Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,838
Puanı
1,060
2×5 izlendi güzel ilerliyor valla :D
Sonunda Erhan Atiyeye güvenmeye başladıda Yusufa birşey demedi ama Atiye doğrumu bu diye sormasıda olmadı tabii Ozanın annesi Serdarın gizli yerini bulup sordu oda şüphelenmeye başladı bu arada Serdarın arkasındaki gizemli adamı hala öğrenemedik ve Ozan hala ortada değil Zühre yine öldü hemde Hannah yüzünden bu kızdan sıkılmaya başladım artık ya Atiyenin kızıya konuşması baban bizi bulacak demesi güzeldi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Halka'yı fazla izlememişsin belli, soru işaretinden belli 😏
İşin gücün kıyaslama, yine Dark Dark Dark :A
Hayır detayları net hatırlıyorum ama PC'de gizemli kişi konusunda benzerlik var mı diye sordum :A Yoksa o kadın karakterin o gizemli kişi olduğunu, fakat aslında tüm o Halka tarikatının o gizemli kişiyi o gökdelen gibi yerin gizli dairesinde oturan yaşlı ihtiyar herif sandıklarını filan hepsini hatırlıyorum.. :A

Kıyaslama konusu da galiba benin huyum, nelerimi kabul etmediniz ki bu huyumu da hoş görürsünüz. 😏 Fakat Dark'a ciddi oranda benzerlikleri var, o konuda abartmıyorum ve bunu söyleyen ilk kişi bile değilim. Zaten diziyi izlememin sebeplerinden biri de bu. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Hayır detayları net hatırlıyorum ama PC'de gizemli kişi konusunda benzerlik var mı diye sordum :A Yoksa o kadın karakterin o gizemli kişi olduğunu, fakat aslında tüm o Halka tarikatının o gizemli kişiyi o gökdelen gibi yerin gizli dairesinde oturan yaşlı ihtiyar herif sandıklarını filan hepsini hatırlıyorum.. :A

Kıyaslama konusu da galiba benin huyum, nelerimi kabul etmediniz ki bu huyumu da hoş görürsünüz. 😏 Fakat Dark'a ciddi oranda benzerlikleri var, o konuda abartmıyorum ve bunu söyleyen ilk kişi bile değilim. Zaten diziyi izlememin sebeplerinden biri de bu. :A
Ben de anımsatıyor demiştim ve işte Atiye'yi sevdiğim için ben de kıyaslayıp sıkıcı gelen Dark'a hiç bulaşmayayım :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ben de anımsatıyor demiştim ve işte Atiye'yi sevdiğim için ben de kıyaslayıp sıkıcı gelen Dark'a hiç bulaşmayayım :A
Bulaş bulaş bulmaca gibi çözmesi zevkli dizidir ve Atiye sevdiğin için finaline geldiğinde her türlü sevmiş olursun çok olmasa da fakat bu dönemde bulaşma. :A Ne zaman sonbahar-kış döneminde, böyle kafa tatili verdiğin ve hiç yoğun olmadığın dönem olursa en iyi dönem o olur dizi için nasılsa 28 bölümcük fakat neyse konumuz Dark değil ve ters tepmesin şimdi. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Off harika bir bölümdü.
2×5
Bu sezonun galiba en iyi bölümüydü.
Gizem ve heyecan eksik olmadı. Atiye için çember iyice daraldı.
Zühre'nın bu evrende gözleri görüyordu ve yine erken bir ölüm oldu.
Erhan'ın o mağaraya girmesini beklerdim ama olmadı. Bakalım ne zaman Atiye ile karşılaşacak yine.

Serdar'da tıpkı Atiye gibi geçmişi biliyor. O kısım ilginç ve umarım o detayları öğreniriz.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x4

Biraz durgun başladı bu bölüm ama ikinci yarı açıldı.

Ozan'ın ortalardan kaybolması süper oldu. :Z

Melisa Şenolsun döktürüyor, dizinin oyunculuk standartlarının çok üstünde. Civan Canova da epey iyi oynuyor gerçekten.

8/10

---------

2x5

Bu bölüm sezonun şu ana kadarki en iyisiydi. :Z

Hannah çıldırttı bu bölüm. :( @Özgür'e katılıyorum. Kötü karakterler çok kötü ve yapaylar. Ayrıca alakasız ama Serdar'ın eşinin intiharını unutma konusunda da katılıyorum. :A

Serdar'ın evin bahçesinde aşırı gizli işler çevirmesi de komik. Eşi, oğlu yıllarca fark edememişler nedense. :A

Neyse işin bu kısmını görmezden gelirsek konu aşırı ilgi çekici şekilde devam ediyor. Erhan, Atiye kadar cesur olamadı (bence normaldi olamaması) ama bir şeyleri sorgulamaya başladı. Fakat Erhan'ın Hannah'a ve Serdar'a hala toz kondurmaması, en ufak şüphe duymaması da tuhaf geliyor.

9/10

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
6. bölümüde tamamladım. 3 bölüm üst üste izledim. Biraz dinlenip kalan 2 bölümüde bugün tamamlayacağım.
Yalnız dizinin sonları 3-4 dakika sadece oyuncu vs. ile ilgili detaylar. Dizinin süresinden 3-4 dakika eksik hesaplayın :A

2×6

Şuana kadar sıkıldığım bir bölüm olmadı, bu saatten sonrada olmaz. Bu sezon çok daha iyi ilerlemekte.

Oldukça duygulamdığım bir bölüm oldu :D
Elif ve babasının sahneleri iyiydi. Kız çocukları babaya düşkündür ve Elif abisinin aksine babasına hesap sormadan sarıldı. Keşke Elif Erhan'a haber etseydi Atiye'yi.

Erhan ve babasının sahneleri güzeldi, nihayet beklediğimiz iş birliği ortaya çıktı. Hannah'ın sesini kayıt etmesine çok sevindim ve babasının Atiye'ye yardım etmesine de ayrıca sevindim, arabadaki sahneleri duygusaldı. En güzeli de Ozan'ın annesinin Mustafa'yı aramış olması. Dizinin başlarında geçen sezon Ozan'ın babasını ihbar etmesi ile olan ihanete karşılık bu sezonda eşinden kazık yiyebileceğini belirtmiştim. Tahminim çıktı.

Ozan'ın ölümü beklenmedik bir durum oldu.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x6

Dizi su gibi akmaya devam ediyor. Bir önceki bölümün biraz altında olsa da yine çok iyiydi.

Elif ve babasının karşılaşmasını gördük nihayet. Bu sezon bir sürü karşılaşma izledik ama tek gerçek duyguyu bence Elif rolünde Melisa Şenolsun verdi.

Seher karakterini unutmuşum onu da gördük fakat bu kadar pasif şekilde kalması tuhaf oldu. Onun yerine diğer kadınlara daha ağırlık verildi.

Mustafa Komiser'i seviyoruz. :)

8/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
3x5

Hareketin arttığı, sadece yerli tv dizilerine göre oldukça güzel gözüken bir bölüm oldu. Fantastik unsurları ilk defa bu kadar keskin bir şekilde gördük. Bir yanda malum diziden bilim kurgu unsurları, öte yandan mistitizm. Aslında fikir fena değil fakat...

Avrupa ya da ABD'de doğmuş olsaydık millet olarak aynı ölçüde beğenir miydik, hiç sanmıyorum. GoT da dizi Atiye de dizi sonuçta...(mübağala yapıldı burada) Biraz da dizi-film konusunda millet ayrımı yapmadığım için haksızlık olabiliyor bu gibi dizilere.

Geçen bölüm Adam ve Eva'dan bahsederken bu bölümde Adem ve Havva'ya göz kırptılar :eek: :F Yok Atiye'yi Havva, elemanı da Adem olarak bize sunmazlar umarım. Üstüne yetmezmiş gibi ''mağara ve geçit'' :eek: Yemin ederim bu detaylar çok merak uyandırıcı geliyorsa malum dizi kat be kat gelir. Onu izleyenlere gelmemesinin de sebebi bu belki, daha önce çok daha üst düzeyini izlemiş olmak.

Aşağıdaki spoiler sadece çıkarımsal bir teoridir, yani tamamen sallıyorum herhangi bir fikrim yok. Gerçekleşirse neden bölümler öncesinden söyledin diye kızmayın. :A

İster misiniz yaşlı kadın, Atiye'nin ta kendisi çıksın? :eek: Gelecekteki hali, geçmiş-gelecek ve şimdiki zamanın bütünlüğü filan. :F

ستة

• Güldürdün
  • Beğendim
Reactions: Dosi and mesmeso

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3x5

Hareketin arttığı, sadece yerli tv dizilerine göre oldukça güzel gözüken bir bölüm oldu. Fantastik unsurları ilk defa bu kadar keskin bir şekilde gördük. Bir yanda malum diziden bilim kurgu unsurları, öte yandan mistitizm. Aslında fikir fena değil fakat...

Avrupa ya da ABD'de doğmuş olsaydık millet olarak aynı ölçüde beğenir miydik, hiç sanmıyorum. GoT da dizi Atiye de dizi sonuçta...(mübağala yapıldı burada) Biraz da dizi-film konusunda millet ayrımı yapmadığım için haksızlık olabiliyor bu gibi dizilere.

Geçen bölüm Adam ve Eva'dan bahsederken bu bölümde Adem ve Havva'ya göz kırptılar :eek: :F Yok Atiye'yi Havva, elemanı da Adem olarak bize sunmazlar umarım. Üstüne yetmezmiş gibi ''mağara ve geçit'' :eek: Yemin ederim bu detaylar çok merak uyandırıcı geliyorsa malum dizi kat be kat gelir. Onu izleyenlere gelmemesinin de sebebi bu belki, daha önce çok daha üst düzeyini izlemiş olmak.

Aşağıdaki spoiler sadece çıkarımsal bir teoridir, yani tamamen sallıyorum herhangi bir fikrim yok. Gerçekleşirse neden bölümler öncesinden söyledin diye kızmayın. :A

İster misiniz yaşlı kadın, Atiye'nin ta kendisi çıksın? :eek: Gelecekteki hali, geçmiş-gelecek ve şimdiki zamanın bütünlüğü filan. :F

ستة
Evrenleri karıştırmışsın bu evrende ikinci sezonu izliyoruz henüz. :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Evrenleri karıştırmışsın bu evrende ikinci sezonu izliyoruz henüz. :A
Şu sezonları yanlış yazma dalgınlığım zaman zaman oluyor yine olmuş sanırım :A 3x5 bakalım nasıl bir bölüm olacak, baharda görürüz.. :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
3x5

ستة

@Dosi başlık düzeltilmeli. :A

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
2x4

Biraz durgun başladı bu bölüm ama ikinci yarı açıldı.

Ozan'ın ortalardan kaybolması süper oldu. :Z

Melisa Şenolsun döktürüyor, dizinin oyunculuk standartlarının çok üstünde. Civan Canova da epey iyi oynuyor gerçekten.

8/10

---------

2x5

Bu bölüm sezonun şu ana kadarki en iyisiydi. :Z

Hannah çıldırttı bu bölüm. :( @Özgür'e katılıyorum. Kötü karakterler çok kötü ve yapaylar. Ayrıca alakasız ama Serdar'ın eşinin intiharını unutma konusunda da katılıyorum. :A

Serdar'ın evin bahçesinde aşırı gizli işler çevirmesi de komik. Eşi, oğlu yıllarca fark edememişler nedense. :A

Neyse işin bu kısmını görmezden gelirsek konu aşırı ilgi çekici şekilde devam ediyor. Erhan, Atiye kadar cesur olamadı (bence normaldi olamaması) ama bir şeyleri sorgulamaya başladı. Fakat Erhan'ın Hannah'a ve Serdar'a hala toz kondurmaması, en ufak şüphe duymaması da tuhaf geliyor.

9/10
Sakallı Erhan > Sakalsız Erhan diye yorumlar görüyordum Twitter’da. :A Gerçekten öyle. :F Bu sezon aşırı saf, salak. :A

Bu arada kötü karakterler cidden inandırıcı gelmiyor bu konuda yalnız olmadığıma sevindim. :A

• Beğendim
Reactions: bazinga

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Hep aynı şeyi yazıyorum ama yine güzel bir bölümdü :bhr:

2x7

Hannah bu kez ihanet etmedi hayret, Serdar'ın yerini söyledi. Elif'in sahneleri güzeldi. Atiye artık güçlerinin farkında. Önceki bölüm hamile kadına, bu bölümde de Serdar'da yardım etti.

Erhan hastanede ilk sezondaki bıçaklanma olayından sonra uyanmış oldu. Acaba babası ve diğer detayları hatırlayacak mı.

Ozan ve annesinin sahneside ilginçti ama bu sadece bir hayaldir.

• Beğendim
Reactions: mesmeso

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Gelmişken 2x7 ve 2x8’in yorumunu da yapayım. :Z Gerçekten harika bir sezondu. Kafam karıştı, bazen yok artık dedim ama çok iyiydi gerçekten. Nuran Evren Şit ve ekibinin kalemine sağlık...

2x7
7.bölüm gerçekten soluksuz izledim. Tabi bana göre çok göze batan olay Erhan’ın ölürken Atiye’nin bu kadar sakin kalması oldu. Sevdiğim adam diyorsun, kızının babası. Biraz duygulu bir sahne olsaydı keşke. Nazım ve Mustafa’nın iş birliği güzeldi. Erhan’ın öleceğini düşünmemiştim. Erhan Hannah’ı sonunda terk etti. :A
8/10

2x8

Kafamın çok karıştığı ama çok da beğendiğim bir bölüm oldu. Hem geçen sezon bıraktığımız yerden devam ettik hem de bu sezonun olaylarını izledik. Kesinlikle geçen sezonki Erhan çok daha iyiymiş.

Elif de hamile çıktı. Atiye doğurdu. Elif ve Melek’in aniden Urfa’ya gelmesi çok saçmaydı. Belki küçük detaylar ama İstanbul ve Urfa arası o kadar yakın değil. :A

Eski Erhan ve Atiye geçitte buluştular ama kavuşamadılar. Neler olacak çok merak ediyorum gerçekten.

Bu arada Serap ve Mustafa’nın hikayesi, uyumu bu sezon çok çok iyiydi. Başak Köklükaya ve Civan Canova harikalar...

İlk sezon ilk bölümdeki cenaze sahnesini bu bölümde gördük. O cenazedeki sarışın çocuk Serdar’ın çocukluğu değil miydi? (b) Kafam çok karıştı.

Ve Ozan da ortaya çıktı. Babasının görevini devralmış resmen. :A
9/10

Kısaca sezon genel olarak harikaydı. 8.5 diyorum ve 3.sezonu bekliyorum. :Z

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x7

Sezon finaline bir kala güzel bir bölümdü genel olarak.

Atiye'ye bölüm finalinde çok kızdım. Serdar'ın Hakk'ın rahmetine kavuşmasına izin vermeliydi. :A

Elif'in bu kez (en azından şimdilik) ölmemesine sevindim. Mustafa komiserin askerleriyiz. :Z

8/10

• Beğendim
Reactions: Dosi and mesmeso

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
2×8
Oldukça karışık ve sezon finali olarak beklenti altı kaldı biraz ama yinede iyi bir bölümdü.
Atiye'nin Serdar'ı kurtarmasını gıcık olmuştum ama Hannah görevi tamamladı :A

İlk sezonun ilk sahnesini bu sezonun son sahnesi olarak izledik. Birbirine bağlantılar hoşuma gitti.
3. sezonda bebeğini arayış sahneleri izleriz büyük olasılıkla ama acaba Elif ve Erhan'ın yeni sezonda hayatları nasıl olacak. Atiye ve Erhan ayrıldıktan sonra doğum anını izledik, belki 3. sezonda hamilelik sürecini izleriz veya orası direk öyle geçiştirilmiş oldu.
Gelelim sezonun geneline. İlk sezona göre çok çok iyiydi.
En düşük 8 puan (sadece 1 bölüme) ve en yüksek 9.5 puan veriyorum.
Geçen sezon 8.7 vermişim genele ama şimdiki ile kıyaslarsam 8-8.5 arası olur.

Bu sezona puanım 9.2

Civan Canova daha önce Beren Saat ile Fatmagül'ün Suçu Ne dizisinde oynamıştı ve orda koruyucu karakterde bir avukattı. Bu sezon ordaki karakteri bana fazlasıyla hatırlattı ve bu sezonun en iyi erkek oyuncusuydu. En kötü oyuncu Metin Akdülger'di.

İyi ki Atiye dizisini yazın izledim. Çok keyifliydi bu 2 gün diziyi izleyip yorumlamak :Z