Aserat ile Forumun İçinden - 1. Bölüm / YILBAŞI ÖZEL | Konuk: Çiğdem-

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,936
Puanı
1,061
istanbulbg-01.jpg

Uzun zamandır büyük bir merakla beklenen "Aserat54 ile Forumun İçinden" sonunda başlıyor! İlk bölüm konuğumuz, forum arasında "Parlakçı" lakabıyla anılan, eğlenceli kişiliğiyle öne çıkan ve dün forumdaki 1. yılını kutlayan başarı üye @Çiğdem-.

1- Merhabalar @Çiğdem-, bize biraz kendinden bahseder misin?
Beni tanımayan kalmadı galiba, içimi dışımı, huyumu suyumu, hatta fiziğimi bile herkes biliyor artık. :kiki::kiki:Ama kısaca ben Çiğdem Sönmez. 23 yaşındayım, Giresunluyum.

2- Peki foruma nasıl üye oldun?
Ben Vadi forumunda takılan birisiydim, ama aramızda tatsızlık çıktı ve Vadi forumlarına noktayı koydum. Sonra bu forumu gördüm. Google'da bir şey ararken tesadüfen gördüm. Genel olarak da ilk forumum burası. Topladım bavulumu, çantamı; taşındım buraya. :F

3- Peki en beğendiğin ve beğenmediğin özelliklerin hangisi?
En beğendiğim özelliklerim samimi, sempatik, güler yüzlü, neşeli, aşırı sıcak kanlı oluşum. Zaten sadece ben değil, beni tanıyan herkes bu özelliklerimle anıyor beni. :-)
En beğenmediğim özelliklerim de neşeli olduğum kadar da aşırı duygusalım. Gerçi duygusal olmayan kadın yoktur sanırım, ama bazen çok yersiz duygusala bağlanabiliyorum. Kafaya bir şeyi takarsam hemen atlatamıyorum, o hoşuma gitmiyor. Çünkü bana neşeli olmak yakışıyor. Çevrem de öyle görmek istiyor beni. :-)

4- Peki bu başarını neye borçlusun? Sence kısa sürede niye bu kadar sevilmiş olabilirsin?
Çünkü ben bazı kızlar gibi rol yapmıyorum, gayet dürüst, içten ve doğalım. Olduğum gibi yansıtıyorum kendimi. Foruma ilk geldiğim gün hemen üyelerle sohbete başladık. Hemen ilk gün uyum sağladım gelir gelmez, bu yüzden seviliyorum bence. :-)

5- Daha önce hiçbir foruma üye oldun mu? Olduysan hangi görev(ler)de bulundun?
Ben Vadi forumlarında bulundum ve görev aldım, genelde yönetici kadrosundaydım. Ama Vadi forumlarında şöyle bir şey var; Moderatör ve Süper Mod haricinde yönetici kadrosu oluyor. Yani yönetici rütbesi alıyorsun, forumu birlikte yönetiyoruz. Admin'den sonra en yetkili oluyorduk 3-4 kişi. :-)

Kısa bir tanıma turunun ardından "Forumun İçinden" bölümüne geçiyoruz.

6- Forumun en çok nesini seviyor ve sevmiyorsun?
Kesinlikle yabancı diziler kısmını. Yani Dizimag kaldırıldıktan sonra dizi sohbeti yapamıyorduk. Ama bu forumda her yabancı dizinin fanı var. Sezon boyunca yorum yapabiliyoruz, ayrıca Türk dizilerini de canlı yorumluyoruz. :-)
Üyelerle uğraşılmasını ve çamur atılmasını ise sevmiyorum. Hepimiz sadece kendimize ve kendi işimize bakalım, güzel güzel geçinelim, zor mu o kadar? :-)
Ayrıca aşırı fanlık iyi bir şey değil. Bazı oyunculara Allah'a tapar gibi tapıyoruz. Anamızı, babamızı bu kadar koruyor muyuz acaba? Ölçülü olmakta fayda var, abartmayalım lütfen. :bhr:

7- Sence sen üye olduğundan bu yana forumda neler değişti? "Keşke şu şöyle olsaydı" dediğin bir nokta var mı?
Ben üye olduktan sonra genelde her geldiğim foruma eleştiriyi getiren birisiyim. Artık bazı üyeler tapmak yerine eleştirme yapmayı da başladılar. Bence buna ben etkili oluyorum bu yönden.
Forumda olmasını istediğim şey ise @OzaN'ın banner'ın sağına soluna dantel asması. :-)

8- Bu arada kadınların forumdaki aktifliğine de çok önem veriyorsun. Bunu bize biraz daha açıklar mısın?
Ben foruma geldiğim zaman bayan üyeler vardı, ama tek aktif bayan bendim. @Nisa, @gizem ak, @Tzira ve şimdi de @SelinÇ gibi yeni kızlar da aktif olmaya başladılar çok şükür. Ama yetmez, benim seviyemde aktiflik istiyorum. Aktif olalım kızlar, yeni yılda erkek üyelere bir tekme atıp forumdan aşağıya gönderelim. Onlar ile ilgili pis planlarım var. :A

9- Forumdan en çok kimlerle tanışmak isterdin?
Çok kişi var, ama gerçekten aklıma gelenleri sayayım şu an: @Nisa, @destere, @xemrexxx, @Harunnn60, @cookies, @gözlemci, @pompy, @Tzira, @gizem ak, @vadikızı, @sürgünüm, @aserat54, @*YıldırıM*, @ABAY_06, @china_shangai... :-)

10- @Nisa hakkında neler düşünüyorsun?
Net ortamında bu kadar çok kanımın ısındığı bir hemcinsim olmamıştı cidden.:love1:
Foruma geldiği ilk gün hemen kaynaştık. Bunu şuna bağlıyorum, ortak noktamız çok var. İkizim gibi bir şey yani ve bir kez daha söylüyorum, kendisini biraz soğuk bulması haksızlık ettiğini gösteriyor kendisine. Çünkü benim kadar olmasa da bebeğim de gayet sıcakkanlı yoksa bu kadar anlaşamazdık zaten. :kiki:

Kendisiyle bir gün yüz yüze de tanışacağız inşallah. O zaman sadece internet ortamından değil, yakın çevremden de en yakın dostum olabilir. ;) :love1:

Şimdi de kısaca @Nisa'nın @Çiğdem- ile ilgili görüşlerini alıyoruz.
Çiğdem deyince bile tebessüm edesim geliyor. Hayatımda bu kadar pozitif enerjisi yüksek birini daha tanımadım. Dertleşirken bile beni güldürebiliyor. :) Yalnız insanlara "Hayır" demesini öğrenmesi gerekiyor. Kimseyi kırmak istemiyor daha öncede dediğim gibi, ama bir gün kendisi kırıldığında üzülmemesi için bu söylediğimi dikkate alsın. Bebeğim maalesef herkes senin kadar temiz kalpli değil, bazılarının kafasını ezmek gerek. :FBunun dışında birçok düşüncem kendisinin de büyük etkisiyle değişti. :F 'Patates Burunlu' lafına ise aklıma geldikçe gülüyorum, canım benim ya. Birgün mutlaka buluşacağız, o günün hayatımın en eğlenceli günü olacağına eminim ve o günü merakla bekliyorum. :) Ayrıca Çiğdem'i üzenin karşısında beni bulacağını da söyleyeyim ve her zaman yanında olduğumu da belirteyim. :)
11- @destere ile ilgili neler düşünüyorsun?
FavoriForumum İtirafları'nda ilk itirafımı destere'ye yapmıştım. "Sapık olmak bir erkeği bu kadar mı sempatik yapar?" demiştim. Gerçi benim yüzümden daha azıttı, pişman oldum. :F

Çok eğlenceli ve komik birisi bence. @xemrexxx le birlikte beni çok güldürüyorlar. @destere Karagöz @xemrexxx Hacivat, @xemrexxx Edi, @destere Büdü. :F
Ama @destere nin bir artısı var. Bazen çok romantik oluyor, cidden çok güzel iltifat ediyor. :-)

Şimdi ise @destere'nin @Çiğdem- ile ilgili görüşlerini alıyoruz.
Gerçek dünyada yan yana bulunduğumuz insanların bile karakterini anlayabilmek mümkün değil, bu yüzden sanal alemde her ne kadar karakter tahlili zor olsa da yinede bir iki çift laf yuvarlayalım. :)
Çiğdem güzel ve özel bir arkadaşımız, forumun neşe kaynağı. Hoşgörü çıtası çok yüksek. Ne kadar yüklenirsek yüklenelim, bir türlü kızdırmayı başaramıyoruz. Sonunda çırılçıplak soyunup peşinden koşturacağım, bakalım bu sefer sinirlendirmeyi başarabilecek miyim? :)

Bazı insanların sağı solu belli olmaz. Bir gün bakarsın çok neşelidir, üç beş saat sonra somurtarak çevresinde sataşacak herhangi bir şahıs arar. Çiğdem'de ise belli bir standart var. Her daim neşeli, her daim mutlu kız. Mesajlarını gördükçe moralimiz düzeliyor. Umarım sonsuza kadar neşesini yitirmez. :)
Unutmadan ben onun tüm güzel kızlardan nefret ettiğini sanıyordum, güzel kızları kendisine rakip görüyordu, kıskançlık damarı kabarıyordu. :) ama bazı kızları da canı pahasına korumayı göz önüne alabiliyormuş. :) Birkaç gün önce Avril Lavigne için canını dişine takarak yaptığı savunması muhteşemdi.:) sonunda Avril'i yem etmedi, ısrarını takdir ettim. :)
12- @xemrexxx ile ilgili neler düşünüyorsun?
@Yiğitt'in sohbet programında da söylemiştim. Bu kadar sinir, sevimsiz bir çocuk daha olamaz galiba. :FKadınlarla konuşmayı bilmiyor, aşırı kaba,. Bunun sevgilisi olacak, "kıza acırım" diyeceğim, ama kim bunu kendisine sevgili yapar acaba? :F Bir de bana kadın olarak çok konuştuğumu söylerler, ama bu çocuğun çenesi pancar motoru gibi. :F İyi bir şey olarak, yine seviliyorsun Emre'ciğim. ;) Bu kadar itiraf çok bile çünkü. :A

Şimdi ise @xemrexxx'in @Çiğdem- ile ilgili düşüncelerini alıyoruz.
Hep bu çirkini soruyorlar, ne varsa bunda? :F
Şimdi iyi özelliklerini sayalım, Vadi izlemesine rağmen bozulmamış biri. Her şakaya hoşgörü ile yaklaşmaya çalışıyor. "ayol" kelimesi konuşmalarına samimiyet katıyor. Parlakçı ama @destere gibi abartmıyor, milltin çıplak noktalatını araştırmıyor. :F

Kötü yanlarına gelince; çok kıskanç, dişi sineği bile kıskanıyor. :F Kaliteli diziden anlamıyor, baklava gördü mü atılıyor. Bazen saftirik olabiliyor. :F En önemlisi evde kalmış, o yüzden forumda çok zaman harcıyor. :D

Neyse, uzun lafın sopası iyi yanları da var, kötü yanları da var, ama biz onu böyle kabul ettik. Umarım uzun süre forumda olur. :)
13- @Harunnn60 ile ilgili neler düşünüyorsun?
Çok aşırı konuşmasak da Harun'u da severim tabiki de. ;) Forumun beyefendi çocukları arasına girebilir, ama Harun bence göründüğünden daha zeki. Yani tartışmalara girmiyor fazla, ama bir girse herkes çok çeker bence. :F Tabii bunu iyi anlamda söylüyorum, benimle birlikte forumda kısa sürede sevilen ve çıkış yakalayan bir üyeydi kendisi. 1-2 kişi hariç herkesle arası iyi gibi, benle zaten iyi. ;) The Walking Dead hayranı ve aşırı seviyor. Yabancı dizilerde de tek ortak dimiz sanırım. Ara bitse de bir an önce izlemeye başlasak... :bhr:

Şimdi de @Harunnn60'ın @Çiğdem- ile ilgili görüşlerini alıyoruz.
Çiğdem'in içi dışı birdir. Forumda en iyi arkadaşlarımdan birisi. Foruma ilk geldiği zamanlarda Emre, destere ve benle arkadaşlık kurmuştu ve öylede devam etti. Yalanı yok, özü sözü bir ev kızı. Daha ne isteriz, değil mi ama? :D

Çiğdem'i hep neşeli görüyoruz forumda, gerçek hayatta da böyle oldugunu tahmin ediyorum. :D Babasıyla iyi geçinir. Bir de annesinden yönetimi ele geçirse kendi krallığını kuracak, ama nerede? :D

Bir de şu fantastik anlayışından vazgeçse keşke. :D Bir dizi öneriyorum, başlıyor.
''Canım ben yabancılarda fantastik türü, Türklerde aksiyon izliyorum, o yüzden türümü bozamam. :kiki:'' diyor.
Çok inatçı işte, tek kusuru bu kızın. :D

Bir şeyi 40 kere söylediğin zaman en sonunda olur. Emre kıza "kıskanç" diye diye kız kıskanç oldu çıktı başımıza, hiçbir ünlü bayanı sevmiyor, sevmemekle birlikte yerin dibine de sokuyor. :D

Şaka bir yana Çiğdem forumun olmazsa olmazlarından biri. Forumun bayan kapasitesini geldiği günden beri arttırdı, biraz inceleyin anlarsınız. :D
Şimdi de @Çiğdem-'den foruma göre kendi enlerini kısaca alıyoruz.

En Ciddi Üye: @darksaal :rolleyes:
En Eğlenceli Üye: @destere, @xemrexxx, @pompy :F
En Çok Ortak Noktan Olan Üye: @Nisa :love1:
En Yaratıcı Üye: @destere, @pompy :A
En Sinirli Üye: @Maskeli Fedai :eek:
En Gizemli Üye: @berkann o_O
En Özlenilen Üye: @cookies, @pompy, @ABAY_06, @*YıldırıM* :T

Şimdi ise "TV'ye Dair" bölümüne geçiyoruz.

14- En sevdiğin diziler neler?
Ben Türkiye'de aksiyon, yabancılarda fantastik dışına çıkmayan birisiyim. Türklerden şu an Kurtlar Vadisi Pusu, Karadayı, Kaçak, Kara Para Aşk ve Diriliş: Ertuğrul izliyorum. Yabancılarda ise 20 dizim oluyor. Hepsini saysam olmaz, en sevdiklerimi paylaşayım: Supernatural, The Originals, Arrow, The Flash, The Walking Dead, The Vampire Diaries ve Teen Wolf. :love1:

15- Peki diğer kadınların aksine neden aksiyon-macera vb. dizilerini tercih ediyorsun?
Aslında yabancılarda fantastik tutkunuyum, ergen kız grupları aşırı seviyor o türleri. Ama Türkiye'de aksiyon seviyorum. Karadeniz genlerinden galiba tüfekli, silahlı dizileri seviyoruz gerçekten. :A

16- Peki bir dizi karakteri olmak istesen hangisi olurdun?
Türkiye'den Kurtlar Vadisi'ndeki KGT ekibinden olmak isterdim. :A Yabancılardan ise Supernatural'da Avcı olmak isterdim. :Z

17- Merakla beklediğin bir yapım var mı?
Racon ve Adı Yok dizilerini bekliyorum. Bu yıl Vadi dışında bütün aksiyon dizilerim bitiyor. :T Yeni diziler lazım bana, bu yüzden Racon ve Adı Yok dizileri bana uyuyor. :love1:

Şimdi de kısa bir soru-cevap turuna geçiyoruz.

18- Hangi üye evine hırsız olarak girse korkarsın? Peki ona ne yaparsın?
@destere'den korkarım tabiki de. Onunla aynı ortamda olmak... :eek::A Hem ben bir şey yapmam, o benim iç çamaşır dolabımı çalmaya çalışırken altında kalıp ezilir.:kiki:

19- Issız bir adaya gittiğinde yanına almayacağın 3 şey ne olur?
Çocukluğumuzdan beridir hep yanımıza alacağımızı düşündük, şimdi almayacağımızı düşünmek... (b) Yanımda telefon, laptop ve televizyon götürmem, ıssız adanın da bir anlamı olsun yani. Aylarca uyurum rahat rahat, hem annem de yok. :F

20- Aşağıdakilerden hangisi geçtiğimiz ay bir üst rütbeye yükselen isimlerden biri değildir?
A) @Ahmad
B) @yatutarsa
C) @Bully
D) @berkann
Çiğdem-: D şıkkı, @berkann. :A
aserat54: Maalesef bilemedin. Doğru cevap B şıkkı, yani @yatutarsa olacaktı. :)

21- Sohbetimizi beğendin mi? Bizi okuyan izleyicilerimize son olarak ne söylemek istersin?
Çok keyifli bir sohbet oldu, eline sağlık @aserat54. ;)
İzleyicilere ise şunu demek istiyorum, ben tüm katıldığım programlara 3.hafta konuk olmuşumdur. Ama ilk defa 1.hafta konuk oluyorum yılbaşına özel olarak. :kiki:Forum üyelerini, yani sizleri çok seviyorum. :love1:

Bize ayrılan sürenin sonuna geldik. Programa @Çiğdem-'in en sevdiği şarkı olan "Carry On Wayward Son" ile veda ediyoruz.

Forumumuzun başarılı editörlerinden @sokak sanati'nin konuk olacağı bölüm, 10 Ocak Cumartesi akşamı FavoriForumum'da olacak! Yorumlarınızı bekliyoruz. Hoşçakalın ve mutlu yıllar... :)

Son düzenleme:

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,583
Puanı
1,061
@destere ile pompy i bir tutmuş helal :F yine kendini övmüş ay bir insan bu ka çirkin olamaz:F
destereye romantik demiş amabiz ona köprüyü geçene ka ayıya dayı deriz diye açıklıyoz:F

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
@aserat54 harika olmuş ellerine sağlık gerçekten çok güzel olmuş program

@Çiğdem- düşüncelerin için çok çok teşekkürler :))) dediğim gibi sen forumun neşesisin :)))
Umarim Hep böyle Dost oluruz

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,936
Puanı
1,061
@aserat54 harika olmuş ellerine sağlık gerçekten çok güzel olmuş program

@Çiğdem- düşüncelerin için çok çok teşekkürler :))) dediğim gibi sen forumun neşesisin :)))
Umarim Hep böyle Dost oluruz
Teşekkür ederim, yılbaşı nedeniyle bütün programlar beklediği ilgiyi göremedi nedense, ama iyi başladı bence. Beğendiğine sevindim, gelecek hafta için de yorumlarını beklerim... :)