Annem | 2.Bölüm | YENİ BÖLÜM

Annem | 2.Bölüm | YENİ BÖLÜM

• 1

Oy: 0 0.0%
  • 2

• 3

• 4

• 5

• 6

Oy: 3 12.0%
  • 7

• 8

Oy: 6 24.0%
  • 9

Oy: 6 24.0%
  • 10

Oy: 10 40.0%

• Kullanılan toplam oy
    25
  • Anket kapatılmış .

DR

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Münevver: Hikayenin başladığı anda 26-li yaşlarda evli bir kadın
Hikmet: Hikayenin başladığı anda 29 yaşında Münevverin kocası. Evine bağlı çalışan biri.
Kaan: 3 yaşında. Münevver ve Hikmetin oğlu
Lale: Münevverin en yakın arkadaşı. En kötü zamanlarında bile hep yanında olmuştur
Niyazi: Lalenin kocası
Rza bey: Hikmetin ve Niyazinin patronu
Zeynep (2012 yılında Kaanın karısı olacaktır)
Arzu ve Cem (2012 yılında Kaanın çocukları olacaktır)
Hikaye bundan 21 yıl önce başlamıştır. Sene 1991. Münevver, Hikmet ve Kaan çok mutlu bir şekilde Ayvalıktaki evlerinde yaşamaktadırlar. Hikmet inşaat sektöründe arkadaşı Niyazi ile birlikte çalışmaktadır. Münevver ise ev kadınıdır. En yakın arkadaşı Lale`ye çok bağlıdır. Münevver Ankara Üniversitesi mezunu. Asıl mesleği öğretmenlik. Ama Kaan doğduktan sonra öğretmenliyi bırakmıştır. Kaan 1988 doğumlu. Uslu bir çocuk. Hikaye 1992-ci yılda başlıyor. Münevver ve Kaan`ın Hikmeti kaybetmesinden sonra onlar için hayat hiç de eskisi gibi olmayacaktır. Hikmetin ölümü aslında en çok Münevver ve Kaanın arasına uçurumlar sokar. 2012 yılında yolları kesişen Anne ve Oğul için hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır. Kaan Annesi sayesinde hayata bakabildiğini anlar. Ama son pişmanlık fayda etmez...

Hikaye aslında Hikmetin bir az daha yüksek maaş almak için girdiyi işle başlar. Müdür Rza bey çok cimri, aksi bir adamdır. Sadece parayı düşünür. Hikmetin yukarı katlara mal taşıması onun ölüme adım-adım yaklaşmasıydı aslında. Malzemeden kaçılarak yapılan bina deprem sonucunda Hikmetin hazin ölümü olur. Daha hazır olmayan apartman dairesinin balkonuna giren Hikmet deprem sonucunda balkonun uçmasıyla beraber 10cu kattan aşağı düşer. Bundan sonra Münevver ve Kaan için hiç bir şey aynı olmayacaktır. Eşinin ölümünü duyan Münevver hemen şantiyeye koşacaktır. Ama evde telaşla yalnız bıraktığı Kaan belki de onun son pişamanlığı olacaktır. Aradan yıllar geçdikte Münevverin kaybettikleri Yalnız Hikmet değil oğlu Kaan ve gözleri olcaktır…

149479_162665417196108_100003579521079_216405_1677166566_n.jpg

2.bölüm

Sahne 1 | Yol |

Hikmet işten çıkar ve eve gelir. Yolda Niyazi ile konuşur.

Hikmet: Niyazi. Benim bu adamı hiç gözüm tutmadı

Niyazi: Bazı kötü huyları var evet. Neyse sen yarın saat 8e hazır ol

Hikmet: Tamam

Niyazi: Hadi Bakalım Hayırlı olsun

Hikmet: Teşekkürler. Akşam bize yemeğe gelin bunu kutlayalım

Niyazi: Tamam. Lale'ye haber vereyim

Sahne 2 | Ev |

Hikmet kapıyı çalar ve Münevver açar

Münevver: Ne oldu Hikmet? Nasıl geçti görüşme?

Hikmet: Konuştum, yarın 10 gün deneme süresi ile başlıyorum. Ama adamı pek gözüm tutmadı

Münevver: Nasıl? Niye?

Hikmet: Sigorta yaptıralım dedim ağzını yüzünü kırıştırdı. 10 gün sonra yaparız dedi

Münevver: Deneme süresinin bitmesi lazım herhalde. Dur sana yemek getireyim

Münevver yemek hazırlar ve kafasında sabahtan beri dolaşan fikiri Hikmete söyler

Münevver: Hikmet... Ben de mi çalışsam acaba?

Hikmet: Bu konuyu konuşmuştuk Münevver. Kaana kim bakacak?

Münevver: Laleye bırakırım işte.

Hikmet: Olur mu Münevver? Kadının zaten 2 tane çocuğu var. Seninkine nasıl baksın. Ben bir az işleri toparlayım istersen çaışırsın. Ucuz bir
bakıcı buluruz.

Münevver: Tamam

Hikmet: Haa.. Bu arada Niyazi ve Lale bu akşam bize yemeğe gelecekler

Münevver: Nereden çıktı?

Hikmet: Kutlayalım dedim

Münevver: İyi yapmışsın da akşam deseydin bari Hikmet. Nasıl hazırlayacağım ben şimdi yemekleri

Hikmet: Yaparsın sen

Münevver yemekleri hazırlar. Akşam olunca Niyazi ve Lale gelir. Masada yemek yerler

Lale: İkinize de hayırlı olsun bu iş. İnşallah her şey yolunda gider

Münevver: Çok teşekkürler Lale. İnşallah

Sahne 3 | İş |

Rıza bey: Hadi bakalım Hikmet. Görelim seni. Bu çimentoların yukarı 15ci kata balkona taşınması lazım.

Hikmet: Tamam Rza bey... Hemen yaparım

Niyazi: Ama Rza bey. 15ci kat daha tam hazır değil ki? Sen 10a falan koy Hikmet. Yukarı 5 kat yeni yapıldı. Sağlam olması için bir az zaman
geçmesi lazım

Rıza bey: Sana mı sorcağım ben Niyazi. 15 dedim 15ci kat. Zaten sağlam hepsi

Hikmet: Tamam Niyazi sorun yok. Taşırım ben

Niyazi: Ama...

Rıza bey: Tamam Niyazi yeter. Hadi Hikmet

Hikmet çimentoları bir-bir sırtlayıp 15ci kata taşır. 20 çimentonun 12cisini taşırken yukarıda ayağından bir taş kayar.

Hikmet: Niyazi haklı. Burası hiç sağlam değil.

Hikmet: Aşağı iner 13cü çimentoyu alıp balkona tam koyarken. Bu kez ayağından sadece 1 taş değil bütün balkon kayar. Hikmet 15ci kattan
aşağı düşer

Bunu gören Niyazi panik içinde

Niyazi: Hikmeeeeeeeeeeeeeeeet!

2.Bölümün sonu

Son düzenleme:

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Bu bölüme puanım 9 ama dizinin konusunu beğenmedim bir daha okumam herhalde

dizi kolik

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,417
Puanı
1,059
Puanım 8
Genel hikaye aslında benim pek tarzım değil... Şöyle söyleyeyim.. Dizilerde dram okurken biraz sıkılabiliyorum.. Ama bunun senle alakası yok...