FK1 As Good as It Gets / Benden Bu Kadar (1997) Film Bilgileri & Yorumları

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
0119822.jpg

Benden Bu Kadar - As Good as It Gets (1997)

Türü: Komedi, Dram, Romantik
Yönetmen: James L. Brooks
Senaryo: Mark Andrus, James L. Brooks

Oyuncular:
Jack Nicholson
Helen Hunt
Greg Kinnear
Cuba Gooding Jr.
Skeet Ulrich

IMDb Sayfası

Oscar Ödülleri (2)

En İyi Erkek Oyuncu
En İyi Kadın Oyuncu

Oscar Adaylıkları (5)

En İyi Film
En İyi Senaryo
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
En İyi Müzik
En İyi Kurgu

Filmin Özeti
Melvin Udall oldukça zor bir insandır. Obsesif kompulsif ve başarılı bir yazar olan Udall, sahip olduğu korkular sebebiyle sokak kapısını dört kez kapamakta, Yahudilerden ve siyahîlerden nefret etmekte ve tüm bu ayrımcı özelliklerini hiçbir şekilde gizlememektedir. Eşcinsel bir komşusu olan Simon’un da hayatını sürdürdüğü Greenwich Village’da yaşamaktadır. Bir gün Simon saldırıya uğrayıp hastaneye kaldırılır. Ona yardım etmek zorunda kalacak olan Melvin’in hayatı bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır. Jack Nicholson ve Helen Hunt’a oyunculuk Oscar’ları kazandıran As Good As It Gets’in yönetmen koltuğunda James L. Brooks oturuyor.

Filmin Fragmanı

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
konusu ilginçmiş

bizim iki film izleme organizasyonu noldu @OzaN

her hafta iki film izliyorduk artık izlenmiyormu bişey ?

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
konusu ilginçmiş

bizim iki film izleme organizasyonu noldu @OzaN

her hafta iki film izliyorduk artık izlenmiyormu bişey ?
Etkinlik devam ediyor ama iki aydı üç aya yaydık. Herkesin sınavları başlayınca, işleri yoğunlaşınca iki film izlemek zorlaştı. Düşündüğümüz kadar kolay değilmiş haftada iki film izlemek. Ama izlemeye devam yani filmleri, sen de izleyebilirsin https://fav10.net/forum/forums/film-bilgileri-yorumları.729/?prefix_id=22 şu filmlerden. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Etkinlik devam ediyor ama iki aydı üç aya yaydık. Herkesin sınavları başlayınca, işleri yoğunlaşınca iki film izlemek zorlaştı. Düşündüğümüz kadar kolay değilmiş haftada iki film izlemek. Ama izlemeye devam yani filmleri, sen de izleyebilirsin https://fav10.net/forum/forums/film-bilgileri-yorumları.729/?prefix_id=22 şu filmlerden. :)
aslında dersler veya zamansızlık bahane biz arayı dizilerle doldurduğumuz için filmlere yer kalmıyor bugün hiç zaman bulamazsam bile en az iki bölüm dizi izleyeceğim misal :) yani niyetle alakalı bişey bence :) filmler uzun ve diğer bölüme geçmek için itici bir güç bir merak uyanmadığı için genelde zaman bulamadığımızı söyleyip işin içinden sıyrılıyoruz :)

kendimden örnek verdim :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
aslında dersler veya zamansızlık bahane biz arayı dizilerle doldurduğumuz için filmlere yer kalmıyor bugün hiç zaman bulamazsam bile en az iki bölüm dizi izleyeceğim misal :) yani niyetle alakalı bişey bence :) filmler uzun ve diğer bölüme geçmek için itici bir güç bir merak uyanmadığı için genelde zaman bulamadığımızı söyleyip işin içinden sıyrılıyoruz :)

kendimden örnek verdim :)
Orası öyle dizi izlemesi daha kolay. İşin olsa bile 50 dakika ara verip işine devam edebilirsin ama filmde aynı şeyi yapsan filmi yarım bırakmış olacaksın ara versen aklın filmde kalacak. Bir de dizide ne beklediğini, ne bulacağını biliyorsun. Filmde neyle karşılaşacağını bilmiyorsun, beğenmeme ihtimalin de var. :) Tabii yine de filmlerin de bir çok artısı var ama işte her zaman izlenemiyor. :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Fragmanı bğenmedim ama konuyu beğendim.Fragman çok bir eşy vaad etmedi bana.:(

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Tekrar bir düşüneyim o zaman.:DYahudilere karşı olan bi,r adam olduğu için direk çekti konu zaten beni.:Z
ilk başta yahudilere düşman olupta hayatın kendisini sürüklediği kaderde bir yahudiyle tanışıp onunla sevişmek zorunda kalan gencin hikaysi gibi duruyor :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Oscar dönemi neredeyse her gün bir film izledikten sonra filmlerde doyuma ulaşmıştım. Oscar sonrası da izlediğim filmlerden "What's Eating Gilbert Grape" dışındakilerin pek de iyi çıkmaması film izlemekten soğutmuştu beni ve iyice dizilere yönelmiştim bir süre. Fakat sanırım etkinlik kapsamında izlediğim bu film, bu düşünceyi kırdı. :)

Nedendir bilmem ama böyle huysuz orta yaş üstü adamların olduğu yapımlar hep hoşuma gitmiştir. Bu film de bu tanıma uyan filmlerin en iyilerinden biriydi belki de. Daha ilk dakikalardan kendine bağladı ve uzun süresine rağmen sıkmadan sonuna kadar akıcı bir şekilde devam etti.

Gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan biri olarak kabul edilen Jack Nicholson yine çok iyi bir performans sergilemiş ve Oscar'ı haketmiş. Filmin en büyük artılarının başında geliyordu. Yine bu filmle Oscar kazanan Helen Hunt da çok başarılıydı. :)

İnsanda farklı duygular uyandıran, sıcak, çok hoş bir filmdi. Belki de o yıl karşısında Titanic olmasaydı en iyi film ödülünü de kazanabilirdi.

Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Özellikle etkinliktekilerin boş geçmemesi gereken bir film. :)

9/10

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Yazın başlangıcını bu filmle yaptım, bugün izledim sonunda. Ama sonuç hüsran oldu.

Film boyunca sıkıldım. Sanırım senaryo istediğim gibi çıkmadı. Üstüne bir de beklediğim o sıcaklık gelmeyince sıkılmaya devam ettim. Film ortalarına doğru benim için zirve yaptı. Ama zirve dediğime bakmayın, filme göre zirveydi.
3'ünün birlikte tatile çıkması ve tatilde yaşananlar.

Aslında pek yorum yapasım da yok. Çünkü filmde hoşuma giden pek yer yok. Belki benim için yanlış zamandı, bilemeyeceğim ama şimdilik beğenmedim.

Bu arada bir replik çok hoşuma gitti. İlgili sayfalardan bakabilirsiniz repliğe. :D

6/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@berkann Brokeback Mountain'in intikamını mı alıyorsun nedir nasıl beğenilmez bu film. :D Ben izleyen herkesin çok beğeneceğini tahmin ediyordum. Belki de Jack Nicholson'ı çok sevdiğimden gereğinden fazla sevmişimdir ama 6 puan epey şaşırttı doğrusu. :):)

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
@berkann Brokeback Mountain'in intikamını mı alıyorsun nedir nasıl beğenilmez bu film. :D Ben izleyen herkesin çok beğeneceğini tahmin ediyordum. Belki de Jack Nicholson'ı çok sevdiğimden gereğinden fazla sevmişimdir ama 6 puan epey şaşırttı doğrusu. :):)
Hayır. :D Daha oradaki mesajını alıntılamadım ben. :( Oradan yazarım. :D

Sen neyi sevdin? :D Ben ona göre sevmediklerimi söyleyim. :D