Arda Turan Milli Takımı Bıraktı!!

EFE UYSAL

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
26,893
Puanı
1,051
EFE UYSAL yeni bir haber konusu açtı

Arda Turan Milli Takımı Bıraktı!!

1307647_1b0a11c917c85a6fa949d7fcc8e539fd_640x640.jpg

Milli Takımın dünya kupası elemelerinde Kosova ile oynayacağı karşılaşma öncesi uçakta gazeteci Bilal Meşe'ye saldıran Arda Turan, milli takım kadrosundan çıkarıldı. Olayların ardından basının karşısına çıkan Arda, Milli Takım kariyerini sonlandırdığını açıkladı.

Arda Turan, milli takım kafilesini Slovenya'ya taşıyan uçakta, gazeteci Bilal Meşe ile karşı karşıya gelmişti. Milli oyuncu, Meşe'ye hakaret edip, saldırmıştı.

Yaşananların ardından Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst ve Fatih Terim'in de katıldığı bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrası Arda Turan'ın kamptan ayrılmasına karar verildiği öğrenildi.

Arda Turan'ın Flaş açıklamaları:
Arda, "Kendimi kuş gibi hissediyorum. Hayatım boyunca bana söylenenlerin hiç birisini unutmadım. Bana yapılanları hiç unutmadım. 2006'da ıslıklandığım şekli hiç unutmadım. Hayatta bir şey yapıyorsanız bunun bedelini ödersiniz. Ben Milli Takım tişörtü üstümdeyken bir hata yaptım. Ve hocamızla, federasyon başkanımızla konuşup Kosova maçında olmama kararı aldık. Hayatım boyunca hiç iyi futbolcu olmak için uğraşmadım. bu benim mesleğim bunun için çalışıyorum, uğraşıyorum. Ben iyi adam olmak onurlu bir adam olmak için uğraştım. Biz öyle haberler yapmadık şunları çıkartacağız filan, evet o imzaları değiştirmiş başkasının imzasıyla o sayfaları doldurduklarını biliyorum. O yapanların hangisini görürsem aynı tepkiyi verir miyim bilmiyorum. Ama aynı siniri ve aynı tepkiyi göstereceğim. Bugün buraya Türk Milli Takımı'nın her kademesinde hizmet etmiş, ülkesini severek sadece formaya aşık birisi olarak, parayı ve başka bir şeyi düşünmeyerek sahaya çıkmış bir oyuncu olarak konuşuyorum. Ülkemi, bayrağımı çok seviyorum, ülkemin insanlarını çok seviyorum. Her bu sıkıntılar olduğunda istiyorsanız kenara çıkayım diyordum. Çünkü zarar verdiğimi düşünüyordum. Artık zamanın geldiğini düşünüyorum. Bugüne kadar çalıştığım herkese, arkadaşlarıma ve içerde konuştuğum bir çok insana aileme çok teşekkür ederim. Hayatım boyunca ne yaptıysam bedelini ödemeye hazırım. Yine ödeyeceğim ve gereğini yapıyorum ve Milli Takım kariyerimi sonlandırıyorum. İnşallah insanlara iyi futbolculuğumu ve adamlığımı bırakırım. Ne yaptıklarını ne ettiklerini çok iyi biliyorum ve her zaman tepkim aynı olacak."​
Orijinal formatta oku

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Kim ne derse desin Arda gibi bir adamı öyle kolay kolay bırakmazlar. Yakında tekrardan ikna edip kadroya alırlar.

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,495
Puanı
1,061
Yazık be kardeşim ya şunlar yüzünden Arda gibi bir oyuncu Milli Takımı bıraktı. Hepinize yazıklar olsun. Ayrıca Ardanın dün akşam twittera atmış olduğu yazıyı okuyun. Adam bizim anlatmak istediğimiz ama bazılarının inanmadığı gerçekleri yazmış

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Bir insanın bir insana saldırıp, hakaret etmesinin hiç bir haklı gerekçesi olamaz. O zaman bütün futbolcular kendileri hakkında haber yapan gazetecilere saldırsın, hakaret etsin. Böyle bir mantık olamaz. Haber yalan yada yanlış olabilir, çıkar basın açıklaması yaparak yalanlarsın, saldıramazsın, hakaret edemezsin. Arda bu konuda haksızdır. Arda Turan olması, milli takım için önemli bir futbolcu olması, onu haksız olduğu bir durumda haklı çıkarmaz. Önce bunu anlamamız gerek.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Böylelerinin milli takımda işi olmamalı zaten, bugüne kadar milli takıma pek bir şey kattığı da söylenemez. 5-6 yıl sonra Survivor'da iyi bir yarışmacı olur bu kafayla. :)

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Böylesi hem kendi adına hem Milli Takımımız adına hayırlı olmuş. Öfke kontrolü olmayan ve egoist adamların A Milli Takım'da yeri olmamalı.

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,197
Puanı
860
Bir futbolcu bu tarz hataları yapmamalı ayrıca milli bir futbolcuysan bunları yapmamalısın,Arda bu noktaya nasıl geldi anlamak çok zor,bu olayın detayınada bakmak lazım aslında ama yaptıklarıda çok çok yanlış,bunları yapmamalıydı

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Şu adamı savunanları anlamıyorum, yaptığını destekliyorsunuz o zaman?

İyi olmuş zaten Milli takıma ne gibi bir katkısı vardı ki? Kendi kendini bitirdi adam. :)

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Şu adamı savunanları anlamıyorum, yaptığını destekliyorsunuz o zaman?

İyi olmuş zaten Milli takıma ne gibi bir katkısı vardı ki? Kendi kendini bitirdi adam. :)
Gazetecilik adı altında istediklerine istedikleri gibi hakaret edecekler ama sonra bu insanla aynı uçakta üstelik futbolcuların olduğu bir uçakta aynı bölümde yolculuk yapacaklar öyle mi? Yok öyle bir dünya. Arda Turan bu olayda sonuna kadar haklıdır. En kısa zamanda bu hatalarını anlayıp adamı geri çağıracaklar. Ayrıca Arda Turan'ın basın toplantısında söylediklerini hiç kimse eleştiremez. Adam on numara beş yıldız bir açıklama yaptı. Tabi saldırıyı haklı çıkarmıyoruz ama her insanın tepkisi farklıdır.

Bu da adamın malum yazısı,

"HER ŞEY AYAN-BEYAN"

"Fransa'da erken terhis olduk, yeniden iç hatlara dönüş yaptık! Ne var ki, Fransa'da Milli Takım'da yaşanan, 'krizler', 'tartışmalar' ve de 'kavgalar' hâlâ sıcaklığını koruyor, pek de unutulacağa benzemiyor! Olayları yinelemeye gerek yok, her şey ayan-beyan!

Dostlar… Fatih Terim ile Arda Turan'ın arasına 'kara kedi' girmesinin temelinde, ünlü hocanın TRT yayınında söylediği, "Arda, Barcelona'da oynamanın hazzını yaşarken, egosu A Milli Takım'da sürmez" şeklindeki sözlerinin bulunduğunu iddia ediyorlar. Olabilir, lafımız yok.

"TERİM'İN SÖZLERİ KÖTÜ ANLAMDA DEĞİLDİ"

Ne var ki, Terim hoca bu cümleyi kurarken niyetini okuma şansımız olmadığına göre, kötü anlamda kullandığına asla inanmıyoruz. Eğer kötü bir düşüncesi olsa, Arda'yı takıma çağırmazdı. Çağırıyor ve ona kaptanlık bandını veriyorsa Terim art niyetli olabilir mi? Üstelik Arda'yı kaptan yapan da Terim'di…

Artı, insanın olduğu her yerde 'ego' vardır. 'Egom yok' diyenin alnınını karışlarız! Önemli olan, egolarınızı mümkün olduğu kadar asgariye indirmek ve paylaşımcı olmaktır. Aksi takdirde hem kendinize hem de çevrenize zarar verirsiniz!

Hele hele futbolda 'ben' yoktur, 'biz' vardır… Bu spor bireyselden öte, takım oyunudur. Yıldız oyuncuların ve de kaptan olmanın farkını biliyoruz. Onlar saha içinde kenar yönetimin eli-ayağı-gözüdür. Yükleri ağırdır, o sorumluluğu üstlenmek ve taşımak ise bir dizi donanım gerektirir. Diyeceğimiz o ki Arda Turan'ın takım içindeki sıkıntıları, istekleri teknik direktöre taşımasından doğal ne olabilir ki? Ancak o kişiyi bay-pass ederek, yan yollara saparsanız, krizlere de çanak tutarsınız, fitili asıl siz ateşlemiş olursunuz!

"FRANSA'DA HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADIK"

Arda Turan'ın Barcelona'ya transferinde ülke olarak onunla gurur duyduk, oynayacağı günleri adeta iple çektik. Fransa'da ondan ve takım arkadaşlarından çok şeyler bekledik, hayal kırıklığı yaşadık!

Ortada iki maçta 'kötü' futbol varsa ki var, bunun faturasını tek başına Arda'ya kesmenin doğruluğunu savunmak ayıpların en büyüğüdür. Ne kadar yıldız olursanız olun, zaman zaman form düşüklüğü yaşanabilir, robot değiller ki?

"MEĞER NE KADAR YALANMIŞ"

Ne var ki Arda'nın arkadaşlarını toplayıp, "Bu takım yıldızların takımıdır" demesini çok yadırgadık! Yani, Fatih Terim'e olan kırgınlığını-kızgınlığını bu şekilde ifade etmesini asla ona yakıştıramadık! Antalya'da başlayan ve Fransa'da devam eden kamplarda her fırsatta, futbolculara takımın havasını – suyunu sorduk, takımdaşlıklarını sorguladık. Hep, "mükemmel" yanıtını aldık, meğer ne kadar yalanmış, sanalmış!

"PARANIN GÖZÜ KÖR OLSUN"

Ahh şu paranın gözü kör olsun! En iyi dostluklara bile sünger çekebiliyormuş! Yalnız, o ay-yıldızlı formanın parayla-pulla değerinin ölçülemeyeceğini ne çabuk unuttunuz? O formayı giymek için bu ülkede milyonlarca gencin sırada beklediğini, hayal ettiğini biliyor musunuz? Ay-yıldızlı ekip öyle denildiği gibi yıldızların değil, ülkenin takımıdır, hepimizin gurudur, onurudur. Takım olmak da kolay değildir… Eğer, sorunları, krizleri hep birlikte aşabiliyorsanız, takımsınızdır. Oynayanlar, oynamayanlar başarı ve başarısızlıkta sarmaş-dolaş olabiliyorsa takımsınız. Ki bunu da göremedik açıkçası! O zaman ortaya çıkıp, "Biz iyi ekibiz, biz şöyleyiz, böyleyiz" yalanlarına sığınmayacaksınız!

Eyy ahde vefadan uzak olan bazı oyuncular… Sizlere, "Kol kırılır, yen içinde kalır" deyimini hatırlatsak, acaba yanıtınız nasıl olurdu?"

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Gazetecilik adı altında istediklerine istedikleri gibi hakaret edecekler ama sonra bu insanla aynı uçakta üstelik futbolcuların olduğu bir uçakta aynı bölümde yolculuk yapacaklar öyle mi? Yok öyle bir dünya. Arda Turan bu olayda sonuna kadar haklıdır. En kısa zamanda bu hatalarını anlayıp adamı geri çağıracaklar. Ayrıca Arda Turan'ın basın toplantısında söylediklerini hiç kimse eleştiremez. Adam on numara beş yıldız bir açıklama yaptı. Tabi saldırıyı haklı çıkarmıyoruz ama her insanın tepkisi farklıdır.

Bu da adamın malum yazısı,

"HER ŞEY AYAN-BEYAN"

"Fransa'da erken terhis olduk, yeniden iç hatlara dönüş yaptık! Ne var ki, Fransa'da Milli Takım'da yaşanan, 'krizler', 'tartışmalar' ve de 'kavgalar' hâlâ sıcaklığını koruyor, pek de unutulacağa benzemiyor! Olayları yinelemeye gerek yok, her şey ayan-beyan!

Dostlar… Fatih Terim ile Arda Turan'ın arasına 'kara kedi' girmesinin temelinde, ünlü hocanın TRT yayınında söylediği, "Arda, Barcelona'da oynamanın hazzını yaşarken, egosu A Milli Takım'da sürmez" şeklindeki sözlerinin bulunduğunu iddia ediyorlar. Olabilir, lafımız yok.

"TERİM'İN SÖZLERİ KÖTÜ ANLAMDA DEĞİLDİ"

Ne var ki, Terim hoca bu cümleyi kurarken niyetini okuma şansımız olmadığına göre, kötü anlamda kullandığına asla inanmıyoruz. Eğer kötü bir düşüncesi olsa, Arda'yı takıma çağırmazdı. Çağırıyor ve ona kaptanlık bandını veriyorsa Terim art niyetli olabilir mi? Üstelik Arda'yı kaptan yapan da Terim'di…

Artı, insanın olduğu her yerde 'ego' vardır. 'Egom yok' diyenin alnınını karışlarız! Önemli olan, egolarınızı mümkün olduğu kadar asgariye indirmek ve paylaşımcı olmaktır. Aksi takdirde hem kendinize hem de çevrenize zarar verirsiniz!

Hele hele futbolda 'ben' yoktur, 'biz' vardır… Bu spor bireyselden öte, takım oyunudur. Yıldız oyuncuların ve de kaptan olmanın farkını biliyoruz. Onlar saha içinde kenar yönetimin eli-ayağı-gözüdür. Yükleri ağırdır, o sorumluluğu üstlenmek ve taşımak ise bir dizi donanım gerektirir. Diyeceğimiz o ki Arda Turan'ın takım içindeki sıkıntıları, istekleri teknik direktöre taşımasından doğal ne olabilir ki? Ancak o kişiyi bay-pass ederek, yan yollara saparsanız, krizlere de çanak tutarsınız, fitili asıl siz ateşlemiş olursunuz!

"FRANSA'DA HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADIK"

Arda Turan'ın Barcelona'ya transferinde ülke olarak onunla gurur duyduk, oynayacağı günleri adeta iple çektik. Fransa'da ondan ve takım arkadaşlarından çok şeyler bekledik, hayal kırıklığı yaşadık!

Ortada iki maçta 'kötü' futbol varsa ki var, bunun faturasını tek başına Arda'ya kesmenin doğruluğunu savunmak ayıpların en büyüğüdür. Ne kadar yıldız olursanız olun, zaman zaman form düşüklüğü yaşanabilir, robot değiller ki?

"MEĞER NE KADAR YALANMIŞ"

Ne var ki Arda'nın arkadaşlarını toplayıp, "Bu takım yıldızların takımıdır" demesini çok yadırgadık! Yani, Fatih Terim'e olan kırgınlığını-kızgınlığını bu şekilde ifade etmesini asla ona yakıştıramadık! Antalya'da başlayan ve Fransa'da devam eden kamplarda her fırsatta, futbolculara takımın havasını – suyunu sorduk, takımdaşlıklarını sorguladık. Hep, "mükemmel" yanıtını aldık, meğer ne kadar yalanmış, sanalmış!

"PARANIN GÖZÜ KÖR OLSUN"

Ahh şu paranın gözü kör olsun! En iyi dostluklara bile sünger çekebiliyormuş! Yalnız, o ay-yıldızlı formanın parayla-pulla değerinin ölçülemeyeceğini ne çabuk unuttunuz? O formayı giymek için bu ülkede milyonlarca gencin sırada beklediğini, hayal ettiğini biliyor musunuz? Ay-yıldızlı ekip öyle denildiği gibi yıldızların değil, ülkenin takımıdır, hepimizin gurudur, onurudur. Takım olmak da kolay değildir… Eğer, sorunları, krizleri hep birlikte aşabiliyorsanız, takımsınızdır. Oynayanlar, oynamayanlar başarı ve başarısızlıkta sarmaş-dolaş olabiliyorsa takımsınız. Ki bunu da göremedik açıkçası! O zaman ortaya çıkıp, "Biz iyi ekibiz, biz şöyleyiz, böyleyiz" yalanlarına sığınmayacaksınız!

Eyy ahde vefadan uzak olan bazı oyuncular… Sizlere, "Kol kırılır, yen içinde kalır" deyimini hatırlatsak, acaba yanıtınız nasıl olurdu?"
Kesinlikle katılmıyorum haklı olduğunu da düşünmüyorum, şiddeti meşrulaştırmak bu. Arda kim oluyor da bir adamı tekme tokat dövebiliyor? Madem bir hakaret varsa gider mahkemeye verir, sonucunda ya maddi/manevi hak kazanır hatta özür yazısı bile yazdırır. Ülkede kanunlar var, o zaman herkes adam bana hakaret etti deyip kendince adalet sayıp çekip vursun? Zaten medeni bir insan olsaydı orada yazdıklarına cevaben kendisi savunurdu, savunma yöntemi şiddet değil söz olurdu. Dilerim milli takıma yeniden almak gibi bir hata etmezler..

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Kesinlikle katılmıyorum haklı olduğunu da düşünmüyorum, şiddeti meşrulaştırmak bu. Arda kim oluyor da bir adamı tekme tokat dövebiliyor? Madem bir hakaret varsa gider mahkemeye verir, sonucunda ya maddi/manevi hak kazanır hatta özür yazısı bile yazdırır. Ülkede kanunlar var, o zaman herkes adam bana hakaret etti deyip kendince adalet sayıp çekip vursun? Zaten medeni bir insan olsaydı orada yazdıklarına cevaben kendisi savunurdu, savunma yöntemi şiddet değil söz olurdu. Dilerim milli takıma yeniden almak gibi bir hata etmezler..

Asıl bu gazetecileri savunmak en büyük adaletsizliktir. Gazetecilik demek olmayan şeyler üzerinden yazı yazmak değildir. Elindeki bilgileri kendince yorumlamaktır. Ama bu yorumları yaparken de birilerini hedef tahtasına oturtmayacaksın. Adam tek sorumlu olarak neredeyse Arda'yı göstermiş. Ayrıca öyle dediğin gibi tekme tokat yok. Birbirine girmişler ama hemen ayırmışlar. Arda Turan olsun veya başka biri olsun kalkıpta bu ülke için hizmet eden biriyle ilgili bir haber yapıyorsanız yorumlarınız da ona göre yapacaksınız. Yoksa Ahmet Çakar, Nihat Doğan, Rasim Ozan gibi sözde gazeteci olarak kalırsınız.

Ülkedeki kanun ve yasalar şerefsizleri korumak için yapılmışsa uymamak en mantıklısı. Arda kalkıp kime şikayet edecek? Ülkeye ihanet eden gazetecilere bile zor içeri alınırken sen kalkmış bu olayı mahkemeye taşı diyorsun üstelik bunu ciddi ciddi söylüyorsun. Sonucu belli olan bir mahkemeye girmeye gerek yok. Madem adaletin olmadığı bir yerde Arda da kendi adaletini sağlamış. Eğer o bahsettiğin adalet varsa ada zaten Arda'yı mahkemece vermiştir bakalım sonuç ne olacak?

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Alın işte bu gibi insanlara gazeteci diyorlar. Sen kimsin ki insanların adamlığını sorguluyorsun ey seçim zamanlarının en renkli yüz değiştireni?

Küçükkaya, 'Arda Turan hiç yakışıyor mu sana? Bir tarafta Tarkan gibi bir sanatçı olacaksın ve zeytinliklere sahip çıkacaksın. Bir taraftan da Arda Turan gibi gazetecilere saldıran bir Arda Turan olacaksın.' ifadesini kullandı.

Küçükkaya sözlerini şöyle tamamladı:Derler ya; ben sana futbolcu olamazsın, Barcelona'ya transfer olamazsın demedim; ben sana adam olamazsın dedim adam...