ın girişi neydi be. Adam sırf karizma olmuş.

8/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,609
Puanı
860
2x2

Dizi geçen sezona nazaran daha akıcı ve düzenli ilerliyor. Taşlar yavaş ve doğru şekilde yerine koyuluyor. Öyle bir heyecanlı bir sakin gitmiyor dizi. Geçen sezon dar karakter kadrosu bu sezon genişlemeye başlamış. Nazım'ın da hikayeye canlı bir şekilde dahil olması çok güzel oldu. Artık Atiye-Erhan iş birliğini başlatmamız gerekiyor. Serdar'ın arkasındakileri de görmeye başlasak güzel olacak.

8/10

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,609
Puanı
860
2x3

Hikaye kurgusu bu sezon gerçekten güzel yapılmış. Her bölüm üstüne koyarak ilerlemeye devam ediyoruz. Ozan ve Elif'in bu sezon daha hikayeye faydaları olmadı. İlk sezonun hatırına dizide duruyor gibiler. Nazım-Erhan karşılaşması da güzeldi. Bakalım baba kız ne zaman karşılaşacak? Atiye'nin hamileliği de hikayenin bitişi olacağını düşünüyorum.

8/10

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
2x1 izlendi. :Z

Dizi kesinlikle harika başladı.

Atiye’yi annesi dışında kimse tanımıyor. Bir de Hannah. :A Olaylar bayağı değişik oldu. Paralel evren fikri gerçekten güzel işlenmiş. Doğumlar olmuyor vs. Son sahne de aşırı güzeldi. İlk sezon Erhan Atiye’ye sormuştu “Kimsin sen” diye şimdi Atiye Erhan’a sordu.

Erhan-Elif-Ozan bağını anlamadım. Erhan ve Elif kardeş onu biliyoruz zaten de Elif ve Ozan öpüştü falan sonra kahvaltı sahnesinde Serdar kardeş sayılırsınız dedi. Çok kafam karıştı.

9/10

2x1

Güzel başladık. Özlemişim Beren Saat'i izlemeyi. Yeni sezonun tanıtımı için ideal bir başlangıçtı. Kimi nerede bıraktığımızı ve şimdiki hallerini güzel tanıttılar bize. Ozan-Elif-Erhan arasında nasıl bir bağ kuruldu o biraz kafamı kurcaladı. Sanırım orada değişik olaylar bekliyor bizi.

Sonda Erhan'ın girişi neydi be. Adam sırf karizma olmuş.

8/10
Erhan-Elif-Ozan kısmını ben de çözemedim. :D

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,609
Puanı
860
2x4

Sonunda Erhan-Atiye iş birliğini görmeye başlıyoruz. Keşke Ürgüp'e doğru yola çıkarken Nazım'ı da yanlarına alsalardı. Erhan ve babasının beraber olayları çözdüğü bir sahne kesinlikle olmalı. Bir de artık Elif öğrenmeli babasını yoksa kızın bu sezon hiç bir amacı yok dizide. Muhtemelen Atiye'nin annesi Göbeklitepe'de yanlarına gelecektir. Serdar'dan Ozan'ın kaçırılması yüzünden bir ihanet hamlesi bekliyorum.

8/10

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,157
Puanı
1,060
2x1
İzledim geldim dün gece ilk sezonu tamamlamışım zaman kaybetmeden izlemek istedim bu diziye aşık oldum desem yeridir güzel başladı şimdiden bayıldım kafa karışıklığı yaşıyorum

Erhan-Elif-Ozan bağı kafamı karıştırdı ne alaka çözemedim Atiye yi kimse tanımadı annesi ve Hannah dışında tabii paralel evren konusu iyi işleniyor ya

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
2x1

2.5 - 3 saatlik yerli dizilerden sonra 30, sadece 30 dakikacık bölüme sahip dizi olması çölde vaha gibi geldi. Diğer bölümleri 40 dakika civarında olacaktır ama o da harika ve zaten normal olması gereken.

İlk sezonu tadında, ortalama bir giriş oldu. Dizinin Dark seviyesi ile her ne kadar alakası olmasa da Dark'tan doğruca aldığı çok fazla detay var. Fakat konsept ve genel olarak ayrı dünyaların dizileri tabi ki, kıyaslamak doğa yasalarına aykırı.

Bu bölümün 19.30. dakikasında bizim okulun kampüsünden, her gün geçtiğim o taş kolon zemininden sahneler görmek tuhaf hissettirdi ve duygulandırdı. Eğer Mart'tan önce çekildiyse bir hafta sonu bizi çekimler var diye almamışlardı demek ki bu olaylar yüzündenmiş, ayıp etmişler. :A
Anladığım kadarıyla Elif ile Erhan'ı çocukluklarında meydana gelen o olayda, bu paralel evrende Ozan'ın babası yanlarına alıyor ve evlatlık olarak yetiştiriyor. Tabi eğer durum buysa, Ozan ile Elif aynı zamanda üvey kardeş oluyorlar ve yasak aşk? What the..? :eek:

''her şeyin kaynağını bulmak'', ''kaynağın ana noktası olarak mağara'', ''gidilen paralel evrende yakın çevrenin seni tanımaması..'' Bir de Sic mundus creatus est gibi bir şey de bulurlarsa tamamlanır bu iş...

6.6