5. Aserat TV Ödülleri (2018-2019) | Aserat'tan Sezonun En İyileri - Part I

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
5. ASERAT TV ÖDÜLLERİ.jpg

Önceki Kazananlar: 2015 | 2016 | 2017 | 2018

Ve sonunda beklenen an geldi! Bir forum geleneği haline gelen 'Aserat'tan Sezonun En İyileri' yazı serisi bu sene 5. kez sizlerle buluşuyor. İlk bölümde dram kategorilerinde, ikinci bölümünde komedi kategorilerinde ve son bölümünde ise senaryo, yönetmen, genç oyuncu, konuk oyuncu, toplu performans, çift, jenerik gibi kategorilerde 2018-2019 sezonunun en iyi isimleriyle önümüzdeki üç gün boyunca karşınızda olacağım. Bir Aile Hikayesi'nin 12, Jet Sosyete ve Kuzgun'un 10, Avlu'nun ise 8 adaylıkla başı çektiğini belirttikten sonra başlayalım.

EN İYİ DİZİ (DRAM)
D72qDF-VUAEbiWk.jpg

Adaylar:
  • Avlu | Star TV
  • Bir Aile Hikayesi | FOX
  • Bozkır | BluTV
  • Kuzgun | Star TV
Başladığı dönem ilk bölümünü izlesem de ağır geldiği için devam edemediğim Avlu'ya geç de olsa başladım ve her an 'niye zamanında izleyemedim' diye bol bol hayıflandım. Türkiye gibi bir ülkeye duvar halısı ve bağlamayla temsil edilen hapishanelerin aksini taşımasına rağmen bir an bile yabancılık yaratmaması ve odağına güçlü kadınları koymasıyla bile takdiri hak ederken bir yapım olmasının yanında muhteşem kadrosu, sürekli senarist değiştirmesine rağmen pek tavsamayan senaryosu, stilize dünyası ve daha nicesiyle şimdiden Türk televizyonlarının yüz akı işlerinden biri oldu desem hiç de abartmış olmam. Tüm zayıflıklarına ve dışlanmışlıklarına rağmen "gerçekten" güçlü durabilen kadınların hikayesini izlemek büyük bir şans. Şimdi tek dileğimiz, Netflix veya başka bir platformda nispeten özgür bir şekilde devam etmesi ve AzDen'in özgürlğe kavuştuğu anları doyasıyla izleyebilmek.

KAZANAN: Avlu / İkinci: Bir Aile Hikayesi
  • 2018: Ufak Tefek Cinayetler | Star TV
  • 2017: Vatanım Sensin | Kanal D
  • 2016: Hayat Şarkısı | Kanal D
  • 2015: Poyraz Karayel | Kanal D

EN İYİ ERKEK OYUNCU (DRAM)
69051

Adaylar:
  • Barış Arduç | Kuzgun
  • Celil Nalçakan | Bir Aile Hikayesi
  • Ekin Koç | Bozkır
  • Yiğit Özşener | Bozkır
Bazı mantık hataları ve yer yer düşen temposuna rağmen Bozkır'ı ayağı kaldıran şeylerden biri de Ekin Koç ve Yiğit Özşener'in başarılı performanslarıydı. Hem ikili sahnelerinde, hem de ayrı olarak diziye çok şey kattıklarını inkar edemeyiz. Tabii bana göre Ekin Koç'un performansı biraz daha önde. Nuri Pamir olarak bir yandan mizah yükünü sırtlanırken diğer yandan da kolay kolay unutulmayacak bir karakter hediye etti polisiye türüne. Doğal ve izleyiciyi kolayca içine alan performansıyla da adeta dizinin yıldızı oldu. Zaten yaşının en iyi oyuncularından biri olduğunu önceki yapımlarından da biliyoruz. Ancak çok yakın zamanlarda gösterimlerine başlayan Bozkır ve Şampiyon'la tekrar gördük ki, bu adamın kolay kolay durmaya ve her seferinde öncekini unutturacak şekilde karşımıza çıkmayı bırakmaya niyeti yok.

KAZANAN: Ekin Koç / İkinci: Yiğit Özşener
  • 2018: Haluk Bilginer | Şahsiyet
  • 2017: Halit Ergenç | Vatanım Sensin
  • 2015-2016: İlker Kaleli | Poyraz Karayel

EN İYİ KADIN OYUNCU (DRAM)
avlu-16.jpg

Adaylar:
  • Aslıhan Gürbüz | Ufak Tefek Cinayetler
  • Burcu Biricik | Kuzgun
  • Demet Evgar | Avlu
  • Songül Öden | Bir Aile Hikayesi
  • Zerrin Tekindor | Şahin Tepesi
1 Erkek 1 Kadın, Vatanım Sensin, Aile Arasında, Sofra Sırları derken kendisine daha ne kadar aşık olabiliriz diye meraklara gark ettiren Demet Evgar'ın çıtayı yükseltmesi uzun sürmedi. Özellikle ilk sezonda kızını kaybettiği sahnelerde adeta oyunculuğun tüm kurallarını baştan yazmasının yanı sıra bu sezonda da Deniz'in sivrisinekler için tütsü yakan bir kadından azılı bir katile dönüşme sürecini öyle bir ustalıkla yansıttı ki kayıtsız kalmamak mümkün değildi. Bir de bunu göze sokmadan, öyle bir doğallık içinde yaptı ve en ufak sahnelere bile öyle detaylar sığdırdı ki adeta Demet'i unuttuk, Deniz'le bir olduk. Açıkçası kendisini övmek için daha ne diyebilirim bilmiyorum. Zaten sezon boyunca adeta kadın oyuncu ödüllerine demir atması da kelimelere yer olmadığını gösteriyor. O zaman geleneği bozmadan bu muhteşemliği taçlandırıyoruz.

KAZANAN: Demet Evgar / İkinci: Burcu Biricik
  • 2018: Aslıhan Gürbüz | Ufak Tefek Cinayetler
  • 2017: Burçin Terzioğlu | Poyraz Karayel
  • 2016: Burcu Biricik | Hayat Şarkısı
  • 2015: Özlem Yılmaz | Kara Ekmek

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU (DRAM)
69053

Adaylar:

• Ali Seçkiner Alıcı | Bir Aile Hikayesi
  • Okan Yalabık | Hakan: Muhafız
  • Olgun Toker | Bir Aile Hikayesi
  • Settar Tanrıöğen | Kuzgun
Bir Aile Hikayesi'nin en büyük kazanımlarından biri de kuşkusuz Ali Seçkiner Alıcı'nın muhteşem performansıydı. Kendisi son dönemde Şahsiyet ve Şampiyon gibi popüler yapımlardaki performanslarıyla radarımıza girmişti ancak Şakir adeta hayatının rolü oldu desek yeridir. İlk bölümden itibaren gösterdiği usta işi performansla neden bu kadar zamandır kendisini keşfedemediğimizi akıllarda soru işareti olarak bıraktı. Çocuğunu terk eden kötü kalpli baba klişesine böylesine sevgi dolu bir karakterle meydan okunurken deneyimli oyuncu da Şakir'in her mahçubiyetinde, her pişmanlığında, her özleminde, her mutluluğunda, içten içe çektiği her acıda gittikçe devleşerek dizinin demirbaşı oldu. Umarım o sezon finalinden sonra senaristler orijinal diziye uymaz da kendisine erkenden veda etmeyiz.

KAZANAN: Ali Seçkiner Alıcı / İkinci: Olgun Toker
  • 2018: Levent Can | Vatanım Sensin
  • 2017: Timuçin Esen | Bodrum Masalı
  • 2016: Onur Saylak | Hatırla Gönül
  • 2015: Ekin Koç | Benim Adım Gültepe

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU (DRAM)
EJ1ltobX0AACbpz

Adaylar:
  • Ceren Moray | Avlu
  • Elçin Afacan | Bir Aile Hikayesi
  • Hatice Aslan | Kuzgun
  • Nergis Öztürk | Avlu
Avlu'nun kadın oyuncu kadrosunun ne kadar iyi olduğundan tekrar bahsetmeye gerek yok. Fakat bu sezon Zerrin'in gelişiyle eksik parça tamamlandı desem yeri. Kudret gittikçe kendi kendisinin parodisine dönüşmeye başlarken Zerrin soğukkanlılığı, nobranlığı ve gelgitli ruh haliyle adeta Avlu'ya aradığı taze kanı getirdi. Tabii bunda tebrik edilecek tek bir kişi var, o da etkileyicilik ve gülünçlük arasındaki o ince çizgiyi asla geçmeyen performansıyla Nergis Öztürk. Yıllardır çeşitli projelerde birbirinden farklı kimliklerle izlediğimiz bir isim olsa da Zerrin'le hem çok ters bir köşe bir rolün altından eşsiz bir başarıyla kalktı, hem de son zamanların en etkileyici kötülerinden birini ortaya çıkardı. Kendisi de bunun farkında olsa gerek, özellikle sezonun son bölümlerinde vitesi iyice yükselterek ödüle adını altın harflerle yazdırdı.

KAZANAN: Nergis Öztürk / İkinci: Hatice Aslan
  • 2018: Ceren Moray | Avlu
  • 2017: Neslihan Yeldan | Arkadaşlar İyidir
  • 2016: Emel Çölgeçen | Poyraz Karayel
  • 2015: Ebru Özkan | Paramparça

YARIN -> Komedi kategorileri (En İyi Dizi, Erkek-Kadın Oyuncu, Yardımcı Erkek-Yardımcı Kadın Oyuncu)

Son düzenleme:

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
BAH, Ekin Koç ve Ali Seçkiner Alıcı seçimlerin iyi :A Ellerine sağlık :bhr:

Komediyi yayınlamasan da olur JS’ye yağdırırsın ödülleri :A @Aserat

• Güldürdün
Reactions: Aserat

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
  • Güldürdün
Reactions: Özgür

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Teşekkürler. :bhr: Onlar iyi de diğerleri kötü mü Kuzgun konusunda övmüştün o kadar. :A Orası belli olmaz bekleyelim görelim. :A

Evet tıpkı bu yorumun gibi. :A
Burcu da Hatice Aslan da çok iyi hatta Hatice Aslan’a da katılıyorum. :A Ama en iyi kadında aday olarak Aslıhan ve Songül’ü görünce böyle yazdım yoksa Burcu da iyi :A

Bu arada iyi hatırlattın gideyim de 3.bölümü izleyeyim :F

• Güldürdün

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Bu yıl sınav senen olduğundan pek dizi izleyememişsin, liste bayağı dar olmuş o nedenle. :A @Aserat

Emeklerine sağlık, Kuzgun & Bir Aile Hikayesi sezonun ikinci yarısı için benim de sürpriz işlerim oldu. Bir Aile Hikayesi daha ağır basıyor tabi, sıcak aile işi olmasının katkısı büyük. En iyi erkek oyuncu ödülünün Barış Arduç'a gitmesini beklerdim, Kuzgun ile çok iyi iş çıkardı kesinlikle. Adam git gide kendini aşıyor. Burcu Biricik de doğru tercih bu adaylar arasında. :X

Yardımcı kadın oyuncu Beste'ye gidebilirmiş, Meryem sultan çok iyi oyuncudur ama Kuzgun'da fazla sahnesi yok maalesef ağlamak dışında... Yardımcı erkek oyuncu da tam içime sinmese de hadi tamam diyelim. :A

• Güldürdün

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Bu yıl sınav senen olduğundan pek dizi izleyememişsin, liste bayağı dar olmuş o nedenle. :A @Aserat

Emeklerine sağlık, Kuzgun & Bir Aile Hikayesi sezonun ikinci yarısı için benim de sürpriz işlerim oldu. Bir Aile Hikayesi daha ağır basıyor tabi, sıcak aile işi olmasının katkısı büyük. En iyi erkek oyuncu ödülünün Barış Arduç'a gitmesini beklerdim, Kuzgun ile çok iyi iş çıkardı kesinlikle. Adam git gide kendini aşıyor. Burcu Biricik de doğru tercih bu adaylar arasında. :X

Yardımcı kadın oyuncu Beste'ye gidebilirmiş, Meryem sultan çok iyi oyuncudur ama Kuzgun'da fazla sahnesi yok maalesef ağlamak dışında... Yardımcı erkek oyuncu da tam içime sinmese de hadi tamam diyelim. :A
Yoo aslında sınav senesi olmasa bile ilgimi çeken fazla dizi yoktu. Yoksa ilgimi çekenleri şartlar ne kadar zor olursa olsun izlemekten çekinmiyorum. Yani yine az çok böyle olurdu herhalde. :A

İçime sinmese de ne be adam dizinin en iyisi. :bağır:
Burcu da Hatice Aslan da çok iyi hatta Hatice Aslan’a da katılıyorum. :A Ama en iyi kadında aday olarak Aslıhan ve Songül’ü görünce böyle yazdım yoksa Burcu da iyi :A

Bu arada iyi hatırlattın gideyim de 3.bölümü izleyeyim :F
İsabet olur. :A

• Güldürdün
Reactions: Yiğitt and Özgür

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Yoo aslında sınav senesi olmasa bile ilgimi çeken fazla dizi yoktu. Yoksa ilgimi çekenleri şartlar ne kadar zor olursa olsun izlemekten çekinmiyorum. Yani yine az çok böyle olurdu herhalde. :A

İçime sinmese de ne be adam dizinin en iyisi. :bağır:

İsabet olur. :A
Bana fazla iyimser kurulmuş bir karakter geliyor, oyunculuğu iyi evet ama karakter olarak aşırı iyimser, Polyana karakterleri itici bulduğum gerçeği de var...

• Güldürdün