2019 Alita: Battle Angel / Alita: Savaş Meleği - Film Yorumları

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
65389

Alita: Battle Angel / Alita: Savaş Meleği

Tür:
Bilimkurgu, Aksiyon
Yönetmen: Robert Rodriguez

Oyuncular:
Rosa Salazar
Christoph Waltz
Jennifer Connelly

Filmin Özeti:
Alita (Rosa Salazar), kim olduğunu veya nereden geldiğini bilmediği bir halde, tanımadığı bir gelecekte uyanır. Şefkatli bir doktor olan Ido (Christoph Waltz) onu yanına alır ve cyborg görüntüsünün altında olağanüstü bir geçmişe sahip genç bir kadının kalbi ve ruhu olduğunu fark eder. Alita, yeni hayatına alışmaya çalışırken, Doktor Ido da onu gizemli geçmişinden korumaya çalışır. Yeni arkadaşı Hugo (Keean Johnson) ise Alita’nın geçmişini hatırlaması için, anılarını tetiklemesine yardımcı olmak ister. Bu sırada şehri yöneten tehlikeli ve yozlaşmış güçler Alita’nın peşine düşer. Eşi benzeri görülmemiş dövüş yeteneklerine sahip olduğunu fark eden Alita, geçmişine dair bir ipucu elde eder. Tehlikeli insanlarla karşı karşıya olan Alita, arkadaşlarının, ailesinin ve dünyasının kurtarılmasında kilit rol oynayacaktır.

Filmin Fragmanı:

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,717
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Fragmanı gördüğümden beri epey merak ettiğim bir filmdi ve talihsiz vizyon tarihi nedeniyle anca bu hafta izleyebildim. Alita karakteri harika olmuş, çok sevdim. Aksiyon sahneleri keyifliydi. Film de teknik açıdan çok kaliteliydi. IMAX ve 3D'nin hakkını kesinlikle vermişler. Bu konuda bu hafta IMAX'te izlediğim diğer film Captain Marvel'ın çok önündeydi. Fakat senaryo tatmin edici değil. Kötüler hiç olmamış, aşk hikayesi desen bu kadar gereksizi zor bulunur. :)

Tam yorum:

6.5/10

Son düzenleme:
  • İlginç
  • Beğendim
Reactions: Sherlock and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Oldukça güzel bir film olmuş. Görsellik ve çatışma/dövüşme sahneleri mükemmel.
Alita karakterini çok beğendim :bhr:

Görsel, kostüm ve effektlerle alakalı kısımda ödül alır umarım.
Doktor'in Alita ile kendi kızı hakkında konuştukları ve başına gelen olayı anlattığı sahne duygusaldı baya.
Alita'nın diğer savaşçılarla dövüştüğü sahneler ve yer altında dövüştüğü sahneler müthişti. Alita'nin sevdiği oğlanın ölmeme ihtimali var mı acaba?
Filmin sonu açık bitti yani bir son göremedik. Yüksek ihtimalle devam filmi çekilecektir.
9/10

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Fragmanı gördüğümden beri epey merak ettiğim bir filmdi ve talihsiz vizyon tarihi nedeniyle anca bu hafta izleyebildim. Alita karakteri harika olmuş, çok sevdim. Aksiyon sahneleri keyifliydi. Film de teknik açıdan çok kaliteliydi. IMAX ve 3D'nin hakkını kesinlikle vermişler. Bu konuda bu hafta IMAX'te izlediğim diğer film Captain Marvel'ın çok önündeydi. Fakat senaryo tatmin edici değil. Kötüler hiç olmamış, aşk hikayesi desen bu kadar gereksizi zor bulunur. :)

Tam yorum:

6/10
Puanın 6'mı? Sayfana tıklayınca 7 beliriyor ama en altta ise 6.5 :A Hangisi?

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Yüksek prodüksiyon, çok iyi dövüş ve aksiyon sahneleri, oldukça iyi müzikler ve oldukça başarılı bir distopya ve sinematografi...

Bu saydığım şeylerin üzerine filmin senaryosu da gerçekten başarılı olsa muhtemelen bambaşka, yılın en iyi filmlerinden birini izlemiş olacaktık. Ama maalesef filmin senaryosu çok kusurlu.

Filmin senaryosunun en temel sorunu karakterleri bence. Alita karakteri muhteşem, ona hiçbir lafım yok. Karakterin gelişimi falan gerçekten çok çok başarılı. Ancak filmin senaryosu çok tahmin edilebilir. Kötü karakterlerin motivasyonları tatmin edici düzeyde değil, yaptıkları basit kaçıyor. Bu yüzden filmde yer alan kötü karakterler size o korkuyu, kötülüğü hissettiremiyor.

Ayrıca hikayenin işlenişini de pek sevemedim. Bazı sahnelerin ve olayların gereksiz yere uzadığını ve sıkıcı bir hal aldığını düşünüyorum. Ki bunda %99 ihtimalle gelecek olan devam filminin etkisi çok yüksek. Zaten filmin sonu da net bir son sayılmaz. Bunun dışında filmin senaryosunu aşk ve aksiyon diye iki kısma ayırırsak; ne aşk tarafı tatmin edici düzeyde, ne de aksiyon tarafı.

Yukarıda saydığım filmin iyi yönleri ve Alita karakteri için izlenebilir bir film kesinlikle.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,223
Puanı
1,060
Alita Savaş Meleği standart bir fantastik-bilimkurgu filmi...O tarzı sevenler sıkılmadan izleyebilir...Yaratılan figürün gözlerini çok sevmişdim :) Kendi açıma ilgili türün hayranı olarak zevkle izledim ama kesinlikle tavsiye edeceğim bir film değil..... Vaktiniz varsada gidin demem çünkü öyle filmlerden değil; türünü sevenler sevebilir bence sadece. 7/10

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Klişe ögeleri olsa da keyifli, seyirlik bir bilim kurgu-aksiyon filmi. Yaratılan dünyayı beğendim. Üstünde uzun süre uğraşılmış zaten James Cameron çok önceden tasarlamış bu filmi sanırım ama gelecek Avatar filmlerini çekeceği için burada yönetmenliği üstlenmemiş. Belki o yönetse daha üst seviyeye de çıkabilirdi.

Filmin devamı da gelecek. Sonda Edward Norton'u kötülerin başı olarak gördük. Bu filmdeki baş kötü yetersizdi. Umarım gelecek olan filmde daha aktif, başarılı bir karakter olur yeni gelecek kişi.

7/10

• Beğendim
Reactions: Sherlock