Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Ben de birazdan 4’ü izleyip kalan 4 bölümü yarın izleyeceğim. :A
3. Bölümü tamamladım ama 4. Bölümü izleyemeyeceğim. Yoğun ve yorucu bir günüm oldu. Benden beklenmeyen performans :A haftaya gelseydi dizi, aynı gün bitirirdim :A
Yanlış zamanlama oldu benim adıma :A
Yine çok iyi bir bölümdü :Z

• Güldürdün
Reactions: Özgür

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
2×3

şuana kadar üstüne kata kata ilerlemekte ve ben çok keyif almaktayım gizemler çözüldükçe. Anlatması zor, içine alıyor hikaye seni.
Atiye'nin anne ve babası yine yan yana.
Atiye ilk sezon evlenecekken Erhan onu alıp kaçırmışı düğünden, bu sezonda Atiye Erhan'ı götürür sandım ama olmadı.
Atiye ve Nazım'ın sahnelerini beğendim. Hamile oluşuda ilginç geldi.
Atiye için zaman kaldığı yerden ilerlerken diğerleri bambaşka zamanlarda.
Erhan ne zaman Atiye'ye güvenecek bakalım.
Ozan karakteri berbat. İticiliğe devam :A

Bu arada Atiye'ye o dar eteği giydirmişler ben rahatsız oldum izlerken :A ilk kıyafeti rahattı ve esnekti hareketleri ama o etek ile kısıtlı hareketler ile olmamışlık vardı sahnede.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
2×3

şuana kadar üstüne kata kata ilerlemekte ve ben çok keyif almaktayım gizemler çözüldükçe. Anlatması zor, içine alıyor hikaye seni.
Atiye'nin anne ve babası yine yan yana.
Atiye ilk sezon evlenecekken Erhan onu alıp kaçırmışı düğünden, bu sezonda Atiye Erhan'ı götürür sandım ama olmadı.
Atiye ve Nazım'ın sahnelerini beğendim. Hamile oluşuda ilginç geldi.
Atiye için zaman kaldığı yerden ilerlerken diğerleri bambaşka zamanlarda.
Erhan ne zaman Atiye'ye güvenecek bakalım.
Ozan karakteri berbat. İticiliğe devam :A

Bu arada Atiye'ye o dar eteği giydşiirmişler ben rahatsız oldum izlerken :A ilk kıyafeti rahattı ve esnekti hareketleri ama o etek ile kısıtlı hareketler ile olmamışlık vardı sahnede.
Nasılsa spoileri yanlışlıkla yedim diye baktım ve hayırlara da vesile oldu zira bir cümleden dolayı diziye tam takır devam kararı aldım ertelemeden.. :A :Z

• İlginç
Reactions: Dosi

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2x3

Güzeldi yine tempo biraz arttı, heyecan unsuru gelmeye başladı yine. Beren Saat'i bir önceki bölüm eleştirdim gerçekçiliğe gölge düşürdüğü için ama olumlu tarafı da var şüphesiz. Kendisini izlemek başlı başına bir keyif. :)

Atiye'nin hamile olması beyin yakıcı müthiş bir gelişme oldu. Erhan paralel evrendeki çocuğunun doğumuna kendi evreninde tanıklık edecek kısmetse. :)

Atiye'nin zırt pırt bir yerlerde gördüğü kız kimdi? Keşke olmasa diyeceğim ama ilk sezon dizinin merak, heyecan unsurunun en temel faktörlerinden biriydi o nedenle öyle kabul edeceğiz. :)

Daha çok ve iyi sahnelerde Melisa Şenolsun görmek istiyoruz. :Z Bu kadını üzen Ozanları görmek de istemiyoruz. :A

8 ile biraz kararsız kalsam da:

9/10

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Hayrola hangi cümle?
Dar eteği mini kısa etek olarak mı düşündün acaba? :A
Atiye karakterine dar etek daha çok yakışır sırf onun iyiliğini görebilmek için pek tabi ki, yoksa ben öyle bir insan mıyım aşk olsun.. :eek: :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga and Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
2x3

öncelikle Better Call Saul dizisinden çok özür diliyorum. O daima belli bir kalitenin üstündeydi ama BB ile kıyaslandığı için aramız bozulmuştu. Fakat bu dizi için savaşmaya hazırım hakikat uğruna. :A

Dizide genel olarak şu sırlar dünyası temalı müzikten rahatsız olan tek ben miyim onu merak ediyorum? İnanılmaz iç bayıyor öyle böyle değil. Belki o müzik olmasa daha bir ciddi duracak.

İkinci olarak bu bölümle birlikte şundan emin oldum ki Beren Saat bu role hiç yakışmamış, hiç gitmemiş. Oyunculuğu kötü olduğu için değil, bu karaktere uygun olmadığı için çok yapay durmuş. Cansu’yu oynayan kız eğer Atiye’yi oynasaydı daha güzel olabilirdi.

Ve son olarak, dizideki detayların beyin yakan, muhteşem detaylar olduğunu düşünüyorsanız ve Dark’i izlemediyseniz çok şanslınız. Çünkü Dark’ta bunun çok ötesi çok profesyonel bir şekilde sunuldu. Bunu Dark’ı sevdiğim için yemin ederim söylemiyorum, iki diziyi izlemiş tarafsız birine sorun o da benzer şeyler söyleyecektir. Uyarlama da söz konusu değil, eğer uyarlama olsa ve başarılı olsa zaten baş tacı ederdik diziyi. Sadece.. Rahatsız edici düzeyde taklit göze çarpıyor, abartmıyorum.

Hele o farklı evrende hamilelik mevzusu, evrenler arası çocuk? Neyse Dark spoilerine girmeyelim şimdi. :A

Bu bölümde en dikkat çeken şey yıllar sonra ortaya çıkan baba karakterinin oyunculuğu oldu. Diğer her şey aynı dozda. Kapadokya’yı da konuya eklemeleri olumlu tepki, belki oradan da sahne çekerler de güzel manzaralar görürüz

Neden sürekli yerden yere vurup da diziyi izlemeye devam ettiğim sorulabilir, bunun ilk nedeni tamamını izlememiş olduğum dizi hakkında net bir yorum yapmaya hakkımın olmayacak olması psikolojisi, diğer sebebi ise malum diziden daha ne kadar şey alacaklar merakı.

Bir de dizileri değerlendirirken yerli yabancı ayrımı asla yapmıyorum. Sadece Yerli tv dizilerine göre puanlansa elbette 8-9’luk olur ama o ayrımı ben asla kullanmıyorum, BB’yi, GoT’u, BCS’yi,Şahsiyet’i ve Global tüm dizileri puanladığım ölçekte puan veriyorum o yüzden aslında sırf tepki çekmemek için fazla düşük vermediğimi söyleyebilirim. :A Breaking Bad’in ortalama 8.8 - 9 olduğu ortamda...

Bu arada bu bölümden esas umduğumu bulamadım:T:😡:A @Dosi

5.5

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
2x3

öncelikle Better Call Saul dizisinden çok özür diliyorum. O daima belli bir kalitenin üstündeydi ama BB ile kıyaslandığı için aramız bozulmuştu. Fakat bu dizi için savaşmaya hazırım hakikat uğruna. :A

Dizide genel olarak şu sırlar dünyası temalı müzikten rahatsız olan tek ben miyim onu merak ediyorum? İnanılmaz iç bayıyor öyle böyle değil. Belki o müzik olmasa daha bir ciddi duracak.

İkinci olarak bu bölümle birlikte şundan emin oldum ki Beren Saat bu role hiç yakışmamış, hiç gitmemiş. Oyunculuğu kötü olduğu için değil, bu karaktere uygun olmadığı için çok yapay durmuş. Cansu’yu oynayan kız eğer Atiye’yi oynasaydı daha güzel olabilirdi.

Ve son olarak, dizideki detayların beyin yakan, muhteşem detaylar olduğunu düşünüyorsanız ve Dark’i izlemediyseniz çok şanslınız. Çünkü Dark’ta bunun çok ötesi çok profesyonel bir şekilde sunuldu. Bunu Dark’ı sevdiğim için yemin ederim söylemiyorum, iki diziyi izlemiş tarafsız birine sorun o da benzer şeyler söyleyecektir. Uyarlama da söz konusu değil, eğer uyarlama olsa ve başarılı olsa zaten baş tacı ederdik diziyi. Sadece.. Rahatsız edici düzeyde taklit göze çarpıyor, abartmıyorum.

Hele o farklı evrende hamilelik mevzusu, evrenler arası çocuk? Neyse Dark spoilerine girmeyelim şimdi. :A

Bu bölümde en dikkat çeken şey yıllar sonra ortaya çıkan baba karakterinin oyunculuğu oldu. Diğer her şey aynı dozda. Kapadokya’yı da konuya eklemeleri olumlu tepki, belki oradan da sahne çekerler de güzel manzaralar görürüz

Neden sürekli yerden yere vurup da diziyi izlemeye devam ettiğim sorulabilir, bunun ilk nedeni tamamını izlememiş olduğum dizi hakkında net bir yorum yapmaya hakkımın olmayacak olması psikolojisi, diğer sebebi ise malum diziden daha ne kadar şey alacaklar merakı.

Bir de dizileri değerlendirirken yerli yabancı ayrımı asla yapmıyorum. Sadece Yerli tv dizilerine göre puanlansa elbette 8-9’luk olur ama o ayrımı ben asla kullanmıyorum, BB’yi, GoT’u, BCS’yi,Şahsiyet’i ve Global tüm dizileri puanladığım ölçekte puan veriyorum o yüzden aslında sırf tepki çekmemek için fazla düşük vermediğimi söyleyebilirim. :A Breaking Bad’in ortalama 8.8 - 9 olduğu ortamda...

Bu arada bu bölümden esas umduğumu bulamadım:T:😡:A @Dosi

5.5
Zevkler ve renkler tartışılmaz derler. Kıyaslamalı gitmenı doğru bulmuyorum. Ozaman ben de ikisini izlerken aldığım keyif seyrini kıyaslayayım.
Dark beni sarmadı ve zar zor 6 bölüm tamamladım ama Atiye daha ilk sezon ilk bölüm ilk sahnede o ormanda koşma ve cenaze sahnesinde ilgimi çekti ve üst üste heyecanla bir sonraki bölüme geçtim
Atiye benim izlediğim ilk yerli internet dizisi ve beni anında kendine bağladı. Şuan izlediğim tüm yerli dizilerde ilk sıralarda.
Bu sezon ise şimdilik üstüne kata kata devam etmekte ve o müziğe gelince, benim hoşuma gidiyor, ayrı bir hava katıyor.

Bu arada sen BCS izlerken BB kıyaslaması yaptığın için diziden seyir keyfi alamayarak 1-0 yenik olarak başladın.
Ben Dark'a yine şans verme durumunda biraz yumuşarken senin bu tavırların soğutuyor beni :A :A
Ve
umduğun neydi daha tam anlamadım? :A etek?:A

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
2x4’ü gece izlemiştim ama yorumu yazamadım gözümü açacak halde değildim. :F

Atiye ve Serap’ın tekkedeki sahneleri çok güzeldi. Geçen sene Erhan’ın Atiye’ye söylediği Şems’in sözünü bu sefer Atiye Erhan’a söyledi. O ne güzel gülüştür Beren Saat... :bhr: Erhan Atiye’ye inanmaya başladı Ürgüp’e doğru yola çıktılar. :Z Güzel bölümdü.

8/10

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
2x5
Çok güzel bölümdü.

Zühre yine öldü. :( Hem de pis Hannah yüzünden.ss Demek ki evrenler, olasılıklar farklı olsa bile Zühre Atiye’ye bir şeyleri söyleyip ölecek her türlü. :A

Hannah karakteri bir bana mı gereksiz geliyor ya. Hikaye’nin kötüleri bana hiç inandırıcı ve gerçekçi gelmiyor.

Ben Melek’in intihar ettiğini unutmuştum. Serdar’a “Hep aynı kabusu görüyorum, intihar ettiğimi görüyorum” dediğinde flashback olmasaydı unutmuştum. :F Son sahne çok güzeldi. O görüntüler, Atiye’nin kızıyla konuşması, “Baban bizi hatırlamaya mecbur” demesi çok güzeldi.

9/10

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Haklısın, BCS'ye bile çok nadir 7'in üstünde puan gönlümden koptu fakat Atiye'yi izledikçe vicdan azabı çekmeye başladım şimdi. :A

Şaka bir yana BCS'ye ayıp ettik zaten uzun süredir aklımdaydı. Son sezonuna 7.5 vermeliydim en kötü... :A
Zevkler ve renkler tartışılmaz derler. Kıyaslamalı gitmenı doğru bulmuyorum. Ozaman ben de ikisini izlerken aldığım keyif seyrini kıyaslayayım.
Dark beni sarmadı ve zar zor 6 bölüm tamamladım ama Atiye daha ilk sezon ilk bölüm ilk sahnede o ormanda koşma ve cenaze sahnesinde ilgimi çekti ve üst üste heyecanla bir sonraki bölüme geçtim
Atiye benim izlediğim ilk yerli internet dizisi ve beni anında kendine bağladı. Şuan izlediğim tüm yerli dizilerde ilk sıralarda.
Bu sezon ise şimdilik üstüne kata kata devam etmekte ve o müziğe gelince, benim hoşuma gidiyor, ayrı bir hava katıyor.

Bu arada sen BCS izlerken BB kıyaslaması yaptığın için diziden seyir keyfi alamayarak 1-0 yenik olarak başladın.
Ben Dark'a yine şans verme durumunda biraz yumuşarken senin bu tavırların soğutuyor beni :A :A
Ve
umduğun neydi daha tam anlamadım? :A etek?:A

Ortağım (@Dosi) gerekenleri tam olarak söylemiş, kendisine teşekkürlerimi sunuyorum. :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
2x4

Öncelikle bir önceki bölüm Beren Saat hakkında söylediğim aslında oyunculuğu kötü değil, karaktere uyum sağlayamamış sözümü geri alıyorum. Zira apaçık bir şekilde kötü, eğreti ve başarısız oyunculuk bu. Linç yiyecek olsam bile bu doğru bildiğimi savunacağım çünkü Allah aşkına göz var nizam var; ortada oyunculuk namına hiçbir şey yok Beren Saat adına.

Melisa Şenolsun > Beren Saat. Seni savunacağız Melisa... Keşke başrol sen olaydın.

Bu bölümde her zamanki gibi mistisizm, spiritüelizm yaratmaya çalışma çabalarını izledik. Ama bir şeyler, nasıl desem sanki gerçekten eksik ve o eksik parçalar diziyi dünya standartlarına taşıyamıyor.

Bu arada sürekli Dark diyorum ama bu dizinin konusu kanser olduğunu öğrenen kimya öğretmeninin öğrencisiyle uyuşturucu işine girmesi olsaydı da sürekli BB’nin adı geçerdi. Tamam o derece benzerlik yok ama baya baya da var. Bu bölümde de Adam ve Eva’ya göz kırpıldı siz ikiniz ve çocuk yeni dünyanın umudu olacak diye. Ciddi ciddi bir Sic Mundus Creatus Est tadında bir tarikat da bekliyorum diziden.

Bu arada Serdar’ın PC’de konuştuğu o gizemli şahıs kimdi ilk sezondan hatırlayamadım? Fakat bana Halka dizisini anımsattı, onda da böyle bir mevzu vardı?

خمسه و نصف

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
2x6
5 kadar olmasa da yine güzel bölümdü. Dizi gizemini sürdürüyor. :Z
Atiye ve Mustafa’nın sahneleri çok güzeldi. Mustafa’nın Atiye’yi yakalayıp sonra da serbest bırakması. Ve Mustafa’nın bu kararında Melek’in etkisinin olması güzeldi. :Z Senan Kara harika oynuyor özellikle son sahnede çok iyiydi.

Selen Öztürk de dizide göründü. Bizim geçen sezonki yıldızlı kızı yani Atiye’nin teyzesini canlandırıyor. :A Bu arada Atiye ve Erhan’a Havva ile Adem benzetmesi yapılıyordu Twitter’da. Bu bölümdeki sahneyle anladım. Ama kafam çok karıştı.

Ozan’a üzüldüm ama niyeyse öldüğünü düşünmüyorum. Cansu’nun Elif olarak devam etmesi gibi bir şey olur mu acaba. :A

Bu arada Urfa’daki kadınlardan biri Aşk-ı Memnu’daki Nesrin’di. :F Eskiden Bihter hanım derdi şimdi Bacım diyor. :F

Hannah’ın gerçek yüzünün ortaya çıkmasına sevindim. Erhan bu sezon çok salak olmuş artık aklı başına gelir umarım.

7.5/10

• Beğendim
Reactions: Dosi and mesmeso

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
2x4

Öncelikle bir önceki bölüm Beren Saat hakkında söylediğim aslında oyunculuğu kötü değil, karaktere uyum sağlayamamış sözümü geri alıyorum. Zira apaçık bir şekilde kötü, eğreti ve başarısız oyunculuk bu. Linç yiyecek olsam bile bu doğru bildiğimi savunacağım çünkü Allah aşkına göz var nizam var; ortada oyunculuk namına hiçbir şey yok Beren Saat adına.

Melisa Şenolsun > Beren Saat. Seni savunacağız Melisa... Keşke başrol sen olaydın.

Bu bölümde her zamanki gibi mistisizm, spiritüelizm yaratmaya çalışma çabalarını izledik. Ama bir şeyler, nasıl desem sanki gerçekten eksik ve o eksik parçalar diziyi dünya standartlarına taşıyamıyor.

Bu arada sürekli Dark diyorum ama bu dizinin konusu kanser olduğunu öğrenen kimya öğretmeninin öğrencisiyle uyuşturucu işine girmesi olsaydı da sürekli BB’nin adı geçerdi. Tamam o derece benzerlik yok ama baya baya da var. Bu bölümde de Adam ve Eva’ya göz kırpıldı siz ikiniz ve çocuk yeni dünyanın umudu olacak diye. Ciddi ciddi bir Sic Mundus Creatus Est tadında bir tarikat da bekliyorum diziden.

Bu arada Serdar’ın PC’de konuştuğu o gizemli şahıs kimdi ilk sezondan hatırlayamadım? Fakat bana Halka dizisini anımsattı, onda da böyle bir mevzu vardı?

خمسه و نصف
PC'deki isim hâlâ belirsiz. Muhtemelen gelecek sezon öğreniriz.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
PC'deki isim hâlâ belirsiz. Muhtemelen gelecek sezon öğreniriz.
Kalan bölümlerde öğrenemeyeceğize yönelik spoiler oldu ama çok da önemli bir detay sayılmaz dizinin geneli adına. :A Gelecek sezon final sezonu olur umarım, bari hiç değilse tadında bıraksalar bu seviyedeyken bile...

• Güldürdün
Reactions: mesmeso

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
2×4
Bu bölümde oldukça iyiydi. Polis ayrı, Hannah ayrı Atiye'nin peşine düştüler. Erhan ve Atiye işbirliği başlamış oldu. Erhan'ın babası bu bölüm yoktu, eksikliği hissedildi.
Atiye'nin annesi nereye gitti acaba.
Ozan'a ne olduğu şimdilik muamma.

Atiye'ye ne biçim etek seçiyorlar. Yakışmamış bu da :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
2x4

خمسه و نصف
Halka'yı fazla izlememişsin belli, soru işaretinden belli 😏
İşin gücün kıyaslama, yine Dark Dark Dark :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski