'Ali Biçim Show' Ne Zaman Canlı Yayına Geçecek?

cokiyitvci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,352
Puanı
1,060

Daha önce 'Babam Sınıfta Kaldı' dizisinde 'Yazgan' karakterini canlandıran, Ali Biçim'in sunduğu 'Ali Biçim Show' adlı talk show programının ne zaman canlı yayına geçeceği belli oldu!

Sosyal medyada çok konuşulan 'Ali Biçim Show' 20 Eylül'den itibaren canlı olarak yayınlanacak..

Haluk Eroğlu - Dizi ve Sinema Eleştirmeni

24828623.jpg

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Ali Biçim'e talk-show sunduran FOX'u kınıyoruz. :(

Canlı yayında da iyi gitmez. :):)

Neferian

Emekli
Reaksiyon puanı
25
Puanı
169
Amerikan formatında bir iş yapıyorsan bari tam yap diyorum ben bu adama. Şarkıcı aynı klasik türk programı geldiği an şarkı söylüyor sonra sohbet muhabbet devam. Saçma sapan skeçler. Karman çorman işler. Bir farklılık yaratmak istiyorsan cesur ol ve ona göre konuklar al. Hem şarkıcı hem oyuncu hem bilmemne adamları alın getirin sonra program yapıyorum. İzlenmeyecek eminim. Diyeceksiniz senin dediğin formatta yapsa da izlenmeyecek, evet doğru ama bari farklılık yaratmaya türkiye'de kaliteli işler yapmaya çalışırken izlenmesin ama nerde, siz devam edin böyle.
yalnız acayip içerlenmişim neyse sakinim :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Canlı olmasının pek bir şey değiştireceğini sanmam. Format Amerikan çakması gibi gözükse de iyi format ama uygulama pek iyi değil. Ali Biçim itici maalesef.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Talk show yapmak için ne lazım? Tecrübe lazım, samimiyet lazım, doğaçlama lazım. Mesela izleyenler "Ali ne 'Biçim" diyorlardır. Ali Biçim, Jimmy Fallon özentisi olduğunu söyleyenler de var, ki format itibariyle benzerlik taşıyor. Formatı geçelim, Ali Biçim'in yaptığı hareketler de Beyazıt Öztürk'e andıdığı da var. Talk show için öncelikli olarak samimi olma lazım, doğaçlamaya açık olman lazım ve izleyiciye sıcak gelmen lazım. Mesela canlı yayında talk show yapmak daha zordur. Asıl sıcaklık, samimiyet orada başlar. Gerçi yeni bölüm olarak o sıcaklığı geçiremeyen, diğer türlü de geçiremez gibi. Programı izleyenler genel olarak konuklar için izliyor. Kendine özgü bir tarz yapıp, orjinal bir program olsaydı eğer, her türlü sıcak gelirdi insana. Bakalım canlı yayınlarda neler olacak, neler bitecek. Ali Biçim'in şimdi işi daha da zor olacak. Asıl canlı yayında program yapmak önemli ve herkes yapamaz. :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Ali Biçim daha çok yeni bir Beyaz beklemiyordum zaten ama yani bu kadarınıda beklemiyordum. Bence bu şekilde devam etmeli.:(

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Beğenmiyorum ben de Ali Biçim'i, canlı olarak da başarılı olamaz bence...

Nisa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,280
Puanı
259
Bu programı kim izliyor Allah aşkına? Bi insan bu kadar mı saçma sapan sunar ya. Umarım bir an önce yayından kalkar.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Ali Biçim yerine samimi bir tip gelebilirdi çok itici geliyor bana :(
Hareketler falan hiç beğenmedim.
Yine iyi gitmez.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,903
Puanı
1,061
Bu saatten sonra canlı yayın da olsa, bant da olsa bir şey değişmez. Yeni gününde biraz yükseldi, ama o da Kiraz Mevsimi'nin rüzgarıyla. Sonraki haftalarda düşeceğini düşünüyorum. Dediğim gibi tren kaçtı. Son pişmanlık fayda etmeyecek gibi görünüyor...

Tarzını çok sevemesem de bu çabasını takdir ediyorum açıkçası. Seneler boyunca Beyaz ve Okan Bayülgen'e endekslenmiş (genç kitlenin gözdesi 3 Adam'ı saymazsak) halkımıza çok yabancı kaçtı format. Bu ülke henüz Jimmy Fallon, David Letterman veya Jay Leno tarzı talk-show'lara hazır değil. Ama sonraki haftalarda da başarılı olursa beni ve buradaki herkesi dumur etme ihtimali de yok değil. O yüzden kesin konuşmayıp gelecek haftayı beklemek lazım. Her şeye rağmen çok umudum yok yine de, orası başka...

Son düzenleme:

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,619
Puanı
1,061
Bence 1 bölüm izleseniz tüm ön yargınız kırılacak, Türkiye'ye yabancı ama güzel bir iş. Ali Biçim, Okan Bayülgen ve Beyaz arası bir showmanlik yapıyor :)

cokiyitvci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,352
Puanı
1,060
Yorumlarınıza hiç katılmıyorum. Program Okan Bayülgen'in programlarından ve Beyaz'ın programından bin kat daha iyi. Adam sürekli güldürüyor bizi. İyi ki varsın Ali Biçim, iyi ki varsın FOX. :) :)