Amazon'un Kurucusu Jeff Bezos, Uzaya Çıktı! 🚀

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
_119494569_e6swj4jxsaaxfhk.jpg

Amazon şirketinin kurucusu milyarder iş adamı Jeff Bezos, şu an itibariyle uzaya çıkmaya hazırlanıyor. Jeff Bezos, kurduğu uzay şirketi Blue Origin ile geliştirmiş olduğu uzay kapsülü sayesinde kısa süre sonra yanındaki 3 yolcuyla birlikte uzaya çıkacak.

im-370326

Bezos'a kardeşi Mark Bezos, 82 yaşındaki Wally Funk ve babasının 28 Milyon Dolar ödeyerek bu tarihi uçuşta yer ayırttığı 18 yaşındaki Oliver Daemen isimli öğrenci yer alacak. 82 yaşındaki Funk ise 1960'lı yıllarda kadınları uzaya götürmesi planlanan ama gerçekleşmeyen bir projede yer alan bir astronottu.

Tarihi uzay seyahatini canlı yayından takip edebilirsiniz:

• Beğendim
  • Harika
Reactions: Gizmen and cehennet

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,580
Puanı
1,061
_119494569_e6swj4jxsaaxfhk.jpg

Amazon şirketinin kurucusu milyarder iş adamı Jeff Bezos, şu an itibariyle uzaya çıkmaya hazırlanıyor. Jeff Bezos, kurduğu uzay şirketi Blue Origin ile geliştirmiş olduğu uzay kapsülü sayesinde kısa süre sonra yanındaki 3 yolcuyla birlikte uzaya çıkacak.

im-370326

Bezos'a kardeşi Mark Bezos, 82 yaşındaki Wally Funk ve babasının 28 Milyon Dolar ödeyerek bu tarihi uçuşta yer ayırttığı 18 yaşındaki Oliver Daemen isimli öğrenci yer alacak. 82 yaşındaki Funk ise 1960'lı yıllarda kadınları uzaya götürmesi planlanan ama gerçekleşmeyen bir projede yer alan bir astronottu.

Tarihi uzay seyahatini canlı yayından takip edebilirsiniz:

Darısı başına :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
Elon Musk'ı geçtiğinin ispat için ilk kendisi gidiyor. Elon Musk gidemedi diye biliyorum.:A

İlerleyen zamanlarda sıradan bir olay olacak bu hareketin başlangıcını yaptığı için Bezos çok önemli bir adım attı. Biletlerin ucuzlamasını bekliyorum.:D

• Beğendim

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,888
Puanı
360
Benim küçüklük hayalimdi uzaya çıkmak. Şimdi Şehirden çıkamıyoruz virüs sayesinde 😂

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Çok kısaymış. Buna değmezmiş. Hayal kırıklığı yaşadım.
İnsan o kadar uzaya çıkacak gücü varken çıkmışken şöyle bir ne bileyim Ay'a filan uğrar, iki mangal yapardı dünya manzarasına bakarak... Ya da uzay boşluğunda dünyanın etrafında filan tur atardı, bunlar asansör gibi inip çıktılar sadece... Bir de 28 Milyon Dolar bilet parasıymış ne zenginler var ama...

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
İnsan o kadar uzaya çıkacak gücü varken çıkmışken şöyle bir ne bileyim Ay'a filan uğrar, iki mangal yapardı dünya manzarasına bakarak... Ya da uzay boşluğunda dünyanın etrafında filan tur atardı, bunlar asansör gibi inip çıktılar sadece... Bir de 28 Milyon Dolar bilet parasıymış ne zenginler var ama...

4 dakika çıkmak sürdü. 5 dakika iniş. 1 dakika kaldılar. Seyahat noktalarını biraz daha genişletmeleri lazım.:A

• Güldürdün

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
4 dakika çıkmak sürdü. 5 dakika iniş. 1 dakika kaldılar. Seyahat noktalarını biraz daha genişletmeleri lazım.:A
Bence 21.Yüzyılın sonlarına doğru buna benzer uzay asansörü seyahatleri yaygınlaşacak ve ucuzlayacaktır, bugünkü bildiğin uzay asansörü olayıydı çıkıp indiler sadece :A

Seneler önce atmosferin üstünden paraşütle atlayan adamın olayı çok daha heyecan vericiydi...

• Güldürdün
Reactions: cehennet

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
Bence 21.Yüzyılın sonlarına doğru buna benzer uzay asansörü seyahatleri yaygınlaşacak ve ucuzlayacaktır, bugünkü bildiğin uzay asansörü olayıydı çıkıp indiler sadece :A

Seneler önce atmosferin üstünden paraşütle atlayan adamın olayı çok daha heyecan vericiydi...

Onu izledim diye hatırlıyorum. Bundan daha heyecanlıydı.:A
Yüksekten atlama videoları beni tedirginlik ediyor genelde.

• Güldürdün

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Onu izledim diye hatırlıyorum. Bundan daha heyecanlıydı.:A
Yüksekten atlama videoları beni tedirginlik ediyor genelde.
39 bin km'den atlamış, cidden epik bir olaydı asıl risk budur :A

Youtube'daki bir yorum "biz daha Muratgilin damından atlayamıyoruz..."

• Güldürdün

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
En çılgın atlama olayı bu bence. Korkunç. Adamın yüzü nasıl psrçalanmadı yaa :eek:

Bunu daha önce görmemiştim resmen intihara teşebbüs etmiş :eek: Ama neyse ki felaket olmamış, yalnız izlerken benim bile midem bulandı o yerçekimi ortamında insanın başı felaket dönerdi :A

• Güldürdün

cehennet

Banlı
Reaksiyon puanı
2,976
Puanı
269
Bunu daha önce görmemiştim resmen intihara teşebbüs etmiş :eek: Ama neyse ki felaket olmamış, yalnız izlerken benim bile midem bulandı o yerçekimi ortamında insanın başı felaket dönerdi :A

4-5 kere izleyince planlı olduğu anlaşılıyor ama yine de büyük risk. O hızda yüzü saglam kalmış ona şaşırdım ben.:D

Son düzenleme:
  • Güldürdün