Ankaragücü 2-1 Galatasaray | Süper Lig 20-21 Sezonu - 28.Hafta Maçı

Maç Nasıl Sonuçlanır?

• Ankaragücü Kazanır

Oy: 0 0.0%
  • Berabere Biter

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
  • Anket kapatılmış .

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
603e2d1566a97c92efa8b326.jpg

Süper Lig 2020-2021 Sezonu 28.Hafta mücadelesinde Galatasaray deplasmanda Ankaragücü'ne konuk oluyor. Zirve hattında 57 puanla 1.sırada bulunan Fatih Terim'in öğrencileri, bu maçı kazanarak haftayı lider sürdürmeyi amaçlarken 20 puanla son sırada bulunan Ankaragücü ise küme düşme hattından uzaklaşmak adına puan almayı amaçlıyor.

Saat 19.00'da BeIN Sports HD1'de başlayacak mücadeleyi hakem Halil Umut Meler yönetecek. Maçla ilgili yorumlarınızı bu konu altından yapabilirsiniz.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Şu bir gerçek ki futbol icat olduğundan bu yana bir deplasmanda çıkılacak en zor maça çıkıyoruz. Bu sezonun en zorlu, en final maçı tıpkı geri kalanlar gibi. Biz oldum olası hem sonuncu takımlara karşı kan ter içinde kaldık hem de Ankaragücü'ne karşı ecel terleri döktük.

Geçen sezon, Arena'da Ankaragücü'ne karşı 2-0 öndeyiz, adamlar 10 kişi ve dakika 88 üstelik. Lay lay lom derken maç 2-2 bitti... O maçın travmasını halen hatırlıyorum ve bugünkü maçta bu yüzden 3 puana dair pek umudum yok. Geçen sezon da Ankaragücü deplasmanında 1-0 yenilmiştik...

Objektif bir açıdan bakacak olursak, zorluk bakımından:

Ankaragücü Deplasmanı > Man.City Deplasmanı + Bayern Münih deplasmanı.

Hepimize geçmiş olsun... Fener'in şampiyonluğu şimdiden hayırlı olsun...

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
EvkFIE8XcAUFnMv

Taylan-Etebo olayı sıkmaya başladı. Tamam Etebo daha fazla mücadele ediyor, koşuyor ayakta kalıyor vb ama takımın pas oyunu çöküyor. Oyunu yönlendirebilecek bir futbol aklı yok adamda, Taylan ise hiç değilse o açığı kapatıyordu. Son haftalardaki kısır futbolun sebebi orta sahanın kilitlenmesi. Gedson - Taylan ikilisinin zayıf kaçacağı düşünülüyor sanırım...

Tarihin en zor deplasman maçlarından biri olacak buna şüphe yok. Gönül ister ki malum şarkıyı yine bolca atalım, tekbir getirelim ama çok zor...

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Ankaragücü lig sonuncusu olmalarına rağmen adam gibi cesur oynuyorlar, kora kor mücadele söz konusu. Bir de Antalyaspor’un futboluna bakıyorum, kadronun o iğrenç futbol için yeterli sebep olmadığını bir kez daha anlıyorum... Şu maçta bile Ersun Yanal’a selam gönderdik. Yarın hücum futbolunu oynayıp yenilerek başımızı göğe erdirecektir tabi...

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Beklenen golü çok şükür yedik. Takım leş gibi oynuyor, dökülen dökülene ve hoca inatla “kazanan takımı değiştirmek olmaz” huyuna devam ediyor. Artık Feghouli, Taylan, Kerem gibi adamlar ivedilikle 11’e monte edilmeli. Lig sonuncusu takıma karşı ecel terleri dökersen, birkaç hafta sonra hiç acımazlar...

Son birkaç maçtır vasat altı takımları yendiğimiz için takım da vasata alıştı, düşük modda her hafta kazanılacak zannediyor... Geçmiş olsun 8 maçlık seri böyle bir maçta son bulmuş oldu.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Maşallah dediğimiz üç gün yaşamıyor, Arda Turan resmen dökülüyor ikinci yarı oyundan çıkmazsa büyük skandal. Arda ile olacak iş değil artık, girecekse ikinci yarı sonlara doğru girip oyunu kontrol altına alacak tempoya sahip. İlk 11 olayına son verilmeli. Kerem, Feghouli gibi adamlar varken haramdır. Oğulcan’a ne oldu o da ayrı muamma.

Bu maçtan umudum kalmadı, Fener’in şampiyonluğu hayırlı olsun.
------

Emre Kılınç’ın kaçırdı bomboş kaleye gol zaten ayrı mesele... Ama o kadar az pozisyona girdik ki bu sonucu hak etmiyoruz diyemiyor insan, en kötüsü bu. Kaç haftadır sefilleri oynamak. Lig sonuncusuna karşı biraz gösterişli oynayın hiç değilse.

Etebo, Etebo, Etebo... Bu adam ne kadar top kazanırsa kazansın, yan pas yaparsa yapsın bu adamın oynadığı maçlarda güzel futbol göremedik. 1-0 olsun bizim olsun maçlarında iş yapar, hepsi bu. Taylan dururken bu adamda inat etmek... Beşiktaş’ın 13 maçlık serisini yıkamayacağız ya ona yanıyorum...

Son düzenleme:

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Gedson hiç hazır değil, Emre Kılınç beklenen yaratıcılığı veremiyor, Onyekuru formsuz ve Arda da kötü bir maç çıkarınca üretemedi Galatasaray. Belhanda hamlesi oyunu değiştirebilir, hazırsa daha sonra Feghouli de girer daha Babel ve Kerem gibi isimler de var kulübede. Bu isimlerle çevrilmeyecek maç değil muhtemelen çevirir GS.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
maç bitti orası ayrı ama şuna direkt kırmızı göstermezsin yazıklar olsun resmen hakem katliamı bu, adamlar zaten takır takır oynayıp kazanıyorlar ne gerek var bu hareketle maçın önüne geçmeye? Buna direkt kırmızı gösterdiniz ya...

Şampiyonluk yarışı buraya kadarmış, varsın olsun. Böyle bir yenilgiyi hak ettik, gümbür gümbür geliyordu zaten mağlubiyet. Ama şu kırmızı...

secquin

Favori Üye
Reaksiyon puanı
205
Puanı
164
Yanlış hamlelerin kurbanı olan bir galatasaray desek yanlış olmaz heralde.Takım zaten maçı istemiyor.İştah, ruh yok.Birde yanlış hamleler gelince mağlubiyet kaçınılmaz görünüyor.Maçı döndürecek bir oyunda üretemiyor.O yüzdennnnn ;

• Harika
Reactions: DarkLegenD

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bu maçtaki mağlubiyet doğruca Terim’e yazar. Onun “kazanan takımı değiştirmek olmaz” inadı yüzünden haftalardır geliyorum diyen mağlubiyet gümbür gümbür geldi. Zaten hem lig sonuncularına karşı hem de Ankaragücüne karşı daima ecel terleri döktüğümüzü söylemiştim, beklenen de oldu.

Doğruca kırmızı kart skandal, çok büyük skandal hem de ve Mostafa’nın önümüzdeki maçları adına çok kötü oldu. Ama değil 11 kişi, 14 kişi oynasak şu maçı çevirebilirdik diyemiyorum. Adamlar pres ve kontra atakla bitirdi işi.

Hocanın en büyük hatası Taylan’ı kesmesi ve ısrarla Etebo Etebo Etebo. Al sana Etebo. İkinci hatası, Arda Turan ısrarı. Sağ kanatta oynatması hele. Taylan’lA arasında tartışma mi geçti ne oldu artık yeter. Sivas maçında Etebo’yu 11’de görürsem seneler sonra ilk kez GS maçını izlemeyeceğim protesto olarak.

Öte yandan şampiyonluğu imkansıza soksa da bu mağlubiyet dünyanın sonu değil. Eğer son haftalardaki ölü toprağının üzerimizden atılmasına, takıma şok etkisi yaratmasına ve kendine gelmesine sebep olacaksa sorun yok. Nasılsa mağlubiyet geliyorum diyordu oynanan daha doğrusu oynanmayan futbolla. Yok Sivas maçında da aynı futbol devam ederse, ciddiyim ilk 4’e giremez bu takım. Tıpkı geçen seneki gibi, Şubat bitene dek şarj da bitmiş olur.

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,418
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Bu maçtaki mağlubiyet doğruca Terim’e yazar. Onun “kazanan takımı değiştirmek olmaz” inadı yüzünden haftalardır geliyorum diyen mağlubiyet gümbür gümbür geldi. Zaten hem lig sonuncularına karşı hem de Ankaragücüne karşı daima ecel terleri döktüğümüzü söylemiştim, beklenen de oldu.

Doğruca kırmızı kart skandal, çok büyük skandal hem de ve Mostafa’nın önümüzdeki maçları adına çok kötü oldu. Ama değil 11 kişi, 14 kişi oynasak şu maçı çevirebilirdik diyemiyorum. Adamlar pres ve kontra atakla bitirdi işi.

Hocanın en büyük hatası Taylan’ı kesmesi ve ısrarla Etebo Etebo Etebo. Al sana Etebo. İkinci hatası, Arda Turan ısrarı. Sağ kanatta oynatması hele. Taylan’lA arasında tartışma mi geçti ne oldu artık yeter. Sivas maçında Etebo’yu 11’de görürsem seneler sonra ilk kez GS maçını izlemeyeceğim protesto olarak.

Öte yandan şampiyonluğu imkansıza soksa da bu mağlubiyet dünyanın sonu değil. Eğer son haftalardaki ölü toprağının üzerimizden atılmasına, takıma şok etkisi yaratmasına ve kendine gelmesine sebep olacaksa sorun yok. Nasılsa mağlubiyet geliyorum diyordu oynanan daha doğrusu oynanmayan futbolla. Yok Sivas maçında da aynı futbol devam ederse, ciddiyim ilk 4’e giremez bu takım. Tıpkı geçen seneki gibi, Şubat bitene dek şarj da bitmiş olur.
Adamı slimaniyle kıyasladım slimaninin suçu neydi

• Güldürdün
Reactions: 12.Adam