Arjen Robben

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Dünyanın en iyi 4-5 oyuncusundan biri. Bayern'in Şampiyonlar Ligi finaline kalmasındaki en büyük pay onundur. Bayern gibi nefret ettiğim bir takıma bile sempatiyle bakmama neden olmuştur. (Bundesliga'da hala Bayern'e karşıyım orası ayrı.)
arjen-robben-bayern-13250107-mfbq,templateId=renderScaled,property=Bild,height=349.jpg

Neferet

Emekli
Reaksiyon puanı
17
Puanı
259
Manchester United'ı eleyen,18- kızlarla aşna fişna konumunda oyuncuları olan mal takımın iyi oyuncusu.Bu sezon yaptıkları en iyi şey Van Gaal'in arkasında durmalarıydı.Sonuçlarını herkes de gördü sanıyorum.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2010 Dünya Kupası finali bir kez daha gösterdi ki o, dünyanın en iyilerinden biri. Belki golleri kaçırdı ama o tehlikeyi başka hiçbir oyuncu yaratamazdı.

JezabeL

Emekli
Reaksiyon puanı
2
Puanı
157
Web Sitesi
www.hizlipasbolpres.blogspot.com
Kaçırdığı 2.gol tamamen onun kendi çabasıyla olmasına karşın,Sneijder'in attığı ara pasında bomboş pozisyonu değerlendiremeyerek kupayı elinin tersiyle itti.Hala çok kızgınım kendisine.Ayrıca çok şahsi oynadı.Şahsi oynamak konusunda Sneijder ve Van Persie ile yarıştı diyebiliriz.Andres Iniesta denen adamdanda hiç bu kadar nefret etmemiştim.Bir Barcelona taraftarı olarak saha içinde yaptıkları hiç yakışmadı.Evet,Hollanda belki sert oynadı,De Jong 30'da daha atılmalıydı ama,maç boyunca kendini yerlere atan,Van Bommel'i dirsekleyen -ki aynı şeyi Kaka yaptı,Keita'nın biraz da rolcü yanıyla Kaka oyundan atıldı- ve Heitinga'nın atılmasından sonra van der Wiel hiç bir şey yapmamışken kendini yere atıp sarı kart gösteren bir adam oldu.Hiç beklemezdim şahsen.Benzer pozisyonda Robben,Puyol onu yaka paça düşürmeye çalışırken yıkılmadı ve kaleye kadar gitti.Tamam belki Heitinga Iniesta'yı çekti,ama düştüğü pozisyona bakın,Heitinga çekmeyi bırakmış,Iniesta avantajlı bir pozisyondayken kendini yere atıyor.Robben'e daha fazlası yapılmasına rağmen devam etti.Hakem'in önce avantaja bıraktığını düşündüm düdüğü çalar diye bekledim ama nerdeyse Robben üste sarı kart görüyordu.Son olarak,Hakem ilk yarı İspanya adına,ikinci yarı ve uzatmalar dahil olmak üzere Hollanda adına rezalet bir maç yönetti.Keşke Özbek hakemi verseydiler maça.Bana göre turnuvanın en iyisi oydu.

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
O ilk kaçan pozisyonda Casillas'ın inanılmaz başarısı vardı. Robben yapması gerekeni yaptı ama kaleci çok iyi kapattı ve ayaklarıyla kurtarmayı bildi.
Şahsi oynaması normal bence. Destek veren kimse yoktu ki. Hollanda da top ayağına gelince heyecanlandıran birşeyler yapabilen tek Robben vardı ofans anlamında.
Van Persie yerine iyi bir forvet olsaydı Hollanda daha farklı şeyler yapabilirdi...

JezabeL

Emekli
Reaksiyon puanı
2
Puanı
157
Web Sitesi
Casillas'ın bence tamamen şansıyla yaptığı bir kurtarış oldu orda.Robben gibi tecrübeli ve klas bir futbolcunun orda kaleciyi geçmesi veya aşırtma bir vuruş tercih etmesi daha kazançlı olabilirdi.Van Persie konusunda kesinlikle katılıyorum.Van Persie zaten direk santrafor oynayabilecek bir oyuncu değil.Klaas-Jan Huntelaar hem direk bir forvet oyuncusu,hemde topu tutabilme ve takımını rakip yarı sahada tutabilme özelliğine sahip bir oyuncu.van Marwijk'in yaptığı 3 değişiklikte birbirinden yanlıştı.Kuyt gibi tecrübeli bir futbolcuyu çıkarıp,uluslararası tecrübesi yok denecek kadar az olan Elia'yı oyuna sokması yanlış bu birincisi.van der Vaart gibi savunma yönü kısıtlı bir oyuncuyu oyuna alıp De Jong gibi orta sahanın gediklerini Van Bommel ile mükemmel kapatan bir oyuncu çıkarması ve İspanya'nın oyuna Fabregas'ı alması oyunun kaderini değiştirdi.Son değişikliği ben dahil kimse anlamadı heralde.Kaptanını oyundan çıkardı.Zaten kalmış 20 dakika.Yedikleri golde van Bronckhorst'un yerine giren sol bek ve van der Vaart'ın büyük hatası var.Ama artık olan oldu.Ne desek boş

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Kaptan sakatlandığı için çıkmış spikerin dediğine göre.
Orda Casillas'ı geçemezdi kolay kolay. Önünde adam uzanmış 2 metre nasıl çalımlayacaksın :D Robben çalımlayabilse çalımlardı zaten. Çalımı seven bir oyuncu olduğunu biliyoruz. Aşırtma yapması da zordu çünkü topun kısa düşme ihtimali yüksekti. Kaleyle mesafe epey fazlaydı, kısa düşme ihtimali yüksekti.
Hollanda'da teknik direktörü suçlayamayız. Çünkü çok kısıtlı bir kadro var elinde İspanya'ya bakışta. İspanya'da oyuna girenler Navas, Fabregas, Torres. David Silva gibi isimler ise girmeden bekledi. Hollanda'da o kadro derinliği yoktu maalesef... Ama dediğin gibi Huntelaar denenebilirdi.

JezabeL

Emekli
Reaksiyon puanı
2
Puanı
157
Web Sitesi
Ne olursa olsun Robben çok müsait durumdaydı.Öyle attığı çok goller gördük.Artık heyecanlandımı ne yaptı bilemem.Eljero Elia denen adamın yerine Ryan Babbel girse daha etkili olucağı kesin.van Bronckhorst sakatlanıp çıktıysa ona bişey diyemem.Hollanda'da yıllardır doğru düzgün bir sol bek yok.Bunun eksikliğini fazlasıyla yaşıyolar.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bugün futbolu bıraktığını açıklamış efsane. Aktif oyuncular arasında izlemekten daha çok keyif aldığım bir oyuncu yoktu. :(