Ali Eyüboğlu: "Reyting Rekortmeni İki Dizide Aynı Dram!"

Aserat

Co-Admin
Konu Sahibi
Katılım
24 Ağustos 2014
Mesajlar
65,993
Reaksiyon puanı
46,561
Puanı
1,061
Konum
İstanbul


Milliyet gazetesi TV yazarı Ali Eyüboğlu, bugünkü yazısında sezonun en çok izlenen iki dizisi arasındaki benzer sahneleri ortaya koydu.

TV8'de ekranlara gelen 'Kırmızı Oda'da izleyicilerin beğenisini toplayan Boncuk (Burcu Biricik) karakterinin hikayesinin, sonraki hafta TRT 1'de yayınlanan 'Masumlar Apartmanı'nda İnci (Farah Zeynep Abdullah) karakteri üzerinden büyük benzerliklerle tekrar ele alınması, ünlü yazarın da dikkatinden kaçmadı.

Yazının tamamına şuradan ulaşabilirsiniz.

İz bırakan dramlar

Boncuk çocukken, babası sevgilisini “Tanrı misafiri” diye eve getirir. Sevgilisini eve getiren koca, bir de içki sofrası hazırlatır kendine... Adamın eşi ve çocuğu önünde onunla gönül eğlendiren sevgilisi, kendilerine hizmet eden resmi eşi azarlayınca kadın mutfağa kaçar. Annesinin ağlamasına dayanamayan Boncuk, babasının yanına gider ve sevgilisine, “Anamı niye ağlattın?” diye bağırır. Babası da Boncuk’u tokatlar. Boncuk bu travmayı unutamaz yıllar boyunca.

Yayınlandığı salı akşamları sadece reytinglere değil, sosyal medyaya da damga vuran TRT 1’in “Masumlar Apartmanı” dizisinde de “Kırmızı Oda”daki sahnelerin benzeri yaşandı.

Farah Zeynep Abdullah’ın canlandırdığı karakterin babası alkol komasına girer. Baba, yoğun bakımdayken çocukları “Ege” ve “İnci”yle (Farah Zeynep Abdullah) helalleşmek ister.

“Ege” annesine senelerce eziyet etmiş babasını affeder, ancak “İnci” affetmez. Bu vesileyle dizide geçmiş anlatılır. İnci ve kardeşi Ege küçüktür. İnci 8-9 yaşlarında annesi hastadır ve yatmaktadır. Kapı çalar ve açtığında babası sevgilisiyle kapıdadır. “Yemeğe misafir getirdim kızım” der. İnci, “Baba bunu yapma nolur annem duyacak” diye yalvarır. Adam ısrar eder ancak yanındaki sevgilisi, “Benim eve gidelim” der. Adam ikna olur, elindeki kavunu İnci’ye verip, gider.
Yazarları aynı

Her iki dizide de iki adam evli ve çocuklu oldukları halde hem eşlerini aldatıyor. Adamlar bununla yetinmeyip, eşleri ve çocuklarının olduğu eve sevgililerini yemeğe getiriyor.

“Masumlar Apartmanı”nda “İnci”nin yalvarmasıyla sevgilinin ikna olması rezaleti önlüyor.

“Kırmızı Oda”da ise evli adam eve getirdiği sevgilisiyle içki masasında gönül eğlendiriyor; hem de eşi ve kızının önünde.

İki farklı kanaldaki en çok izlenen iki dizide benzer sahneler niye var?

“Masumlar Apartmanı” ve “Kırmızı Oda” yazarının Gülseren Budayıcıoğlu olması mı?

İki dizi de gerçek olayları anlattığına göre psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu’na danışanlar arasında çocukluğunda bu dramları yaşayanlar çok da ondan mı acaba?

Söz konusu sahneler:
 

Özgür

Süper Mod.
Katılım
28 Aralık 2011
Mesajlar
25,906
Reaksiyon puanı
22,199
Puanı
1,059
Eee ne var bunda. :A

@Aserat başlar birazdan “MA, KO’dan gördü, aldı” diye uzun bir yorum döşemeye. :A
 
  • Güldürdün
Reactions: xdragxx

Aserat

Co-Admin
Konu Sahibi
Katılım
24 Ağustos 2014
Mesajlar
65,993
Reaksiyon puanı
46,561
Puanı
1,061
Konum
İstanbul
İki dizi de gerçek olayları anlattığına göre psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu’na danışanlar arasında çocukluğunda bu dramları yaşayanlar çok da ondan mı acaba?
Cevap: Hayır ondan değil Masumlar Apartmanı senaristlerinin kolaycılığından. 150 dakika Naci yazmaktan diğer şeyleri düşünmekten vakit kalmamış. :A
 
  • Güldürdün
Reactions: Gerekli24