eTV Amaçsızlar 1.Bölüm | Yeni Dizi

xdragxx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Okumayanlar için https://fav10.net/forum/threads/amaçsızlar-dizi-tanıtımı.297378/#post-3870337
Yaşar, Hikmet ve Metin ne kadar uğraşsa da Bülent'i kararından döndüremezler ve artık tek amaçları Bülent ile Serap'ın arasını yapmaktır. Bülent de Serap'la ilk kontağı kurmak için gece gündüz sürekli hayaller içindedir ve sonunda o ilk konuşmanın geçeceği gün gelmiştir. Bülent alışveriş yapmak için markete gittiğinde marketin çıkışında Serap'ı görür ve nutku tutulur. Tam hiçbir şey diyemeden markete girecekken Serap'ın poşetinden marketten almış olduğu çikolata düşer işte fırsattır ve Serap'ın arkasından seslenir.
Bülent: Pardon bayan mısınız?
Serap: Anlamadım.
Bülent: Ya şey pardon bekar mısınız diyecektim.
Serap: Ne saçmalıyorsunuz ya siz.
Bülent: Çok özür dilerim bakar mısınız diyecektim saçmaladım çikolatınız düştü de poşetten onu verecektim.
Serap: Açlıktan şekerin düşmüş galiba çikolata senin olsun.
Böylece Bülent'in 3 ay boyunca gece gündüz hayalini kurduğu ilk konuşma gerçekleşmiştir ve yerin dibine girmiş halde bizim diğer 3 amaçsız Yaşar, Hikmet ve Metin'i arar ve gelin bizim eve toplantı yapalım der. Bu sırada Serap da eve gelmiştir. Serap evde tek değildir bir de ev arkadaşı Cansu vardır.
Cansu: Kanka ne oldu neye gülüyon?
Serap: Sorma kanka ya marketin önünde çocuğun teki beni görünce heyecanlandı saçmaladı da ona gülüyorum.
Cansu: Kaç numaralı bakışını yaptın Serap sen de çok fenasın ya.
Serap: Yok be çocuk belli saf bir şey yüzüne bakmam yetti.

Yaşar, Hikmet ve Metin heyecanla Bülent'in evine gelirler ve sessizliği Yaşar bozar.
Yaşar: Ne oldu oğlum anlatsana?
Bülent: Beyler Serap'la ilk kontağı kurdum.
Hikmet: Ben dememiş miydim Bülent kardeşim bu işi halleder diye eee define avına ne zaman çıkıyoruz şimdi?
Bülent: Dur bi mamana. Kız marketten çıkıyordu poşetten çikolatasını düşürdü önce bayan mısınız dedim sonra bekar mısınız dedim saçmaladım kız da al çikolata sende kalsın dedi ilk hediyesi böyle olmamalıydı.
Metin: Bülent hacı sorunun cevabını biliyorum ama hiçbir kızla ufak da olsa bir ilişkin oldu mu?
Bülent: He oldu da sizden saklıyorum. La 7/24 beraberiz olsa bilmeyecek misiniz?
Metin: Hiç bir kızla flörtleşmedin bile yani?
Bülent: Chat siteleri sayılmıyorsa evet.
Metin: Yok yok sayılır nasıl bir sohbet geçti.
Bülent İşte giriyorum chat sitelerine kız ismi görünce nasılsın falan giriyorum sohbete.
Metin,Yaşar,Hikmet: Eeeeeee
Bülent: Eeee'si işte sonra nasıl oluyo anlamıyorum ama konu aaa farklı şehirlerdeyize geliyor. Kızların da hiç parası yok beyler otobüs biletimi al da buluşalım diyorlar bende de nerde gezsin o kadar para alamıyorum.
Hikmet: Bülent peki kızlarla görüntülü falan mı konuşuyorsun yoksa düz chat mi sadece?
Bülent: Yok kanka bu kızların bilgisayarında kamera da yok ya da ben şanssızım.
Hikmet: Lan oğlum sen saf mısın? Karşındaki senin benim gibi erkek. Ben anlatmıyor muydum size nette kız taklidi yaparak milleti kerizleyip paralarını alıyorum diye aynı yöntem işte.
Bülent: Neyse ne bunlar zaten Serap'tan önceydi artık tövbeliyim öyle şeylere.

Odada derin bir sessizlik olur. Yaşar, Hikmet ve Metin biz bu saf Bülent'le Serap'ın arasını biraz zor yaparız diye düşünürken sessizliği bu kez de Metin bozdu.

Metin: Bülent bu Serap bugünkü konuşmadan sonra seni tek konuştuğu karşı cins annesi olan, tek sosyal aktivitesi halı saha ve nargile olan bir tip olarak düşünmüştür haksız da sayılmaz neyse. Serap gibi kızlar kız çevresi geniş erkekleri sever. Bu Serap'ı ben hep bizim şu aşağıdaki conconların takıldığı mekanda görüyorum.
Bülent: Ne yapalım kanka annelerimizi alıp o mekana mı gidelim sanki kızlarla dolu çevremzi var.
Metin: Hee annelerimizle gidelim de düğündeymişiz gibi bize kız baksınlar. Benim teyzelerimin 4 kızı var 20'li yaşlarında. Onlarla gidecez concon mekanına. Serap da en azından senin boş olmadığını görsün.
Yaşar: Murat hacı yanlış anlama da senin o teyze kızlarını biz 5 sene önce falan okeye falan çağırıyorduk adam eksik olunca ters tepmesin.
Metin: Yok be oğlum büyüdükçe güzelleştiler ya genç kız oldular. Yarın ben alacam teyze kızlarını siz de efendi gibi giyinin de sırıtmayın mekanda.

Bizim amaçsızlar evlerine dağılırlar ve ertesi gün gelip çatar. Yaşar ile Hikmet yine gidecekleri mekana uygun şekilde giyinmişlerdi yani kot ve t-shirt çok kasmaya gerek yoktu. Ama Bülent kumaş pantolon üstüne beyaz gömlek giymiş tam bir memur gibiydi.
Hikmet: Hayırdır Bülent bankadan izni nasıl aldın?
Bülent: Ne bankası ne saçmalıyon zaten gerginim.
Hikmet: Yav kardeşim kafeye gidecez niye memur gibi giyindin.
Bülent: Serap da beğenecekse böyle sevsin oğlum benim tarzım bu tarzımdan ödün veremem.
Yaşar: Tarzını yesinler kardeş neyse uzatmayın bak Metin geliyor kızlarla.
Metin 4 teyze kızıyla gelmektedir. Teyze kızları dediği gibi aradan geçen 5 senede güzelleşmişlerdi hiç de fena değilllerdir. Metin kızlara 2 dakika beklemelerini söyleyerek bizim amaçsızların yanına gelir.
Metin: Bakın oğlum kendinizi rolünüze kaptırıp kızların yanağından makas almak, alt duduş almak falan yok bak kafanızı kırarım.
Yaşar: La Metin o değil de Asuman görmeyeli ne olmuş öyle ya şu Bülent'in işini hallettikten sonra bizi baş başa bırakın küçükken seviyordu beni zaten.
Metin: Hayvanlaşma lan kızların belki sevdikleri var bana söylemeye utanıyorlar. İşimize odaklanalım beyler şu 1-2 ay içinde Bülent-Serap çiftini mahallenin en gözde çifti yapalım sonra defineyi bulduktan sonra önümüzde farklı bir hayat var zaten.
Ve bizimkiler Serap'ın da her gün takıldığı kafeye gelmişlerdir. Serap da Cansu'yla birlikte kafededir ve bizimkiler çok dikkat çekmeyecek şekilde Serapların masasının çaprazına oturmuşlardır. Tam bu sırada Asuman oldukça şaşırır.
Metin: Ne oldu Asuman hayırdır?
Asuman: Pek hayır değil teyze oğlu sizin Bülent için düşündüğünüz Serap bu Serap mı?
Bülent: Ne oldu ki?
Asuman: Ne mi oldu. Biz bu Serap'la aynı üniversitede okuduk. Gerçi biz okuduk da Serap ne yaptı bilmiyoruz.
Bülent: Asuman adamı hasta etme anlat düzgünce.
Asuman: Anlatayım anlatayım. Bu Serap okulda kaç erkeğin başını yaktı. Gömlek değiştirir gibi erkek değiştirirdi. Aşık ola ola bunu mu buldun be hatta asistan hocalarla bile adı geçiyordu bu Serap'ın.
Bülent: İftiradır canım her şeye inanmayın siz de.
Yaşar: Susun susun Serapların masaya bakın çaktırmadan.
Evet tahmin edeceğiniz üzere o çaktırmadan bakın hiçbir zaman çaktırmadan yapılmaz. 8 kişi birden masaya ani bir şekilde baktı. Serap ile Cansu'nun masasında bir erkek vardı. Erkek gelir gelmez Serap'ı öpüp Cansu'ya selam vermişti. Bizim amaçsızların Bülent ile Serap'ın arasını yapmak için bir sıkıntısı daha vardı Serap'ın üstelik bir sevgilisi vardı.

Son düzenleme:

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
Güzel olmuş eline sağlık. :Z Ama bir dahaki sefere karakter adlarını koyu harfle yazarsan okunma açısından daha kolay olur önerim olsun. :D @xdragxx

• Beğendim
Reactions: xdragxx

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,823
Puanı
1,060

eskici

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,640
Puanı
1,059
Açıkçası genel olarak bakınca biraz uzun gibi göründü gözüme ama okumaya başlayınca aktı gitti diyebilirim. Gayet güzel olmuş eline sağlık :A @xdragxx

• Beğendim
Reactions: xdragxx